Andmed
Iga: juba tublisti üle 40 :)
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: sõnn
Minu nupp

Meeldib
käsitöö, lugemine, hea toit ja hea vein, rõõmsad ja nutikad inimesed

Käin kaemas
Vajalik lause
millegipärast rohkem IseTegijate linke ei lase panna
Arhiiv
Riisi kudumine ja vested
30 Detsember 2012
JÄRGMISEKS JÔULUKS!

Igal talvel tekib küsimus, mis piparkoogitainas mulle eelmisel talvel meeldiski??? Ja pealegi, tootjad ju muudavad pakendeid, et inimesi segadusse ajada.
Praegu just löpetasin piparkoogiteo ja enne kui viha üle läheb, panen siia endale järgmise talve hoiatuseks kirja:


Ära osta Leiburi piparkoogitainast!
ôhukeseks rullida ei saa, paksud piparkoogid aga jäävad ahjus pehmeks, kuigi taigna maitse on hea, jäävad valmis piparkoogid möttetud magusad käkid, vürtside maitset pole üldse

Ära osta Revali valmisglasuuri, see ei jää piparkoogi külge kinni ja halb mustrit teha

Pilte pole. (tuju pole kah)

Aga et löbusamalt löpetada, mis te arvate, kas mu poisid on juba oma täiesti erineva mustriga kindad segamini ajanud vöi jaa?! (vt eelmise postituse löppu)
riis posted @ 17:02 - Link - kommentaarid (13)

27 Detsember 2012
TEISED LAISAKINDAD


Igal aastal kordub jõuludega kindlalt sama: a) lubadus, et järgmisel aastal hakkan küll juba varem kinke valmistama; b) otsus, et sel aastal teen igaühele ÜHE kingi ja kogu lugu. Lapsed on suured ja teavad juba ammu, et kui tahavad mingit suuremat kinki, siis panevad emad-isad-vanavanemad-tädid raha kokku ja tuleb 1 kink + midagi väikest veel. Ja suurematel poisslastel pole ju eriti fantaasiat kah, et midagi soovida. Olen küll ähvardanud, et kui midagi ei ütle, tuleb dušigeel ja sokid. Selle peale ainult noogutavad. Ja olen ähvarduse täide kah viinud ja nad on IKKA RAHUL. Ma ei tea, kas see näitab, et rikkumata närvid või et mingi tõbi (et ei reageeri välisärritusele vms).
Noh, nii või teisiti, nagu öeldud, kordub igal aastal sama ja ühe-kingi-poliitika lõppes jälle nii:Mitte, et mul suur pere oleks!!! lihtsalt mina hakkan juba „varem“ ostma ja siit natuke ja sealt natuke ja õde samamoodi ja nii ta läheb
Eelmise aasta jõuludeks plaanisin õele sokid kududa. Sain ühe soki valmis, aga siis tuli midagi vahele ja teine sokk jäi kudumata. Plaanisin selleks aastaks valmis kududa, aga EI LEIDNUD ENAM ESIMEST SOKKI ÜLES...ei tea, kas olen üles harutanud või jälle mingis meeleheitlikus koristamistuhinas jäätmekäitlusse suunanud.
Oma lastele aga sain kindad siiski tehtud. Mõlemale mõlemad. Üllatuslikult
Eelmises postituses juba vanema laisakindaid näitasin.
Siin noorema omad:Helme ristikiri. Lõng jälle G-B Sprint.Tegin vendadele pisut erinevad. St minu silmale on nad muidugi täiesti erinevad, aga mina olen ju tüdruk . Poisid enamasti riietele erilist tähelepanu ei suuda pöörata, aga et nad ei arvaks, et võivad esikust suvalised kindad kaasa haarata, sest need on ju kõik ühesugused, jätsin noorema poja kinnastele randmesse punase rea kudumata. Loodan, et sellest piisab. Nad on ju ikkagi täisealised...mõnes mõttes....

riis posted @ 07:14 - Link - kommentaarid (8)

22 Detsember 2012
JÕULUDEKS LAISA-KINDAD


Millegipärast võtsid mu pojad teatud eas pähe, et kindad peavad olema ilma sõrmedeta. Minu jutt külmast ilmast ei kandnud vilja. Nad teatasid, et hoiavad käsi (kinnastega) taskus soojas!!! (mingi meelste loogika, vist). Ma püüdsin neid isegi hirmutada, et kui käed taskus libised ja kukud, siis on nägu lõhki. Aga ei midagi! Vanem poeg võttis käärid kätte ja lõikas mu armastusega kootud sõrmikutelt lihtsalt sõrmed maha. Korduvalt Lõpuks andsin alla ja kudusingi neile poolikute sõrmedega kindaid.
Aga praegu on ju talv ja -15!!! Võiks arvata, et „küüned külmetavad“ nagu ütleb üks laulusalm. Aga no kus! Tuleb välja, et see ei loe midagi, sest kui oleks kindad, tuleks need teatud puhkudel (näiteks võtme lukuauku panemiseks) käest ära võtta ja see käib neile selgelt üle võimete! „Mina küll EI VIITSI hakata kindaid ära võtma!“ teatas noorem poeg. Nuta või naera.
Aga no ega Ema Süda asja niisama ei jätnud . Mimmi blogist sain julgustust ja tegin ilma sõrmedeta kindad, millele saab siiski „kaane“ peale tõmmata.Silmi vardal soonikus 20, mustris 24, pöidlaavaks jäetud 18 silma. Lõng G-B Sprint, kahele paarile kulus veidi üle kahe toki musta ja veidi üle ühe toki halli. Pildistamise jaoks tõmbasin kindad kätte mehele, sest pojad pole veel jõulukinki ju kätte saanud)
Muidu ma eriti pole julgenud kirikinnaste teemal isetegevust teha, sest selge on ju see, et üks tõeline IseTegija kasvatab ise lambad ja teeb lõnga ja siis roomab päevade kaupa metsas, korjab taimi, mulistab värvipadade ääres ja saab imelised looduslikud toonid. Tõenäoliselt ei tohi selle vägeva protsessi jooksul ka kellegagi rääkida ega ennast pesta, siis võib unes „tulevast“ näha (või midagi sellist). Mina aga läksin lihtsama vastupanu teed (eks lammastega ole Lasnamäel ka veidi kitsas) ja ostsin lõngad poest. Ja kuna Mimm (kellel on ütlemata kena käsitöö) miksis rahulikult rahvuslikud labakud sõrmituks, siis nii minagiTeise poja kindad pakkisin juba kogemata ära, eks pildi saab siis, kui jõulukink üle antud.

