Andmed
Iga: juba tublisti üle 40 :)
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: sõnn
Minu nupp

Meeldib
käsitöö, lugemine, hea toit ja hea vein, rõõmsad ja nutikad inimesed

Käin kaemas
Vajalik lause
millegipärast rohkem IseTegijate linke ei lase panna
Arhiiv
Riisi kudumine ja vested
26 Jaanuar 2015
KARDINAD


Kardinad on nagu kulmud, ütles mu õde. Tõsi ta on. Pärast remonti ja tubade ümber jagamist oli vaja uusi kardinaidKardinate palistamine pole küll mingi eriline käsitöö, aga aega võttis ikka terve päeva. Pressimine ja nurgad ja niidikesed ja pool sai tühjaks ja … Vaatasin Marmelaadi toredaid lipukesi ja nägin silme ees veidi meremehetüüpi magamistuba, unustades täiesti, et mul on ju vanaemalt päritud korraliku kodanlase tüüpi mööbel ja mereni on siiski mitu kilomeetrit, pealegi asub magamistuba korrusmajas ja raha pole, et KÕIKE ümber teha. Ostsin TumeSinise linase kanga, et oleks naturaalne materjal. Tõsi, selle triikimine on paras töö. Mingit kunstilist kontseptsiooni tegelikult polegi, eks tasapisi lisandub. Võib-olla. Ja voodikatet ja padjakesi oleks vaja jne, jne....riis posted @ 14:21 - Link - kommentaarid (1)

23 Jaanuar 2015
KUDUMINE PARANDAB MÄLU JA VÄHENDAB STRESSI

Leidsin ajalehest Helsingin Sanomat sellise kirjutise:

1. Kudumine leevendab stressi. Toime tuleneb rütmilistest liigutustest, mille tõttu varraste klõbistamine onpeaaegu meditatiivne tegevus. Neuroloogid on avastanud, et loomadel suurendab korduvate liigutuste sooritamine nn. õnnehormooni ehk serotoniini teket. Samal põhjusel on ka jooksmisel või nätsu närimisel rahustav toime.

2. Kudumine võib parandada tuju. 81% masendunud inimestest tundis, et kudumine teeb nad õnnelikumaks. See selgus 2010. aastal läbi viidud rahvusvahelisest küsitlusest. Kõige rohkem tundsid rahunemist need, kes kudusid rohkem kui kolm korda nädalas.

3. Koos kudumine parandab enesetunnet ja lisab ühtekuuluvustunnet, näitas küsitlus. Koos teistega käsitöö tegemisel saab ennetada sotsiaalse ahistuse tunnet ja ebakindlus, tõdevad Briti teadlased ajakirjas Textile avaldatud artiklis.

4. Kudumisse süvendamine parandab keskendumisvõimet. Keeruliste mustrite kavandamine ja teostamine võib arendada ka matemaatlist mõtlemist ja süsteemsust.

5. Kudumine kaitseb mälu. Prantsuse teadlased on kindlaks teinud, et kudumine vähendab dementsuse ohtu. USA uuring näitas, et nendest 50-60 aastastest, kes on harrastanud käsitööd, lugenud või mänginud mänge, oli 40% vähem kergeid mäluprobleeme kui teistel


KUDUGEM TERVISEKS!
riis posted @ 06:52 - Link - kommentaarid (10)

08 Jaanuar 2015
VEEL ÜHED MUSTAD

Kudusin lõpuni vanemale pojale ette nähtud mustad villased topeltkindad. Oehhhhhhhhhhhhhhhhh!Sisemine kiht on varudest leitud mustast maavillasest, pealmine Novita Nalle.
Ise käin piilumas Mimmi ilusaid värvilisi kindaid ja unistan, et ühel päeval... Aga nüüd seisab ees veel must müts nooremale pojale (kuigi püüdsin talle näidata Annelixi ja Sokikese kootud mütse, kus on ilmselgelt VÄRVE kah kasutatud, aga pojal läks suu kriipsuks, st MUSTA peab ta saama).
Õnneks kinkis õde mulle ratsuritähe. Algul oli potis lihtsalt kaks paksu rohelist vart ja mul ei olnud erilist lootust, et sellest midagi tuleb. Samas, varred on ju kah ilusad Aga nüüd!Käisin ka poes. Praegu on ju allahindlused. Mantel maksis 129. Allahindlus 50% ja saingi mantli 109 euroga Uudne lähenemine protsentarvutusele Aga noh, Eesti kaubanduses ja teeninduses saabki tihti nalja
riis posted @ 08:36 - Link - kommentaarid (11)369861 visits