Aeda käsitöö
29 Detsember 2012
Tere jälle!

Minul sel aastal õiget jõulu tuju ei tulnudki. Polnud tuju tuba ehtida ega jõuluks midagi teha. Lõpuks suutsin ka hiigla suure nohu hankida, nii et maal olles ei tundnud kuuse lõhna ega tundnud toidu maitset. Lõpetuseks suutsin veel ka kuuse ümber ajada. Kohe üldse polnud minu jõulud. Aga nüüd ehtisin ka veidi oma tube ja natuke ilusam ja toredam on olla küll

Siia pole ka jõudnud midagi postitada, tegemist on väga palju olnud. Püüan siis veidi tagantjärgi midagi ette näidata.

Mul oli pikalt pikalt olnud unistus teha endale keraamiline kann...ja suve algul saingi selle valmis. Kuna kann on kogu aeg silma all, siis pole isegi pähe tulnud, et see veel näitamata on

Kannu juurde oli otseloomulikult ka tassi vaja. See on küll natuke teises stiilis aga sarnasused siiski ka olemas

Kann ja tass koos ka.Veel üks samades toonides seebi-, või mõni muu alusPäris ilma jõuludeta ka läbi ei saa Tegin endale ingel- küünlaaluse. Veidi suure tagumiku ja starwarsi tibi soenguga. Tegelt tuli päris äge välja mu meelest

Peale selle on mul tehtud ka igasugu aasta kokkuvõtteid, kel huvi leiab need SIIT!

Jõulukinke näete uuel aastal

Soovin teile kõigile ilusat aastavahetust!
aedake posted @ 12:19 - Link - kommentaarid (4)
13 Detsember 2012


Täitsa kogemata ilmunud lumehelves

Ühesõnaga ühes keraamika tunnis tegin lumivalge vaagna, millel lihtne pitsi muster. Teine kord välja minnes tuli mõte asjadest väheke huvitavamaid pilte teha ja haarasin oma vaagana kaasa.

Mere ääres vaagnat esimesel jääkirmel pildistades... avastasin, et vaagana keskel olev liniku muster on täitsa helbe moodiSooja kõigile !!!
aedake posted @ 19:16 - Link - kommentaarid (2)
07 Detsember 2012
karulaane jenka

Kunagi kui ehk keegi mäletab tegin ühe heegeldatud jänku. ... ja nagu ma siis arvasin - ei jäänudki see viimaseks heegeldatud loomaks.

Et algus libedamalt läheks, tegin sama mustri järgi uue jänku. See tuli küll kenam välja kui esimene... aga kuidagi iseloomutumKasutasin Capri lõnga, roosat õhukest vilti, turvasilmi, täitsin lambavillaga.

Siis tekis tahtmine midagi muud teha... aga ausalt öeldes ma ei viitsi võõrkeelsetes blogides näpuga järge ajada... siis lihtsalt hakkasin peast heegeldama....algul pea ja keha... ja siis juba tuli kõik muu kaa ludinal järgi Ja valmis sai üks helesinine karu.Kasutasin Puppets Lyric lõnga, mis minu meelest oli selleks ettevõtmiseks suhteliselt kehva.... samas ma muidugi kasutasin vale suurusega heegelnõela ka.
Karu on muidu armas küll...a millegi pärast meenutab mulle endale rohkem kassi kui karu

No ja siis hakkas mul kummitama karulaane jenka

Kriimsilm, karuott ja rebane,
siilipoiss ja jänes karvane
hüppavad üheskoos,
üksmeelses tantsuhoos
karulaane jenkat

Kõige inspireerivam tegelane oli tol hetkel rebane... õiget värvi lõng oli ka kohe olemas.
Tegemine oli põnev...sest rebane sai juba hoopis teistsuguse kujuga tehtud. Õnneks küll ainult katse meetodil...sest eksitused jäid seekord ära
Aega võttis ta tegemine natuke rohkem...sest vahepeal jooksis juhe kokku...ja no ei olnud päris häid mõtteid, kuidas edasi minna...kas rebane peaks olema püsti või istuma jms "hädad". Aga lõpuks läks kõik hästi ja siin ta on:Lõng: Florida, minu meelest mänguasjade tegemiseks päris mõnus lõng. Valged laigud on jänesest üle jäänud capri.

Ja ilusat advendi aega teile ka


aedake posted @ 15:59 - Link - kommentaarid (4)
128825 visitors