Mingit peent õpetust ma ei kasutanud, nuputasin ise välja. Kui aga äkki keegi minust algajam peaks õpetust vajama, siis siia panen kirja.
1.Koo kinnas sinnamaani valmis, kus soovid sõrmed paljaks jätta. Koo rida käeselja lõpuni (nii et järgmisest vardast algaks peopesa kudumine - vasaku käe kindal neljanda varda lõppu, parema käe kindal teise varda lõppu). Edasi koo ainult kahe peo-poolse vardaga edasi-tagasi soonikut. Käeselja silmused lihtsalt seisavad oma varrastel ja neid ei puutu.2.Sooniku kõrgus soovi järgi, mina tegin 8 rida. Lõpeta serv ja katkesta lõng.
3.Loo eraldi vardale kahe kindavarda jagu silmi, minul kokku 48, ja koo edasi-tagasi soonikut nii pikalt, kui serva tahad jätta, mina tegin 10 rida. Nii on valminud „kaane“ alumine äär.


4. Ühenda nüüd eraldi kootud soonik kindaga (ootama jäänud lõnga juurest kudumist jätkates) ja jätka peopesa mustri kudumist. (eraldi kootud sooniku vardal olev rida jääb kohati kinda küljes oleva sooniku alumise äärega ehk viimase mustrireaga, nagu neid soonikuid polekski) Niisiis jätka tavalist mustrikorra kudumist, sealt kus enne sooonikut pooleli jäi. Jätka ka käeselja mustri kudumist.5.Koo kinnas valmis ja ühenda sooniku servad peitepistega. Kui kinnas on labakuna käes, on näha ainult üks soonik)

riis posted @ 10:15 - Link - kommentaarid (11)

14 Detsember 2012
NUKK


Ostsin õetütrele jõuludeks nuku.
Kuna mul endal poisid, siis nukuostmine on minu jaoks uus ja võõras asi.

Kõigepealt juuksed. Peaks ju saama kammida, aga selgus, et nukkude juuksed on kinnitatud ainult eest, siis üle pea kammitud ja patsi kinnitatud. Võtad patsi lahti, on nagu kiilakas mees, kes on tuka üle paljaku kamminud. Kas nad (nukuvalmistajad)pole siis ühtki printsessi näinud???
Oma hämmastuseks avastasin, et poes müüakse ka ERALDI PÄID!!!! idee poolest vist juuksuri mängimiseks, aga no kuuulge, kuidas ma kingin väikesele lapsele kellegi PEA!!!

Siis figuur! Nukkudel on ebaloomulikult suured silmad, niiske läikega pruntis huuled ja hiiglaslikud rinnad, nagu mingid pornotulnukad (vabandust, olen vist tõesti liiga vana sellise asja jaoks). Lõpuks leidsin tagasihoidlikuma rinnapartiiga nuku, kelle ei olnud ka mõrvarliku kontsaga kingi, vaid saapad.
Mingi Moxie girls ratsutamisnukk. Juuksed paistsid kah pea küljes kinni olevat.Aga kõik polnud sugugi nii kena, kui tundus. Nimelt selgus saapaid ära võttes, et nukul POLE JALGU!!!!Ma ei tea, tänapäeva lastel peavad ikka kõvad närvid olema!
Mõtlesin siis, et järelikult peavad kõik riided olema saabastega sobivad. Tegin mantli.Aga ikka printsessiriiete isu oli kah. Tegin hõbedase kleidiÜhtlasi sain aru, miks nukuriided nii kallid on. Neid pisikesi õmblusi on eriti vastik õmmelda. Vähemalt minusugusel, kellel mingeid erilisi nippe teada ei ole ja kes ei oska õieti õmblusmasina nuppegi kasutada, isegi siis kui käsiraamatust näpuga järge ajan.

Ja ka üks kuldne printsessikleit.Kõik materjalid taaskasutus. Kleite saab kanda ka saabastega, jätsin sedavõrd pikkusvaru.
Nukk ja riided lähevad jõulupakki
riis posted @ 18:09 - Link - kommentaarid (19)368815 visits