Andmed
Iga: juba tublisti üle 40 :)
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: sõnn
Minu nupp

Meeldib
käsitöö, lugemine, hea toit ja hea vein, rõõmsad ja nutikad inimesed

Käin kaemas
Vajalik lause
millegipärast rohkem IseTegijate linke ei lase panna
Arhiiv
Riisi kudumine ja vested
17 Aprill 2012
ÕEPOJA KINDAD

Tüdruku kindad ammu juba valmis, poisi omad said alles nüüd. Vahepeal oli küll juba suvi ja tundus, et kuhu nende soojade sõrmikutega nüüd enam, aga stabiilsus tuli tagasi ja taas lumi maas , nii et saab veel kanda küll. Loodetavasti on sügiselgi veel parajad.Lõng on jääkidest, käelaba ja sõrmed on eraldi lõngast ja sellepärast näevad sõrmed ka paksukesed välja, aga ma arvan, et see ei sega. 10 silma randmevardal, 11 silma labas. Pöidlaavaks 6.
Hmm, ühele sõrmele jäi sõlmeke, mis visalt seestpoolt väljapoole tükib! Ikka olen lubanud endale, et selliseid sõlmimisi enam ei te, aga jälle läks meelest...Kolme-aastaste jaoks on sõrmikute kätteajamine veel eraldi peenmotoorika-ülesanne ja nagu ma aru saan, siis lasteaias neid kasutada ei saa, aga pühapäeval emmega patseerima minnes võib ju ikka kätte tõmmata, ma arvan

riis posted @ 05:44 - Link - kommentaarid (6)

08 Aprill 2012
KAKSIKTÜDRUKU KINDAD


Vahepeal tundus juba, et kevad! Sai sallid-kindad pestudki juba, aga vat näe, jälle tuisk ja lumi.
Hommikul aknast välja vaadates meenub Kalju Kanguri tore lasteraamat „Timbu-Limbu õukond ja lumemöldrid“. Mäletate seda lugu, kus lund ei tulnud ega tulnud ning Timbu-Limbu oma sõpradega hakkas lossi taga asuva mäe tippu ronima, et vaadata, mis lumemöldritega juhtunud on (nõid oli nad magama nõidunud). Kõik lõppes hästi ja möldrid panid lumeveskid jahvatama. Seal oli lahe kummist neegripoiss Pambu ja veider Trebla, kes oli mänguasjavabrikus tagurpidi kokku pandud ja tegi asju veidi omamoodi, näiteks „lõikas teki pikemaks“.
Selline tunne on nüüd, et lumemöldrid on jälle ära nõiutud ja seekord lõikavad nemad „tekki pikemaks“.
Samas püüan tuju üleval hoidmiseks ikka meenutada paari aasta tagust suvist Norra-reisi ja Hammerfesti. Kraade oli vaid veidi üle nulli, aga kõik istusid rõõmsalt „suvekohvikus“, paksu suusajope hõlmad eest lahti, ühes käes külm õlu ja teises jäätis ja olid rõõmsad. Südasuvi ju!
Nii et ei tasu ilma pärast muretseda meilgi
Ühtlasi kudusin lõngajääkide vähendamiseks õetütrele sõrmikud.Muster sama, mis hiljuti valminud mütsil, aga värvid vastupidised, sest kesse ike valgete sõrmedega kindaid lapsele teeb.10 silma vardal, lilla on trotsikampsuni jääk ja valge on Novita rose mohair.Alles olid mu enda tittedel nii väikesed käed, aga nüüd...Loodetavasti ei hakka ma siin paari kuu pärast meenutama laulu „Juulikuus lumi on maas“. Kena kevade jätku!
riis posted @ 18:12 - Link - kommentaarid (4)368948 visits