Aeda käsitöö
22 Juuli 2011
vahepeal olen palju sünnipäevatanud...
Näitaks veel mõned nipet-näpet asjad, mis kingituseks olen teinud.
Emale tegin külmkapi magneti ...
Peal siis meie pere...mina kõige pisem...alla neljaneKuna emme armastab hullupööra raamatuid, siis tegin talle ühe järjehoidja ka... kusjuures sellist kolmnurkset järjehoidjat on jube mõnus kasutada.Kaardi tegin samas stiilis kui magneti...Foto peal on emme umbes 6-ne

Sõbrannale tegin sellise kaardiise eriti rahule ei jäänud ... midagi justkui oleks puudu...ilmselt oleks võinud selle pokaali taha panna veidi pruuni paberit või miskit....kuidagi jube sigrimigrine on... aga eks katsetades saabki teada, kuidas parem mulje jääb.

Ühe kivikese maalisin lilleliseks...Kasutada võib seda nii kaunistusena kui ka nt. õues söömisel salvakate kinni hoidmiseks.

Üks imehästi lõhnav kehakoorija sai samuti tehtud
Kahjuks küll ei jäänud eriti aega sildi tuunimiseks.

Sõbranna sai ka maasikatega potsiku ning liniku...Minu rõdulilleke otsustas südamekujuliseks kasvada, mina aitasn vaid nii palju kaasa, et noppisin kuivanud õied ära ning kastsin.Ilusat suve jätku kõigile
aedake posted @ 13:02 - Link - kommentaarid (2)
15 Juuli 2011
Kas keegi oskab öelda, mis lill see on?
Küsiti mult selle iluduse nime... aga mina ei tea...jõudis teine minuni mööda käänulisi teid, ilma nimetalehed sellised:Tänud, kui keegi viitsib vastata
aedake posted @ 05:23 - Link - kommentaarid (7)
14 Juuli 2011
Vahepeal oli emal juubel....selleks puhuks sai muidugi ka suurem kink tehtud... aga mina kinkisin ka lisakingina pisut keraamikat ehk kohvikomplekti.
Hiljem mõtlesin,et oleks võinud taldrikud ka teha...aga siis oli saviringis juba vaheaeg alanud.... samas on ju ka jõulud tulemas

Kuna ema lemmik lilled on päevalilled, siis sai just neid kasutatud....

Komplekti kuuuvad : küünlaalus, kauss, tassid ja linikud.

Küünlaalust algselt ei plaaninudki teha....aga kuna ühe tunni lõpul oli jälle natuke aega üle siis pidin ju aja millegiga täitmaPõhjas kasutasin sinist ja punast klaasi...kuna muud värvivalikut tol hetkel polnud. Peale selle jooksis pronksine glasuur põhjale, nii et see näeb üsna sigri-migri välja.

Kaussi tegin küll suure hoolega...aga ikkagi sai teine kuidagi lopergune....kusjuures ega see enne suurt silma ei torganudki kui alles fotode tegemisel.
Aga iseenesest meeldib see kauss mulle ikkagi väga

Tassid said ka suhteliselt lihtsad aga armsadning kogu komplekt koos:Komplektile heegeldasin ka linikud juurde, et oleks ikka kõik ilus ja armas...Päev enne külla minekut avastasin, et tegelikult võiks ju kolm väikest linikut olla.... algselt oli plaanitud ainult tassialused...aga siis kiiruga heegeldasin ka küünla alla liniku...sellest küll pilti pole.

Kodus hakkas mul selline iludus õitsemaPäikest.
aedake posted @ 07:27 - Link - kommentaarid (3)
09 Juuli 2011
Tere jälle.
Vahepeal on jällegi päris pikk vahe jäänud postitustele. Aga need vahepealsed päevad on tegemisi ikka väga täis olnud. Emal oli juubel...ja peale seda algasid Kunsti akadeemia sisseastumis eksamid. Eksamid on seal tegelikult vahvad...ja kui kunagi tööd tagasi saan võin ka siin näidata. Seltskond on ka tore... aga mis natuke ebamugavust tekitab on ehk see, et isegi ei oska aimata, kuidas läheb. Sest seal sõltub otsus ainult õppejõudude maitsest ja emotsioonidest. Esmaspäeval veel viimane eksam... natüürmort

Aga nüüd jätkaks õe kingiga, mida ma juba eelmises postituses veidi kajastada jõudsin.
Ülejäänud osa kingist on suuresti taaskasutus.
Kuna õde elab mereääres siis mõtlesin, et seal ei saa peaaegu kunagi küünlaid põletada...sest mingi tuulevine on peaaegu alati. Heegeldasin purgile ümbrise, et seda saaks siis küünlalaternanakasutada.
Aga esialgu panin purgi sisse küünlad, mida põletama saaks asudaTegin kingiga sobiva tikutopsiKuna väljas praktiliselt pimedust ei tekkinud....siis kolisin "laterna " pildi tegemiseks vannituppa.Samas mõtlesin, et kui õele ei meeldi see idee purgist kui küünlalaternast ...siis saab ta purgi ümbrist vabalt näiteks küüslaugu kotina kasutada.Peale selle tegin õele oliivipurkidest nugade kahvlite topsid.
Kasutasin linast kangast. joonistasin harilikuga pildid, mille ahelpistes üle tikkisin. Alumise ääre tegin sämp-pistes, üles äärde heegeldasin pitsiribad.Ma julgesin natuke kahelda, et kas need topsid ka suuremat raskust kannavad... aga täitsa hästi peavad vastu. Tegin ühe pildi koos nugade kahvlitega ka..Peale selle heegeldasin kividele ümbriseid. Hoiatan: kes ei taha uut sõltuvust saada hoidke heaga eemale
Algselt olid need lihtsalt dekoratiivsed iludused...Aga mõtlesin, et neil võiks ka mingi otstarve olla... heegeldasin ahelsilmuste ribad...ja ostsin poest käteräti riputusaasad, sidusin kogu kraami omavahel kokku...ja tulemuseks laualina nurkade raskused.Ema omadel heegeldasin riputusaasad ka üle on veidi korrektsemLõpetuseks tegin ka õe kingituse grupipildiJa paar ilusat pilti, mis õe juures tehtud sai.


Järgmise korrani siis...ja ilusat suve jätku!
aedake posted @ 07:44 - Link - kommentaarid (2)
128741 visitors