1nipi
1nipi
Mõte töötab kiiremini, kui näpud!
 photo IMG_6994.jpeg
27 Detsember 2010
JÕULUÕHTU

Fotoreportaaz jõuluõhtust.

Minu jõululaudlina on tundmatust punasest materjalist ja heegeldasin äärde 7 meetrit pitsisakke, selliseid lihtsaid. See on selline lihtne söögilaua laudlina.

Aga kui hakkab laua peale söökide sättimine, siis läheb alati kiireks. Passid verivorsti ja praadi, sorgid kahvliga kartulite pehmust, kolmanda käega segad kapsast ja ise mõtled, et millal seda salatit ja muid asju võiks hakata lauale panema. Tavaliselt ununeb sült sootuks külmkappi. Sült sai seekord laule, sest see ei olnud Eesti sült, see oli Norra sült..väljanägemiselt meenutas rulaadi ja on kaneeli maitsega, ei värise laua peal ja ei sula. Kappi ununesid pasteet, eestist toodud must leib ja marineeritud puravikud, mis mees tegi ja ma ei lubanud seda purki enne jõulu avada Verivorstid olid ka Eestist, Norra omad jäid järjekordselt kappi. Norra jõuluvorst on valge, no meenutab seda nõukaajal müüdavat viiekümne kopikalist „koerarõõmu“...no nii proovi pärast ostsime ja unustasime, aga eks proovime hiljem.Kui kõik istusid jõululauas oli tegelikult juba keegi ümber maja käinud ja oma saani küljest perakäru lahti ühendanud ja terassile jätnud.Jõuluüllatus on vaja pildile püüda...ja teised ka vaatama kutsudaKuna jõuluvanal oli sel aastal nähtavasti kiire, siis pidime saani ise edasi toimetama..ikka tuppa kuuse alla. Huvitav on see, et mida suuremaks lapsed kasvavad, seda kiiremaks jõuluvanal lähebPildil on ilmselge arupidamine iseendaga...teemal, et kas ma olin ikka hea laps ja kas minule ka pakk on?Kõigile midagiÜks pakk jäi veel kelgule, aga see toimetatakse peagi Eestisse, minu emale.Ja nüüd tuleb seeria pilte jõulupuust, mille üle ma olen tegelikult väga uhke. Uhke oma julekulerite üle ja uhke oma lumehelveste üle. Sel aastal jätsin kõik poest ostetud munad kappi.
Teise jõulupüha varahommik.
Oslo lennuväli.

Üks killuke jõulurõõmu lendab Eestisse tagasi. See, kellel oli tulles verivorst ja hapukapsas kohvris ja must leib käekotis.
1nipi posted @ 20:39 - Link - kommentaarid (1007)
417211 visitors