Aeda käsitöö
28 November 2013Huh. Seekord olid minu mõtted hoopis teisel teel... mõtlesin et vildist valmistatud ( kokku nõelutud) ese käib ka viltimise alla... aga loogiliselt võttes on see õmblemine või tikkimine.
Kohe kuu alguses tegin paar vildist prossi... aga need ei sobinud mitte... Pidin siis uue idee välja mõtlema.
Vaatasin oma varud üle ja otsustasin kaelakee kasuks. Märgviltisin ümber atlaspaela "vildiussi" Nõelusin külge pärlid ja jäin täitsa rahule.

Vot selline kiire ülevaade. Järgmise korrani

aedake posted @ 17:28 - Link - kommentaarid (1)
05 November 2013
Šampuse pudel

Ma ei mäleta, kas ma siin üldse olen kirjutanud, et natuke ka vahest klaasi kaunistan?!
Igatahes oli mul üks väike šampuse pudel, mis iseenesest küll ilus ja korgiga... Mõtlesin, et võiks sellega ju teinekord joogivett kaasa võtta aga kuidagi nagu imelik. Paistab see ju ikkagi nagu alkoholi pudel.
Tekkis võimalus liivapritsi kasutada ja pudelile muster peale teha. Kasutasin võimaluse ära.
Algus oli natukene keeruline. Pudel tuli teibiga kokku mässida, muster sinna peale joonistada. Enne veel muster välja mõelda. Ja siis vaibanoaga välja lõigata. See viimane osa oli üsna keeruline. Nuga libises üsna hoolega ja üldse ei tahtnud minu tehtud mustri järgi joosta... aga lõpuks võib siiski ikka rahule jääda.Liivapritsimine ise käis kähku Ja saingi endale ilusa pudeliaedake posted @ 17:32 - Link - kommentaarid (2)
02 November 2013
Minu viimased postitused on nii kirjuks läinud et jube kohe Seekord üritan siia vahele ka ühe rahulikuma ühe asjaga postituse tekitada
Kuna meil aegajalt ikka külalisi käib ja armastatakse midagi dippida, lobisemise kõrvale siis olen otsinud natuke tervislikumat alternatiivi krõpsudele. Kuigi jah ega neistki eriti loobuda ei taheta aga vähemalt on siis midagi normaalset ka kõrvale pakuda: juurviljad ja ise küpsetatud snäkid, suitsuvorsti jms. Ükskord sai oliividega katsetatud - ise ma neid ei armasta aga üldiselt on neil hea minek. Samas kauss kuhu sisse neid panin oli suhteliselt ebamugav. Oliivid olid üksteise otsas hunnikus ja kui neid seal hambatikuga taga ajasid siis halvemal juhul lendas see teadmata suunas minema. Seega oli mul hädasti vaja just oliivikaussi.
Vormiks leidsin ühe madala servaga metallkausi. See on hea selleks et siis on oliive kausis umbes kaks kihti ja toetuspind parem. Kausi tegin hästi lihtsakese, sest kohe alguses oli plaan ühele küljele hambatikkude jaoks taskuke teha.
Värvid valisin ka hästi heledad, et pilku ikka taskule tõmmata. Kausi väliskülg on glasuuritud villega. Seest mündi ja kristallvalgega.
Tasku tegin triibulise ja kasutasin kõige erksamaid värvitoone mis kohapeal saada oli.Üks pisike ebamugavus ilmnes siiski ka. Igakord tuleb tikud välja korjata ja kuhugi mujale panna kui kaussi pesema hakkad. Ei oska ju kuidagi välja arvestada kui palju neid täpselt vaja läheb. Samas on see siiski tühi asi, arvestades sellega kui äge kauss mul on

Päikest!
aedake posted @ 07:49 - Link - kommentaarid (7)
128823 visitors