Aeda käsitöö
26 September 2013


Maalimine - värvimine

Oi kuidas ma ootasin maalimise kuud - pool aastat kujutasin ette kuidas ma lõpuks pintsli haaran ja midagi ägedat kokku maalin Aga nagu ikka, kui midagi tegema pead...siis pole üldse isu

Peaaegu olekski see kuu vahele jäänud aga viimasel hetkel tegin mõned kaardi taustad. Siis enne jõule hea võtta kui vaja peaks minema. Või vähemalt on katsetused tehtud ja kui vaja midagi muud taustale siis tean kuidas asjad toimivad.Kaks ülemist vasakpoolset on tehtud soolatehnikas. Järgmisel joonistasin rasvakriidiga "sigrimigri" ja värvisin vesivärviga üle. Viimasel värvisin vesivärviga paberi üle ja lõikasin köögi paberrätist kujundid mille asetasin värvile. Kujundid imasid osa värvi sisse ja sinna jäid siis heledamad laigud.
Alumisel real esimesel üriasin köögipaberräti tehnikat jätkata ehk siis tupsutada värvi laiguliseks. Aga see ei jätnud kaarditooriku mõtes mingit erilist efekti. Tõmbasin lihtsalt punase väviga laigu. Mõtlesin, et see võiks äge jääda kui sinna jaapani tušimaali tehnikas peale maalida.
Kahel järgmisel värvisin paberi ära ja tilgutasin peale viina. Sellist asja polnud kunagi varem proovinud ja tulemus oli tegelikult vahva.
Viimase lihtsalt pritsisin pintsliga.

Paar joonistust kevadest mis siiani näitamata olid.

Päikest ja sooja
aedake posted @ 08:09 - Link - kommentaarid (1)
24 September 2013
Raku ja rasvakriidid

Vahepeal olen käsitööga mitte just suur sõber olnud. Pigem olen teinud selliseid eksperimendi laadseid asju või suuremaid asju mis pooleli on.

Üheks katsetuseks oli rasvakriitide sulatamine, et teha erikujulisi rasvakriite. Mina ei tea, kas mul olid valed kriidid, vale temperatuur või tehnika aga eriti hästi see mul välja ei tulnud.

Värvipigment vajus vormi põhja ja vaha jäi peale hõljuma ei aidanud siin ka segamine. Aga noh... joonistada ühe poolega saab ja välimus on neil ka nunnuTeine huvitav asi oli minu jaoks raku keraamika tegemine. Pole seda varem teinud ega näinud. Kui tavalises ahjus käivad asjad umbes 24 tundi siis raku puhul olid asjad umbes tunnikese ahjus, 15 minutit saepurus. Peale seda pesime suurema tahma maha ja oligi kõik. Väga lahe oli

aedake posted @ 11:47 - Link - kommentaarid (1)
12 September 2013
Padi ja püürid

August oli õmblemise kuu ja mina plaanisin sellese kuusse vennatütre sünnipäevakingi. Kuna sünnipäev nihkus edasi siis kingitust saan alles nüüd näidata.
Vanemate meelest on lastel nii palju mänguasju, et juurde pole neid küll vaja. Samas viiene on veel pisike et tahaks midagi armsat ja nunnut kinkida.
Algul mõtlesin et teen portsu barbie riideid neid on ju ikka vaja eriti kui teha printsessikleite. Samas nokitsemist on nendega palju ja aeg kadus kuhugi lihtsalt ära
Siis mõtlesin et diivanipadja mõõtudega padi oleks päris hea mõte. Seda saab ju kasvõi täiskasvanuna edasi kasutada kui see ära ei koita vms.Et padi lapsele meelepäraseks teha, tegin sellele jänku padjapüüri.
Plaan oli jällegi hea aga tulemus pole päris selline nagu ise oleks oodanud. Tahtsin ju sellist armsat jänku nägu aga tuli pigem selline veidi kuri. Peale selle läksid ka aplikatsioonid nati metsa, alusriie venis ja ei jäänud korrektne. Vaatasin et silmi on lootusetu selles tehnikas teha. Tükk aega mõtlesin, mis ma edasi teen. Lõpuks värvisin kangaväviga silmnäo pähe.Kuna ma ise olin selles padjapüüris pettunud siis tegin teise veel. Mõtlesin et teen lapilise ja roosamannavahuse.... aga kuna mul mingit suurt kangatagavara pole... siis roosast padjapüürist on asi üsna kaugel.
Kuna ma lapitanud põhimõteliselt pole, siis on mu kogenematus ka üsna väljapaistev. Aga ma olen ikkagi rahul Endalegi tahaks sellist.
Püüri kaunistasin roosiribagaPaela ja pitsigaKülge õmblesin ka ühe varasemast ajast tehtud südame.Kokku tuli päris armas kompottLaps ise oli muidugi õnnelik jänese oma üle Teine oli nagu oli, pandi korralikult kappi ära

aedake posted @ 07:43 - Link - kommentaarid (1)
05 September 2013
Mõmmipinal

Vahvat kooliaastat kõigile, kes koolis käivad
Sel aastal läks kooli minu vanem vennatütar ja ma hea tädina pidin loomulikult kohal olema.
Ainus jama kogu asja juures oli see et mida kingiks viia. Poodides tuulasin ringi aga lihtsalt mitte midagi polnud kuskilt osta. Lihtsalt vihikuid ju ei kingi.
Lõpuks idanes mul idee, et teeks sellise joonistustunni pinali, kuhu värvipliiatsid saaks panna. Selle jaoks käisin spetsiaalselt kunsti poest korralike pliiatseid ostmas. Ja pliiatsid olid head, plikad said ikka väga värvilised pildid

Pinali tegemine läks üllatavalt ruttu. Lõng on tundmatu õe vanadest varudest.
Kui osad valmis said, harjasin neid väheke traatharjaga ja tulemus on märgatavSisse õmblesin roosalillelise voodri. Silmadeks sai 4 nööpi. Koonu heegeldasin tumepruunist mohäärist. Põsed nõelusin roosast vildist.
Lukule käänasin kaunistuseks natuke traati ja pärle. Meister ma veel ei ole aga no üsna rahuldav tulemus mu meelest.Nagu ikka, asjal peab ju mingi viga ka küljes olema Pinal sai veidi lühike. Omastarust mõõtsin ja mässasin küll aga ... Lohutan ennast sellega, et selles eas kuluvad pliiatsid kiiresti ja mahuvad üsna ruttu pinalisse ära.

Päikest
aedake posted @ 07:42 - Link - kommentaarid (7)
128840 visitors