Aeda käsitöö
31 Jaanuar 2012
Ikka veel ei lõppe jõulukinkide pildid otsa Aga lootust on, et hakkavad lõppema

Õepoeg sai ikka oma piraatkassi teemalist keraamikat. Tegin "klaasi". Kõik, kes seda nägid arvasid, et see on vaas... ma siis ei heitnud meelt ja mõtlesin, et las siis õepoeg kasutab seda nii nagu talle sobib... Õnneks sai ta ise kohe aru, et see on klaasÕde sai pähklikausi. Mulle see isegi päris meeldibSisse sai ka hästi ilus glasuur... kahjuks pilt ei anna pooltki seda ilu edasi...Kodu nunnumeetrit tõstsin ka natuke Lihtsalt üks lillepott oli veidi luitunud, mis iseenesest on lahe... Lisasin sellele veel pitsi ja takunööri riba ja praegu on see minu meelest väga armasElage külmalaine üle...jooge kuuma teed!
aedake posted @ 08:57 - Link - kommentaarid
24 Jaanuar 2012
Tere

"Väike" õetütar tahtis jõuludeks kindaid saada... ja need ta muidugi ka sai
Kuna tema jope on selline tumehall siis said kindad ka hallid. Et veidi särtsu lisada kudusin ka natuke roosat lõnga sisse.Muster on pärit Aino Praakli raamatust ” Eesti labakindad ilma laande laiali”. Kuna õetütar on Tartus sündinud ja nüüd õpib seal ...sai valitud Tartumaa muster.Randmeosa Laiuse mustri järgi:Ise olen rahul...sest esiteks meeldib mulle see muster... aga veel rohkem sellepärast, et selliste mustrite kudumine tuleb mul üsna raskelt... ma nimelt kipun üsna kõvasti kuduma ja siis tuleb kudumis-pind selline kortsuline... Seekord siis tuli peaaegu välja...

Aegajalt netis surfates jääb silma igasugu asjuLahe, onju

Käisin sallimüsteeriumit piilumas...nüüd kripeldab....peaks vist ka osalema...
aedake posted @ 08:35 - Link - kommentaarid (4)
19 Jaanuar 2012
Lõpuks olen jõudnud ka jõulukinkide näitamiseni
Õde tahtis kangesti pliiatsitopsi. Kuna eelmine aasta tegin talle mooniga vaagna siis otsustasin sama motiivi kasutada ka pliiatsitopsil.
Kuna eelmine tops jäi väikseks siis otsustasin seekord teha selle üsna suure Aga pingutasin vist õigepisut üleVärvidest kasutasin: sees ja nuppudel pronksi, väljas villet, moon on hispaania punane ja lehed-kuprad rohelised nr6.Mulle meeldib igatahesVahvate ilmade jätku
aedake posted @ 08:36 - Link - kommentaarid (9)
17 Jaanuar 2012
Kui eelmine kord näitasin vanema õetütre sünnipäeva kinki siis seekord noorema oma
Tema enda soov oli väike kausike. Kuna mul mingit erilist ideed ei olnud... tegin täiesti tavalise lainelise kausi.Selle peal sain ära katsetada uue arsi helesinise glasuuri. Algul mulle jubedalt meeldis see sinine... aga praegu enam erilist vaimustust ei tekita.

Kuna ta on paras kohvi hull siis sai kaart kohvi teemalineKingipakk sai lõpuks selline- nagu ikka jõupaberist kotike, mida värvisin hõbedase värviga ja kaunistasin lillekesega.Iga aasta olen õetütardele kinkinud õitsvaid taimi....seekord leidsin aga huvitavad rohelised puhmad, mille nime ma enam ei mäleta. Et need veidi kenamad välja näeksid pakkisin pottide ümber jõupaberi ja sidusin kinni takunööriga. Koduekstrast leidsin kaunistuseks põdrad...Kõike head!
aedake posted @ 08:25 - Link - kommentaarid (2)
12 Jaanuar 2012
tere taas

Kuidagi harjumatu on , et enam ei teegi iga päev siia postitusi.... aga nüüd on vähemalt aega teha erinevaid käsitöö ja kunsti asju, mis on iseenesest ka mõnus
Täna veel natuke jõulu-teemat... aga üldiselt plaanin need nüüd seljataha jätta...

Küpsetasin päris palju piparkooke...mis põhiline...ise ma neid üldse ei armasta
Peale selle läksid emme piparkoogivormid kaotsi..., nii et kasutasin enda ja õepoja fantaasiat, et neid teha....aastavahetuseks tegin kaks torti.... mõlemad soolased

singi:...ja kalaga. Kala omaga oli see probleem, et polnud õrna aimugi, mis kala tordi sisse sobida võiks. Samas külalistele maitsesVahepeal oli ka õetütrel sünnipäev.

Tegin talle ühe keraamilise vaagna, millega väga rahul ei jäänud... samas praegu vaatan, et tegelikult näeb see suhteliselt hea väljaKuna ta tahtis hirmsasti kass arturi kooki teha...siis tegin talle vajaminevatest asjadest kinke-komplektiPakkisin kõik paberkoti, mille kaunistasin paber-roosidega:Kaardi tegin nii viimasel hetkel, et jõudsin pildi teha veel kuivamise ajal...seest sai kaart selline:Sellised tegemised siis seekord

Ärge siis väljas oma konte murdke!


aedake posted @ 09:37 - Link - kommentaarid (1)
05 Jaanuar 2012
Pakisildid

Mitmed sildid tegin lumehelvestega - nagu talvel kombeksMõned das savist südamedEmmele roosigaKingi-pakid unustasin pildistamata kuigi plaan oli... vähemalt emme pakke-paberist sai pilt tehtud. Kasutasin akrüüle ja markereid ja minu meelest tuli päris äge välja...Kuuse otsa tegin köögipaberi-rullist lillekesening ehalill5-st inspireeritud käbid...Päikest!
aedake posted @ 09:05 - Link - kommentaarid (9)
03 Jaanuar 2012
Lõpuks ometi saan ka mina oma jõulukaardid ära näidata...
Tegelikult oleks see postitus võinud olla jõulude ajal... aga kuna ma polnud kindel, et oma kingi- koormaga Hiiumaale jõuan... sest torm oli ju päris suur... siis tuli kõik edasi lükata!
Aga siin need siis onMinu enda lemmikuks sai sel korral piparkoogi mehikesega kaart.Tänud ka eelmise postituse vastajatele.
aedake posted @ 08:36 - Link - kommentaarid (4)
02 Jaanuar 2012
Paluks õmblejatelt abi

Tahaksin vennatütrele printsessi seeliku õmmelda. Ostsin tülli ja organzat. Kui ma oma kanga tükikestega koju jõudsin, tekkis küsimus, et kuidas alumist äärt teha? Tüll ehk võiks isegi niisama jääda aga organza? Õmmeldakse lihtsalt nagu tavalist alumist äärt? või kuidagi muud moodi?
Kõik nõuanded on teretulnud
aedake posted @ 10:54 - Link - kommentaarid (8)
01 Jaanuar 2012
Head uut aastat!

aedake posted @ 10:03 - Link - kommentaarid (7)
128840 visitors