Tööd ja tegemised
Tööd ja tegemised
ELUSTUVAD RIIDELAPID, NIIDID NÕELAD, VILLAPAKID: KIPS JA SAVI, VÄRVID , PUU, JA ALATA VÕIB EU UUS
11 Mai 2010
Mänguasjad väiksele Paulile oma laulukaare alla.Siimu sokk-põlvikud talviseks kalastamiseks, kalataldrikud ja kohvitassisoojendaja hoidvate, juhtivate, loovate ja armastuse väe sümbolite ja märkidega Eestist ja mujult maailmast.Ning pooleliolev maitseainete riiul, millel on praeguseks juba all ka veel üks riiul ja on maitseaineid jm ....täis, aga veel on pooleli. pidin lihtsalt külaliste puhul vahepeal eest ära tõstma oma tulevasele kohale. edasi tegemiseks puudub praegu saag, et mustrit välja saagida...
Rõõmurullike posted @ 06:54 - Link - kommentaarid (2)
25 Märts 2010
Käisin hiljaaegu mööbli restaureerimise kursusel ja ühtäkki avastasin, et kõik meie über vajab restaureerimist. Olgu need hambad, tervis, maja, toolid, või elud. .. ja nõnda, nagu sa midagi avastad, hakkavad need asjad ka ilmuma su ellu. Nõnda siis ilmuski see käru, kõigepealt pildis, siis rõõmsate päevitunud katetena, mis tahtsid uut meik uppi ja lõpuks täies oma hiilguses koos ratastega. Mida rohkem neid katteid vaatasin, seda rohkem ma pelgasin, sest ei teadnud, kuidas see kõik võiks teostuda- klambreid, trukke, kärtse.... kõike nii palju.... Lükkasin seda ettevõtmist ikka edasi, et ehk tuleb hea idee. Aga aeg läks ja ei tulnud. Ja käes ta oligi - päev, mil kaks väikest poissi ootasid käru. Enam polnud tegemist kuhugi lükata. Õnneks taevas korraldas ka asjaolud, et mul tekkisid neli vaba päeva selleks. Ja kui ei oska, siis tuleb lihtsalt alustada. Autojuht ka ei näe pimedas sõites teed rohkem, kui umbes 60 meetrit ja liikudes usub ta, et peale seda 60 meetrit on jälle tee edasi. Ja nii ma siis tegingi. Alustasin iga suure osa keskse detaili loomisega, sinna jupp haaval lisades vajalikke tükke, õmmeldes nööpauke jne... Ja oh imet. Mida enam tegin, seda enam ma nautisin, kuigi käed nõela auke ja kriimusid täis ja lõpuks saingi valmis. Viimased 4 tundi küll nõnda, et väiksed käru vallutajad seda teises toas juba ootasid ja kui valmis sai, siis sellega kohe jalga lasid!
Siin ta nüüd on! Enne ja praegu... ja kaks käruvallutajat-1a.4k ja 3 nädalaselt.


Rõõmurullike posted @ 13:45 - Link - kommentaarid (4)
16 Märts 2010
PRINTSESSI SUSSID
Sussid on seekord masuaja toode. Kuna rahakotis vuhises tuul, kui oli kingitust vaja 70 aastasele prouale, tuli appi võtta oma armsad käed ja villakott. Sussid oli vaja teha madalad, et peale operatsiooni ilma kummardamata jalga saaks panna. Valmis vilditud ja õnnelikult pasumasinasse pistetud, said need veidi ületöötlust ( kuna masinas muud polnud) ja esialgse nr 39 asemel tulid välja nr 35. Ei jäänud muud üle , kui et venitasin ja lõpuks lõikasin kanna tagant lahti. Vaheühenduse õmblesin nööpaugu pistes ja pärast heegeldasin koos kogu susside äärtega üle. Olen seda meelt, et iga defekti saab muuta efektiks. Lille idee aga leidsin käsitööde eriväljaandest "Viltimine" ja ühed imelised papud vilksatasid ka ühel isetegija lehel.
Kingi saaja oli küll väga rahul! Umbes 6 aastat tagasi kinkisin ka talle vilditud sussid. Ta on neid siiani hoidnud oma maakodus ja sealainult õhtul teleka ees jalga pannud. Hea soe ja mõnus peale päevaseid aias müttamisi! Ja nõnda kestavad kauem, ütles ta.
Rõõmurullike posted @ 13:14 - Link - kommentaarid (4)
13 Veebruar 2010
Ja nüüd ta tuleb, see tädi Larissa sünnipäev. Ja see pole mitte tainas mu lapse-lapse käes!

Kallis õeke!
Palju õnne!
Sinule said tehtud armsad sussid.
Raasiku Aade villast.
Kõik ilmetlevad neid, nad on nagu puhta ja valge olemusega. Ja väga-väga soojad.


Seitsme penikoormasaapad

Kui kellelgi soovi on omale neid saada, andke teada privasse. Suurus umbes 39.

Ja nii said lipitud-lapitud ühed minu vanemad sussid
Rõõmurullike posted @ 17:36 - Link - kommentaarid (6)
31 Detsember 2009
Kaunist ja teguderohket uut aastat teile isetegijad!

Aasta vahetuseks sai tehtud maitsvad papud...

Et asi lihtsalt saiapätsina ei tuleks, sai panud ümber vormi tainas. Vorm ise selline:
Rõõmurullike posted @ 22:51 - Link - kommentaarid (6)
29 Detsember 2009
Kui pole mitte midagi, mida kingiks viia, siis otsin välja oma riidetükkide karbid, kastid, lõikan välja ühe tüki, siis teise, lõpuks sobitan kolmanda ja nii ta tulebki, uus lapitekk.


Oma Taadile tegin lapiteki juba ingli seisusesse jõudnud memme kletidest, lisades mõne üksiku lõbusa uue tüki poest, et ka väikestel printsessidel ja printsidel, kes seal külas käivad, oleks lapserõõmu sellest tekist.

Mänguasja kast sai alguse lagunema hakanud roo kastist. Oli kole kahju ära visata. nii mõtlesingi talle riide ümber panna. Praeguseks on see kastike jõudnud eesti restorani laste mängunurka.


Minu õmmeldud nukust Peedust sai kloun Peedu, kes liigutab käsoi ja jalgu. Nüüd pole ta enam lihtsalt nukk, vaid abiline Tallinna Lastehaiglas väikeste laste juures
Ta käib klounimas koos suurte päris klounidega

Kõige ilusam jõulupuu linna ei tule -
tema koduks on vaikne ja lumine laas.
Õhtu süütab ta okste peal tähtede tuled,
inglijuustena lumised vaibad on maas.
Ainult metsloomad kuuske kuldehteis nägid -
täheoksi ja latva, kus helendas kuu.
Jõuluõhtul, kui kullasteks muutusid käbid
sai tast linnu ja orava kinkidepuu.
Kõige ilusam jõulupuu linna ei tule,
talle võõraks jääb platside kivine pind.
Või kui tuleb, siis võib-olla läbi Su une
läbi unenäo varjab ja soojendab Sind


Kaunist jõuluaega ja väga vahvat uue aasta algust teile kõigile!
Rõõmurullike posted @ 13:05 - Link - kommentaarid (2)
28 Detsember 2009
Armsad isetegijad! No nii, lõpuks ometi ma teid leidsin!!! Naeratagu alati teie soojad südamed, osavad näpud, vardad, nõelad...
Esmalt minu hiljutised tööd

Ja siis mu armsa õe tööd
Rõõmurullike posted @ 17:48 - Link - kommentaarid (2)
007278 visitors