Aeda käsitöö
29 August 2013
TK käterättMa poleks üldse selle pealegi tulnud et sellest koostegemisest osa võtta aga Hõbevalge kaunid rätid panid sõrmed sügelema. Kuna käterätt ja sobivas toonis niit oli olemas siis ei saanud ju tegemata jätta.
Kuna suvel olen käsitööga veidi kehvemini läbi saanud, sest soojade ilmadega on ju vaja väljas olla siis võttis isegi pisikese kleidi tegemine mitu õhtut. Kuidagi ei edenenud. Aga parem teha aeglaselt ja korralikult kui kiirustades ja sigrimigri. Kleit sai ilus, võiks kasvõi niisama kusagil rippuda.Edasi läks kõik juba kiiresti, siis juba tekkis uudishimu, kuidas kõik välja tuleb. Heegeldasin alla äärde peenikese pitsi. Krookisin räti ülemise ääre ja nõelusin kleidi külge kinni. Mulle endale tundub et natuke liiga roosa saiÜhe käteräti tahaks veel teha...aga selleks oleks hädasti mõnd ilusat kangatükikest vaja, nii et see jääb vist mõneks muuks ajaks.

aedake posted @ 07:28 - Link - kommentaarid (5)
27 August 2013Õmblemine - minu jaoks jälle üsna hull teema.
Aasta algul oli tegelikult plaan vennatütrele kingitus õmmelda... aga sünnipäeva tähistamine lükkus edasi ja pidin kiiresti midagi uut välja mõtlema. (Kingitust näitan siis kui see üle antud on)

No mida saaks kiiresti teha ja mis oleks minu võimete kohane?! Loomulikult padjapüür.
Kapis olid oma järge ootamas kunagi ammu ostetud käterätid, mis olid ostetud tõenäoliselt just kanga pärast. Sitsist käterätte ma nimelt ei kasuta ja värv oli ka ilus sinine.

Mõni aeg tagasi tuli mõte, et neist saaks imelihtsalt padjapüüri. Kui õmblusmasin oleks "normaalne" olnud siis oleks saanud ka... aga ikka oli tükk pusimist et see valmis saada.
Ise olen rahul. Mees muidugi kommenteeris juba et see on liiga satsiline ja sellega magada küll ei saa... aga noh... polnud öösel häda midagi

Järgmist kuud ma juba ootan.

on tore
aedake posted @ 07:22 - Link - kommentaarid (1)
22 August 2013
Keraamika

Pole jälle pikka aega siia jõudnud. Teises blogis olen siiski vaikselt siblinud ja midagi toimetanud.
Keraamika näitamisega olen kuidagi väga hätta jäänud ja pole erilist tuju näidata ka olnud. Lihtsalt kõik teised teevad nii ilusaid asju et mu omad polegi nagu eriti miskit Samas kui ma need juba teinud olen siis võiks ju ikkagi näitamiseks üles ka riputada.

Lilleline vaas või mõnele pisemale potilillele ümbrispotiks sobiv nõu.Millalgi tegin kaanega kausi, et oleks mõnus toitu soojas hoida... aga just seekord läks kaas nässu. Vajus lohku ja ei kata kaussi korralikult kinni.Samas lohutan ennast sellega, et kui kunagi kuhugi vaja mosaiiki teha, siis on mul tore punane materjal olemas Nupp sobiks hästi nagiks kui selle ühes tükis kätte saaks.Veel olen teinud palju vidinaid.
nagu ikka südameid:

ja seebialuse

Värvisin pitsi punaseks ja siis kogu seebialuse läikiv valgega üle. Natuke laiguline jäi, mis mulle ei meeldi... samas kuju ja mõte meeldivad vägagi.

Lõpetuseks veel üks kauss. Seekord pits välisküljel. Kauss on hästi kerge katsetasin õhema savikihiga ja olen tulemusega super rahul.

