<COLOR=#ff0000> tumevalge värvimaailm </COLOR>
tumevalge värvimaailm
About Me
Age: 47
Location: Saaremaa
Zodiac Sign: Kalad
Blog Description
Minu käsitöödes domineerivad värvid ja tegemiserõõm.
What I like...
Vaikus, soe silmavaade, otsekohesus ja tarkus.
What I hate...
Korratus, poriloigud ja ükskõiksus.
Archive
Viimased postitused
September 2012
Link
Reading...
Raamatuid, millel on hing.
Currently listening to...
Smooth jazz
Klassikaraadio
Last Movie seen...
Eelistan filme, kus pole mõtetut tagaajamist.
Quote
Igal pool on parem kui kusagil mujal....


224920
Visits

30 September 2012
LÕUNA-PRANTSUSMAA

Kui inimene ei tee käsitööd, siis midagi ta ju ometigi teeb. Jah, ma võin kinnitada, midagi ma teen. Kõige rohkem on mu vaba aega kulunud peitsimisele ja värvimisele ja muudele abitöödele, sest üks veranda tahab valmis saada. Palgatöö ja kodused toimetused lisaks ning ongi põhjus käes, miks ma ei jõua käsitööd teha.
Et vahepeal ikka tõeliselt puhata, läksime reisile. Sedakorda Lõuna-Prantsusmaale.
Lendasime Tallinn-Bergamo-Tallinn ja sõitsime rendiautoga Bergamost läbi Šveitsi serva Lõuna-Prantsusmaale, Monacosse ja rannikut mööda taas Itaaliasse. Kilomeetreid kogunes 2400, kohutav number tegelikult. Aga tänu sellele ma nüüd tean, millises Šveisti kloostris on bernhardiinide sünnikodu. Olen seisnud Mont Blanci jalamil köisraudtee jaamas ja ainult tänu udule ja vihmale jäi üles sõitmata, sest nähtavus oli 0.
Palju, kohati lausa kerge iivelduseni, keerutasime mööda kitsaid külavahe- ja mägiteid. Vaated olid kaunid ja põnev oli näha elu väljaspool kiirteid.
Üks iidne küla on end mäe otsa ära mahutanud.Maailmakuulsa Pont du Gardi akvedukti juurde jõudsime hämaruse saabudes. Lisaboonusena saime nautida kaunist värvilist valgusmängu.Igal reisil on ka väike hariv moment. Ma olen nüüd näinud kuidas kombain koristab viinamarju.Ja kuidas käib kombainil päevalillede koristamine.Uskumatult suuri asju suudetakse ikka valmis ehitada.... Millau sild veenis mind selles taas. Et prantslased kiiremini rannikule suvitama jõuaksid, ehitati selline suur ja võimas sild. Pildil näha olevaid sambaid on tal 7 ja tema tegelikku suurust ei suuda edasi anda ükski minu pilt.Flamingod elasid ühes suuremas veeloigus oma elu.Ja niimoodi algab soola teekond meie toidulauale.Prantsusmaa oli loomulikult põnev ja meie seltskond nautis õhtusööke väikestes külarestoranides kohaliku toidu ja loomulikult veiniga. Uudistasime põnevusega pikkadel sõitudel akna taga paistvat. Ja soovi korral saime kohe peatuda. Umbes 3. päeval hakkasime aru saama Prantsusmaal kehtivatest söögiaegadest. Sest väljaspool neid aegu süüa lihtsalt ei pakuta. Aga siis aitas nälga leevendada käik toidupoodi ja piknik mõnes kaunis paigas. Ööbisime nii kõrgel mägedes asuvas suusakuurortis kui ka veinimõisas. Oskamata sõnagi prantsuse keelt, saime kõik vajaliku ikkagi \\"räägitud\\" Põnev oli.

Monacos jalutasime kuumas päikeses mööda eksootilist botaanikaaeda ja nautisime vaadet merele.
Nüüd kodus olles on hea mõelda, meenutada ja pilte vaadata.

Tänu sellele reisile olen ma maganud ka veinimõisa endisest hobusetallist renoveeritud toas.
Aga üks kiisu oli endale eriti vahva unepaiga leidnud.tumevalge posted @ 04:40 - Link - kommentaarid (5)