Andmed
Iga: juba tublisti üle 40 :)
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: sõnn
Minu nupp

Meeldib
käsitöö, lugemine, hea toit ja hea vein, rõõmsad ja nutikad inimesed

Käin kaemas
Vajalik lause
millegipärast rohkem IseTegijate linke ei lase panna
Arhiiv
Riisi kudumine ja vested
21 Aprill 2011
MIDA VANEM EIT, SEDA ROOSAM KLEIT


Olen juba mõnda aega tahtnud endale baretti kududa. Esiteks prooviks, kas saan hakkama ja teiseks lihtsalt vajadusest õhema mütsi järele.
Nagu ikka enne töö ette võtmist, vahtisin, mis teistel inimestel ka peas on.
Nüüd takkajärele saan ise kah aru, et vahtisin vales kohas. Nimelt Lasnamäe bussis, kus sõidavad kaunitarid, kes on a) noored, b) kõhna näoovaaliga ja c) slaavi verd, mis on märksa jumekam kui minu talvine hallikasroosa keedetud kana värvi ihu.
Seda kõike mõistan ma aga alles nüüd! Lõngapoes ma seda ei taibanud, sest mulle tundus, et roosa värv peaks isegi minu eas jumele hästi mõjuma ja lisaks valisin veel lõnga, milles on hõbedased niidikesed sees. (Ausalt!!!) Et noh, ei pea ju alati tumedat kandma ja teiste peas/seljas tundus veidi särtsu ja sädelust täitsa kena. Nii ma endale siis sisendasin ja Roosa Lõnga koju tõin.
Mütsimustri leidsin Dropsist ja ka keegi Isetegijatest on sellist mütsi mu meelest hiljuti näidanud (tõsi, mitte roosat)
Kudumine midagi ülejõukäivat ei olnud ja valmis ta sai, aga viimistlema ma isegi ei hakanud, sest kohe pähe proovides teadsin, et kandma ma seda ei hakka.Alustasin mütsi vanade alumiiniumvarrastega, mida olen kasutanud aastaid ja mis tavaliste lõngade puhul enam ammu ei määri, aga ilmselt oli metallniit nii kare, et võttis alumiiniumiosakesed ligi. Käega katsudes küll mingit karedust ei tunne, on väga mõnus ja pehme lõng.
Hall rõngas on näha mütsi keskel, kuna kasutasin lõpetuseks proovilapiks kootud lõnga. Selleks ajaks juba teadsin, et hakkan harutama ega tahtnud uut puhast kera alustada kui esimene tokk otsa sai.Kommentaariks oleksin pidanud tegema pilti oma mehe näost kui ma talle valmis mütsi prooviks demonstreerisin: tema kulmud tõusid juuksejuurteni, aga ta ei öelnud kangelaslikult mitte midagi...
(mehed ikka oskavad nunnud olla, kas pole, nii liigutav). Kuna mul abikätt parajasti pole, pildistasin „peas“ peegli abil, kuigi see täit ülevaadet sellest veidrusest ei anna, hehehee.Lõng BBB Riflessi, 80% meriino, 10% dralon, 10% lurex. Vardad 3. Baretiks kulus umbes 50 grammi.
riis posted @ 17:47 - Link - kommentaarid (11)

05 Aprill 2011
VAHEPALA

Midagi erilist pole näidata, ainult need ilma sõrmedeta kindad.
Esimesena alustas seda ilma sõrmedeta värki mu vanem poeg (siis kui ta veel lapseeas oli), kes täiesti korralikel sõrmikutel lihtsalt sõrmed maha lõikas. Kääridega (mehed...). Kui ma sellele ükskord jälile sain, olid sõrmed nii hargnenud, et pidin uued ilma sõrmedeta kindad kuduma (ja sõrmedega kah muidugi)
Sellest ajast on nüüd palju vett merre voolanud ja palju kindaid kootud ja auklikuks kantud. Aga olen ikka püüdnud vaadata, et kevadeks oleks kandmiskõlbulikud ilma sõrmedeta kindad kah olemas.
See ilma sõrmedeta kinnaste asi on poiste puhul küll pisut külmavärinaid tekitav. Nad (vähemalt minu omad) kannavad neid ju kogu aeg, st toas, õues, bussis, sportides, suitsetades ja SÜÜES! Aga kindaid ju nii tihti ei pese kui käsi. Huvitav, missugused need mikroskoobi alla paistaksid. Paras loomaaed, ma arvan, hallides, tumepruunides ja -lillades toonides ilged elukad vms.

Nojah, igatahes tegin sel kevadel nooremale uued. Mul oli kõik valmis mõeldud, kuidas kaunistan pealt natuke arhailise tikandiga või millegi sellisega. Ühevärviliselt ja silmatorkamatu lõngaga, et tasapisi poissi harjutada mõttega, et meestel ei pea kõik ainult süsimust või tumehall olema. Püüdsin oma kavatsusi hoolsalt valitud sõnadega reklaamida, öeldes, et mõtlesin sinna näiteks mõned ämblikud teha. Ta vaatas mind külmal pilgul ja teatas, et tema ei kavatse küll mingite LEPATRIINUDE all kannatada, selleks et mina oma naistevärki saaksin teha (st tikkida) ...

Niisiis, said jälle igavad kindad, aga panen need siia ikkagi üles tõestuseks, et ma täitsa tegevusetult ei istu
riis posted @ 16:58 - Link - kommentaarid (8)369861 visits