Jägmine kord saan juba augustikuu õmblemisest rääkida. Viimased pisted on veel teha ja valmis see saabki

aedake posted @ 12:14 - Link - kommentaarid (3)
08 August 2013
TK KottKoti tegemisega ühinedes olin ma täiesti kindel et ma teen mitu kotti See tunne tekib vist peaaegu alati ja peaaegu kõigil?! Aga siis läksin Hiiumaale puhkama ja mõtlesin, et küll ma peale seda teen et aega ju on...
Siis tuli sünnipäev ja kuna korter on väike tuli sünnipäevasid õige mitu Ehk siis üks nädalake läks koristades, süüa tehes, külalisi vastu võtes ja nõusid pestes. Kui see nädal seljataha jäi siis oli mu ainus soov puhata ja mitte midagi teha... nii möödus veel üks nädalake. Kuna nüüd on ilusad ilmad olen vabadel päevadel rannas olnud, sest suve lõpuks võiks ikkagi mingi jume ka peale saada
Siis ma vaatasin et kotitegemise koostegemine hakkab juba vaikselt otsi kokku võtma ja mina kangekaelselt ei taha midagi võlgu jääda.
Võtsingi ükspäev masina välja ja hakkasin õmblema.
Hiiumaalt kaltsukast leidsin vahva koti tegemise komplekti, millel ka juba tikand peal oli. Ühesõnaga kõik oli super... ainult värv pole päris minu. Aga no see on tühi asi...muidu on asi ju silmipimestavalt ilus.Ütleme nii, et enne koti õmblema asumist olin ma üsna õnnelik. Õmblemise käigus sain endale krussis närvid ja ilmselt kui keegi oleks veel kodus olnud , oleks ma ka tuld purskama hakanud
Ühesõnaga tekkis mul õmblemisel mustmiljon probleemi. Õmblusmasin rohkem kui kahekordset kangast ei õmmelnud. Nii et päris palju pidin lihtsalt käsitsi õmblema. Sanga sain ka äärtest kokku õmmelda, mis tähendas seda, et pidin seda ümber keerama hakkama ja see on minu meelest üks üsna ebameeldiv töö. Lukuõmblemine läks õnneks hästi Aga see oli ka mu enda lisand. Ilmselt pidi kott pealt klapiga kinni käima... aga Tallinn pole sellise lahtise koti jaoks just kõige parem paik. Õnneks sai vooder ruttu ja ilusasti valmis. Taskud tegin sisse nii nagu mul vaja on... ehk siis võtmete ja taskurättide tasku, rahakoti tasku ja telefonitasku kõik ilusasti järjest, nii et tean kus asjad on. Mahult on kott ka mõnusalt suur, rannas käimiseks paras mahutab lina, riided ja veepudeli.

Nüüd siis tuleb augustikuu õmblemisega tegelema hakata. Pole isegi ideed veel.
aedake posted @ 08:14 - Link - kommentaarid (10)
06 August 2013
Vana(hele)roosa vaip.

Millalgi varem, sellel aastal tegin vannitupa pitsilise vaiba. Kuna tegemine oli mõnus ja tulemus oli ilus siis otsustasin et teen ühe veel.
Kuna mulle kohe üldse ei meeldi ühtegi asja korrata, siis tuli jälle uus muster välja mõelda. Seekord asi nii lihtsalt ei läinud. Vaip tuli 3 korda üles harutada ja lõpuks neljanda korraga läks õnneks. Minu meelest päris ilus vaip tuli väljaKõige õigem värv on sinise taustaga pildil.

Koti sain valmis mille üle ma olen üliõnnelik, sest kartsin, et TK Kott saab varem läbi kui minu kott valmis. Igatahes tuleb nüüd pilte klõpsima minna.
aedake posted @ 09:16 - Link - kommentaarid (2)
01 August 2013


Minul seekord suuri plaane polnudki. Aga plaan oli kindel ja vajas teostamist Ehk siis ma olen pika aega mõelnud et tahaks omale varraste ja heegelnõelte topse. Ennem oli selle jaoks üks pringelsite tops... aga see on liiga kõrge servaga, et sealt ei leidnud kunagi asju üles.
Samas mulle ei meeldi kui asju ei saa puhastada, seda enam kui need on heledad. Seega tundus kõige loogilisem teha väikestele purkidele katted peale mis on eemaldatavad ja pestavad.
Heegeldasin peenikesest puuvillasest niidist ümbrise, mille sisse õmblesin voodri. Peale õmblesin linasest kangast sildid, millele tikkisin kirjad, mis topsidega tegu on.
Kaunistasin "sitsipitsiga".Tikkimine meenutab küll varesejalgu aga mulle endale meeldib ikkagi
aedake posted @ 07:22 - Link - kommentaarid (4)
128840 visitors