<COLOR=#ff0000> tumevalge värvimaailm </COLOR>
tumevalge värvimaailm
About Me
Age: 47
Location: Saaremaa
Zodiac Sign: Kalad
Blog Description
Minu käsitöödes domineerivad värvid ja tegemiserõõm.
What I like...
Vaikus, soe silmavaade, otsekohesus ja tarkus.
What I hate...
Korratus, poriloigud ja ükskõiksus.
Archive
Viimased postitused
Märts 2016
Link
Reading...
Raamatuid, millel on hing.
Currently listening to...
Smooth jazz
Klassikaraadio
Last Movie seen...
Eelistan filme, kus pole mõtetut tagaajamist.
Quote
Igal pool on parem kui kusagil mujal....


230612
Visits

07 Märts 2016
Tere kallid lugejad.

Üle hulga aja leidsin põhjuse pildistada ja postitada. Eelkõige utsitab see mind ennast alustatut jätkama. Sest, minetea, keegi teist äkki tahab ka näha valmis tööd.
Neid kudujaid, kellele 1,25 vardad ja keskmisest peenemad lõngad on peaaegu igapäevased kaaslased, on piisavalt. Mina vaatasin siiani ikka imetlevalt ettejuhtuvaid postitusi ja tituleerisin nad mõttes \"nõeltega kudujateks\". Aga kuklas tiksus mõte, et kuidagimoodi suutsid sellist käsitööd teha ka minu esiemad. Oehhhh.....
Kududa mulle meeldib. Erinevalt tikkimisest. Mis ju ka peaks justkui geenikoodis olemas olema. Aga üksnes mõte, et ma peaks lilltikandiks värve sobitama, nagu näiteks teevad väga edukalt minu ema ja vanaema, ajab mulle judinad peale. Brrrr....
Aga kududa mulle ju meeldib.
1,25 terasvardad ostsin endale juba mitu aastat tagasi ja alustasin sõrmikuid. Kudumise käigus sain aru, et midagi teen ma valesti. Aga mida? Need kindad ei saanud kunagi valmis ja vardad ootasid oma aega.
Sel sügisel korraldas kohalik käsitööselts Muhus õpitoa. Anu Pink tuli ja tegi meile ilusti selgeks, mismoodi neid peenekoelisi kindaid kuduma peaks. Loomulikult on seal hulgi erinevaid nippe. Seepärast eelmised kindad ei saanudki valmis saada.
Lubasin endale, et uuel aastal alustan muhu kirjatud sõrmikute kudumist.
7. veebruaril lõin varrastele 4x30 silmust ja andsin varrastele valu. Olgem ausad, vardad ei tundnud küll mingit valu, aga minu sõrmeotsad küll. Jube, kui teravad on nende varraste otsad!!!
Minu jaoks on suur saavutus, et jõudsin umbes 3 nädalaga kududa valmis kinnaste randmeosad.
Vahepeal ostsin juurde veel ühe komplekti sama firma terasvardaid. Uskumatu kui mädad need on!!!! Ebamugavalt vetruvad ja praeguseks parasjagu kõveraks kooldunud. A mis parata, küll ma hakkama saan.
Pikk jutt on igav jutt. Vaadake parem paari pilti.


Alustades ütlesin abikaasale, et see on nüüd järjekordne viisaastaku projekt (heegeldatud päevatekk on sama nime all juba töös). Ükspäev arvas abikaasa, et vist ikka viit aastat ei kulu. Minetea. Äkki ei kulugi. Suutsin labaosale mustri valida ja jätkan kudumist. Vasaku käe nimetissõrme nahk on arvatavasti igaveseks vardaotsa torkimisest kõvaks muutunud.....
tumevalge posted @ 19:03 - Link - kommentaarid (17)