Aeda käsitöö
06 Juuni 2014
Poolikute asjade lõpetamine nr. 2

Mu plaanid lähevad vist vett vedama. Kõik asjad, mis plaanisin selles koostegemises lõpetada on jäänud kuidagi tahaplaanile ja välja on tulnud hoopis mingid muud asjad, mida on ka vaja lõpetada.

Mul on laua all korvid, mida saab nagu sahtleid sisse välja tõmmata. Mees tegi laua ja kamandas, et osta omale korvid ja pane oma poolikud asjad sinna sisse. Muidu neid vedeles siin - seal

Korvid täitsin lõngadega aga poolikud asjad jäid ikka sinna tänna. Ühe korvi jätsin pärlite ja muude ilu vidinate jaoks. Peale selle peavad sinna mahtuma ka mulineed. No ja kuna ma eelmine aasta tegin tikkimistööks maasikad... siis sai ka see tikkimistöö sinna surutud. Kuna viimasel ajal olen natuke pärleid näperdanud siis avastasin ka selle tikkimistöö.

Eelmisel aastal aastaprojektis tikitud maasikad.Kui te nüüd arvate, et see asi seisis mul kõigest eelmisest aastast, siis eksite rängalt. Tegelikult on see juba neli aastat väga aeglaselt edenenud.
Nimelt aastal 2010 sain jõulukingiks raamatu rahvuslikud heegelmustrid. Muidugi oli mul sealt vaja kohe midagi heegeldada. Heegeldasin motiive ja ühendasin need omavahel, nii et tekkis selline raamitaoline asi. Mõtlesin, et selline asi sobiks hästi padjakattele. Lõikasin ühest veidi prostast linasest kangast tüki ja vaatasin, et kõik on äge.... aga tikandit oleks ka vaja. Aga asi mida ma kohe üldse ei oska on tikkimine. Seega see venis ja venis ja venis... kuni eelmise aasta tikkimise kuul oli vaja midagi teha. Kui tikand sai valmis... siis ausalt öeldes oli mul sellest nii kopp ees, et panin töö korvi ära ja avastasin alles nüüd

Vot nii kaugel olid asjad... enne kui uuesti alustasin.Kuna ma õmblemist ka eriti ei armasta siis võttis õmblusmasina välja toomine ka üksjagu aega. Samas ma tahtsin paari asja parandada ka, siis vihmase ilma puhul leebusin ja võtsin masina välja. Kui tavaliselt on mul masinaga ming kana kitkuda, siis seekord ta isegi õmbles ilma igasugu viguriteta.
Ahjaa. Peale õmblemise pidin otsima seda linast kangast taga... sest mingil tedmata põhjusel olin ma ainult esimese poole padjakattest välja lõiganud.

Midagi muud polegi enda kaitseks öelda kui: kaua tehtud kaunikeneTagumisele poolele panin nööbid ja tegin nööbiaugud. Nööbid mehe tehtud ja materjaliks kadakas.Ma nüüd ei teagi, kas padjakott on valmis või mitte?! Korrektsuse nimel tuleks üks nööp veel lisada, mida mul hetkel pole. Nimelt kui padi püüri toppida siis jääb see tagant natuke laiali hoidma. Kui keskele veel üks nööp lisada siis see viga kaoks. Ilmselt tuleb seda teha ka. Näiteks järgmise aasta koostegemise käigus. Siis tuleks tegemisel juba 5 juubel

Nüüd tööle portselani maalima. Õhtul lisan töö albumisse ja koostegemise alla ka

aedake posted @ 06:10 - Link - kommentaarid (2)
128825 visitors