Aeda käsitöö
28 Mai 2013
Hei!

Kiirem laadaperiood selleks korraks läbi. Edaspidi hetkel plaane pole.
Omad vitsad sain jälle kätte, et ei ole mõtet üle 6 euriste asjadega üldse välja minna. Tundus, et isegi see on liig mis liig. Viimasel laadal siis tegin vähemalt niipalju ära et jagasin nimekaarte, et äkki keegi kunagi siiski vajab midagi Ilmselt mängis suurt osa siiski ka see et ma ei käinud ühelgi päris käsitöö laadal.
Muidugi siis veel ka see et kes ise käsitööd teha mõistavad käisid ideid saamas ja ostjad olid siiski peamiselt välismaalased.
No samas võib enamvähem rahule jääda: taskuraha sain ja lauamaksu ka ilusasti tasutud.

Kaubaks läks üks pisike karupross mis muidu sai päris armas... aga mulle endale jalad ja käed kohe üldse ei meeldinud. Neid tehes ei tulnud mul ühtki mõistliku ideed... Ma ei kujutaks end ülipeenest niidist umbes 6 silmalist toru heegeldamas...seega tuli mingi muu variant välja mõelda. Heegeldasin ahelsilmustest riba, kinnitasin otsa pärli ja siis heegeldasin seda riba lihtsalt üle kuni oli piisav jämedus olemas.Peale selle oli mul veel paar lastepärast prossi.
Vildist vihmavarija kosmosejänese prossKõike head
aedake posted @ 08:47 - Link - kommentaarid (3)
21 Mai 2013


Maikuu kaks erinevat tehnikat.

Seekord läks kuidagi meelest ära et ma aastaprojektis osalen. Õnneks tegin ma täiesti juhuslikult ühe beebi- või siis pisikese pikniku teki.
Teki mustri aretasin töö käigus. Motiivid on üsna suured - umbes 25 cm. Tekk ise siis umbes meeter korda meeter. Kuna muster oli üsna pitsiline ja tundus peale või alla panekuks pisut hõre. Nii siis tuligi tekiskesele vooder lisada.
Erinevateks tehnikateks siis heegeldamine ja käsitsi voodri külge õmblemine.Peale selle tegin ka ühe kassi, mille oleks võinud samamoodi 2 tehnika alla panna... Lihtsalt tuli tahtmine midagi pisikest õmmelda. Tegin siis endale mingi lõike ja vuristasin kiiruga õmblusmasinal selle kokku. Silmad viltisin, suu ja nina tikkisin.
Tsauka

aedake posted @ 07:29 - Link - kommentaarid
14 Mai 2013
Tervitus!

Hetkel on mul selline tunne, et kes teeb see jõuab... Sest tegemist on tõesti palju. Mai kuu peale olen kogunud hetkel kolm laata, kuhu minna või kus käidud. Mulle endale tundub seda jube palju, sest ennem olen käinud ühel Hiiumaa laadal ja nüüd kristiine kevadlaadal. Neljapäeval juba järgmine laat.
Käed on heegeldamisest hellad, ei tea millal jõuan kõike siin näidata.
Aga algatuseks üks päikesejänku.
Heegeldasin nagu alati - täpselt nii kuidas pähe tuli. Kasutasin puuvillast lõnga, täitsin lambavillaga. Selga panemiseks õmblesin sits kleidikese. Päris nunnu jänku tuli kuigi natuke nagu ehmunud näoga.Veel näitaks ka üht vaasi, mis sai keraamikaringis sinilillede ootel tehtudKogu "kimamise" juures jõudsin teha ka oma facebooki lehe. Oleks rõõm teiega seal SÕBRAKS saada!

Päikest!
aedake posted @ 15:13 - Link - kommentaarid (1)
07 Mai 2013
Koristasin ükspäev kodu, natuke põhjalikumalt kui muidu... ja leidsin kapist veel vanemaid keraamika tegemisi. Tass, kausike pärit eelmisest aastast. Loodan, et nüüd on vanad asjad kõik näidatud... aga tihtipeale tuleb ei tea kust veel mõni asi välja...

Tassi tegin lihtsa valge, pronksise mustriga. Endale meeldib just see rahulikus, pole kusagilt üle pingutatud.Kausi tegi näpu vahel, vajutasin templiga mustri sisse. Jala kleepisin alla. Põhimõteliselt meeldib mulle see kauss ka... aga natuke liiga ligadi logadi sai see tehtud. Võiks natuke sirgem olla. Peale selle läks roheline glasuur Helena pragusid täis, mis mulle algul üldse ei meeldinud. Aga nüüd kui on aega olnud asjaga leppida ja vaadata ja uurida... siis mulle on hakanud see isegi meeldima. Praod on nii mõnusat kullakat tooni, kahju, et sellist glasuuri pole

Järgmisel korral siis midagi uut
aedake posted @ 09:19 - Link - kommentaarid (2)
02 Mai 2013
Ma olen siin vahepeal rääkinud, et käin galeriid valvamas ja näitust tutvustamas... kuna inimesi veel väga palju ei käi seal, siis on mul aega igasugu asjadega tegeleda. Et oma joonistamisoskust edasi arendada, olen üritanud igakord ka ühe joonistuse teha või kaks.
Klaasi on üsna raske joonistada, eriti kui kogemused selles vallas praktiliselt puuduvad, sama mida rohkem joonistada, seda rohkem hakkavad asjad pildil klaasi meenutama Ja võimalust tuntumate eesti klaasikunstnike töid "lives" joonistada ei tule just tihti ette, nii et seda tuli lihtsalt ära kasutada

Ivo Lill vs mina.

Kuna foto ja joonistus on eri aegadel tehtud siis pole need päris samas positsioonis. Mina joonistasin veidi rohkem pealtvaates. Kel huvi võib teisi töid vaadata SIIT

NB! Näitus on veel avatud viimased 4 päeva, kel soov vaatama minna siis aadressiks Telliskivi5, Galerii PINK.

Maalimas käimise olen vahepeal täitsa ära unustanud, kuna ajad on suhteliselt ebasobivad olnud. Samas ühe korra jälle jõudsin sinna ja super mõnus oli. Tulemus selline:Päikest
aedake posted @ 09:03 - Link - kommentaarid
128840 visitors