Aeda käsitöö
26 September 2012
Olen vahepeal jälle laisk olnud ja siin üldse mitte bloginud aga eks ma näitan siis tagantjärgi mõningaid tegemisi.
Üleelmises postituses näitasin jänkut, mille vennatütar sünnipäevaks sai. Tegelikult sai ta ka veel ühe heegeltatud mütsi. Plaanis oli hello kitty müts... Aga tegemise hetkel hakkas millegipärast jubedalt vastumeelsena tunduma see mõte, et mütsile nägu pähe teha. Ise ka ei tea miks...tegelikult on sellised mütsid ju jube armsad
Aga jah.. siis tegin ilma näota...kõrvadega mütsi. Muidugi ei mõelnud ma kuigi loogiliselt...ja kassi kõrvade asemel tulid hoopis karu kõrvad... Hiljem ma muidugi mõtlesin, et oleks pidanud hoopis jänku kõrvad tegema... aga mis tehtud see tehtud.
Kui müts valmis sai, siis mõtlesin, et mis elukas see olla võiks...karu...aga valge...Jääkaru Siis tekkis küll väike ahastamis moment, et milline väike tüdruk peaks tahtma jääkaru mütsi...? Aga iseenesest oli müts ju armas... Ja noh...asi lahenes nii, et laps ise pakus välja, et see on hiiretipsu mütsPeale selle tegin venna lastele ka nö. üllatuseks mõned barbie riided.


Ühe kleidi vanast paneelkardina jäägist. Tuli kuidagi mõnusalt koduperenaiselik kleit välja.Minu vanast pluusi varukast sai kena balli kleit, mida saab mitut pidi selga panna...ja ühest vanast spordipluusist sai barbiele tehtud päevitusriidedKuigi aega läks selliste pisikeste nokitsemiste peale päris palju... siis pean ütlema, et tegelikult oli üsna vahva neid riideid nokitseda... nüüd on plaan, et võtaks midagi keerukamat käsile... aga esialgu on see siiski ainult plaan.

Praegu tegelen juba jõulu kinkidega... ja üritan lõpetada oma lõpetamata asju, mida ma kahjuks küll enam koostegemisele esitada ei jõua... aga vähemalt on lootust, et need asjad sel aastal valmis saavad

aedake posted @ 09:57 - Link - kommentaarid (2)
17 September 2012
Sooviks nõu

Seekord küsiks nõu õetütrele, kuna ma ise ei osanud teda kuidagi aidata.
Ta ostis ühe ilusa valge kampsuni...Ja juhtus nii, et ta sai sinna peale veiniplekid. Kuna pestes pole tal neid õnnestunud ära saada siis avaldas ta soovi et võiks selle ära värvida. Aga mina ei tea kanga värvidest mitte midagi.

Veel tekkis küsimus, et kas äkki on olemas ka juba selliseid värve, mida ei peaks keetma vms... ?

Oleks tore kui te oma tedamisi jagaksite...ka selles osas kust neid värve võiks saada ja nimetused.

Tänud, kes vastavad
aedake posted @ 10:03 - Link - kommentaarid (7)
12 September 2012
Katsejänes

Vennatütar nõudis sünnipäevaks jänest...päris jänest! Kuna ma arvasin, et see ei ole päris hea mõte... siis pidin leiutama mingi muu variandi. Ainuke loogiline lahendus minu jaoks tundus heegeldatud jänes.
Ma küll veidi kahtlesin oma oskustes... aga kui pea juba valmis sai... siis tundus, et ma ikkagi saan hakkama
Ma ei saa küll seekord öelda, et see tuli super hästi välja aga ma arvan, et esimese korra kohta sai see kõigest hoolimata päris hea... ja nähes vennatütre nägu... sai selgeks, et kingitus läks täkkesse
Lõng on täiesti tundmatu heegelnõel 1,5, täidiseks lambavill. Silmadeks tavalised nööbid.Pruun värv ja veidi tõsine nägu andsid jänkule veidi poisiliku ilme...Õmblesin roosa-lillelisest kangast jänkule kleidikese ja kokkuvõttes sai ikkagi päris armasLisaks sai samast kangast õmmeldud padjapüür, et oleks mõnus jänku kaissu võtta Et püür kaunim oleks sai sellele ka väike pitsike külge heegelatud.


aedake posted @ 07:15 - Link - kommentaarid (8)
06 September 2012
TK: LÕPETAMATA ASJADE LÕPETAMINE

Et selle projekti raames kindlasti midagi tehtud saaks...võtsin esimesena kätte ühe lihtsama tegemise.
Suve algul jäi pooleli lühikeste teksade kaunistamine. Täielik motivatsiooni puudus oli...sest ilusaid kuumi ilmu oli nii vähe... samas nüüd tundus halb mõte need kapi ära panna...sest siis need võivad niiviisi aastateks seisma jääda.
Algne plaan oli pükste alla äärde lihtsalt pits õmmelda. Kuna mina, teksad ja õmblusmasin kokku ei sobi... ma ei teagi kas asi on minus või õmblusmasinas...aga igakord lõhun ma teksasid õmmeldes vähemalt ühe nõela ära siis pidin töö käsitsi ära tegema. Aga suutsin näpud nõelaga nii ära torkida, et suve algul jäid teksad sedasi seisma...Eks ajapiku tekkis ka mõni uus mõte... Heegeldasin ühe "tassialuse", mis sai natuke liiga suur ja kuna see katis täpselt pükste tasku ära siis sai ka see tasku külge nõelutud Igatahes olen ma oma "uute" pükstega väga rahul Loodetavasti siis järgmisel aastal tuleb palju ilusaid ilmuTasku natuke lähemalt kaIlusat päeva
aedake posted @ 07:49 - Link - kommentaarid (9)
05 September 2012
Päevalille vaagen

Hiiumaal puhkamas käies viisin emmele sünnipäeva kingituse ära. Lõpuks saan seda teile ka näidata
Tegemist siis lihtsa vaagnaga, millele joonistasin emme lemmik lilled.Ise olen rahul...kõik tuli välja nii nagu vaja. Suurust on ka omajagu... (aga nagu ikka unustasin ma selle mõõtmata, nii et täpsemalt ei oska öelda )

Päevalill lähemalt ka:Tegu on ühe suurema komplektiga, millele võibolla tuleb veelgi lisa.
Aga praegu näeb "serviis" välja sellineRõõmsat septembrit
aedake posted @ 08:36 - Link - kommentaarid (8)
128734 visitors