1nipi
1nipi
Mõte töötab kiiremini, kui näpud!
 photo IMG_6994.jpeg
26 Veebruar 2011
Pitsisukkade juhtnöörid.

Eelmise postituse sukk-sokkide kohta ei kirjutanud ma ühtegi kriipsu, et kust ma sain mustri. Linki polnud. Ei saanud panna ka, sest ma ei mäletanud, kust ma selle sain. Tavaliselt, kui ma midagi näen, siis kopeerin endale paar mustririda ja see on kõik. Täna oli aega natuke meenutada ja leidsin. Pikkused, laiused, kahandamised tegin ise...muudkui kudusin ja proovisin, kui ei sobinud, siis harutasin ja hakkasin otsast peale.
Otsima hakkasin isetegija foorumist Ja siis on Ravelrys Siin täpsed juhised Bintje-socks

Lõnga kulus kolm tokki ja vardad olid ka äkki number kolm. Lõng täitsa villane ja selline peenemat sorti. Nüüd sai küll väga umbes seletus.

1nipi posted @ 10:31 - Link - kommentaarid
18 Veebruar 2011
SUKK-SOKK-PÕLVIK

Ma pole siiani endale kudunud mitte ühtegi paari sokke, teistele ka mitte. Millegipärast koolis ka ei kudunud. Ei usu, et need omal ajal programmis polnud, ju oskasin kõrvale hiilida-viilida. Sokkidega seostus mulle ainult üks sõna-SOKIKAND, mis oli lausutud alati sellise hääletooniga, et see on üks maailma kõige võimatumaid asju

Sügisel küsis minu käest üks tuttav, et ta tahaks lapsele sokid kududa, et kas ma õpetaks teda!!?? Ütlesin, et mul pole isegi õrna aimu, kuidas neid kootakse, rääkimata siis veel õpetamisest. Tema oli juba jõudnud alustada ja rääkis mulle selliseid tundmatuid sõnu, nagu kannalakk ja mingi kiil. Mul tekkis asja vastu huvi, otsisin internetis kõiksugu õpetused, võtsin vardad ja lõnga ja hakkasin õppima....Ja mis selgus! Keerulist polnud ju midagi. Kudusin proovilapina valmis täiesti „söödava“ kanna, kõige nende lakkade ja kiiludega. Endale asja selgeks teinud, sain ka nüüd edasi õpetada. Muuseas kõik need kudumistunnid toimusid msn-i vahendusel, mitte rääkides, vaid trükkides.

Hakakma saanud kannaga, mõtlesin, et kanna küljes võiks ju loogiliselt ka sokk olla. Lihtsalt sokk oleks minu puhul liiga igav olnud. Kui kududa, siis ikka midagi enamat kui sokid. Ekole.

Tänud õhutajale, tänu temale sain mina ka sukk-sokid.
Pilt ühest otsast ja teisest otsast.Otsast ja natuke keskelt.Mõtlesin, et nüüd tahan Pipi olla! Sellised nad siis said!Niimoodi körtsus võib ka ju olla.Peab ütlema, et iseennast on eriti lõbus pildistada? See on üks suur võimlemine. Kõige enne leia koht, kuhu kaamera teravustada, seina peale või kuhu iganes, eelnevalt täpid teinud, kus on põlv ja kus on nina. Siis vajutad päästikule ja nii kaua kuni jooksed kaamera juurest „võtteplatsile“, on kõik meelest läinud, et kuidas ma pidin seisma ja millist nägu tegema. Tahtsin teha pildi, et kuidas ma oma uute sukkadega tänavapildis välja näen. See hüppamine ja kargamine kujunes nii koomiliseks, et jätsin kohalikud külaelanikud sellest tsirkusest ilma ja klõpsutasin kodus maja nurga taga. Pilte sai mustmiljon, aga ühehäälselt osutus valituks siiski pilt seljatagant (naeratus ei tulnud täna ilus välja!!). Sikutasi jopet ka natuke üles, et oleks seda särki näha, mis ma pitsistasin.1nipi posted @ 07:19 - Link - kommentaarid (37)
14 Veebruar 2011
ILUSAT SÕBRAPÄEVA KÕIGILE!

Järgneb eilne südamete ja rooside teema

Heegeldasin ja õmblesin.Tikkisin.Tikkisin teisele poole ka.

Tikkisin laulusõnad. Need sõnad on kuidagi kummalised. Kohati nagu mõistetavad ja siis nagu mõistmatud. Need sobisidki. Mulle ei meeldigi, kui mõned asjad on liiga selged.Kui suur süda on? Kõige lihtsam vastus, et niske A4. See on viimasel ajal kujunenud kuidagi lemmik mõõduühikuks. Ega teda keeruline mõõta ka...XS ta ei ole, on PS (parajalt suur). Eises postituses ta ripub peegli küljes, sealt saab aimu.

Nüüd kõik roosid ja südamed näidatud, mis tehtud MORSDAGiks (emadepäevaks) ja VALENTINES DAGiks
Täna muutus emadepäeva kimp sõbrapäeva kimbuksILUSAT JÄTKUVAT SÕBRAPÄEVA!

1nipi posted @ 18:53 - Link - kommentaarid (16)
13 Veebruar 2011
NATUKE ROOSE, NATUKE SÜDAMEID...

Valentinipäev ja Morsdag

Morsdag on emadepäev. Jah, täna on Norras emadepäev. Siin ei ole see mitte kevadel, vaid veebruari teine pühapäev ja nii juba pea sada aastat.

Ise ostsin poest roosid ja ise tegin kimbu, lihtsalt niisama tegin. Floristist desperate housewife ei saa lasta käel rooste minna). Punusin enne südamekujulise karkassi, aga peale rooside polnud kodus muud kui sammalt. Karkassi pole eriti näha, aga florist ütleb selle peale, et see polnudki taotuslik! Selline kimp siis. Võta sa nüüd siis kinni, on ta emadepäevaks või on ta sõbrapäevaks. Ütleme, et see on:


Ema Valentini kimp.
Homme on sõbrapäev ja sel puhul tahaks ka kodus punast värvilaiku ja südameid näha.Punased laigudTäna sellised südamed ja looomulikult küünlad.

JÄTKUB homme.....Selliste teistsuguste piltidega, kuid jätkuvalt südame teemaga, aga siis juttu hoopis teistsugusest südamest...
1nipi posted @ 17:56 - Link - kommentaarid (4)
10 Veebruar 2011
LIHTSALT EDEV...

Kellele ei meeldiks allahindlus, eriti veel allahindluse allahindlus. Suurem hunnik läks niisama käiku, aga siin väike hunnik, millel minu jaoks just nagu miskit puudu, tegelikult asi minu edevuses. Kuidas, siis saab kanda särke ilma pitsita ja karvast kampsunit nii väheste karvadega?Kodused varud pole just suured, aga natuke ikka pitsi ja lõnga.Kampsun on ise ka selline karvane, mohäärine ja soe, heegeldasin varruka ja krae äärde veel karvu.See lill või roos, mida iganes ma oma vaimusilmas ette nägin kraed ehtimas...sellest kujunes niisama tuust.Et miks on mustal särgil ka valge pits...aaa sellepärast, et mul muud värvi polnud.Lume purkkaev.

Täna läks lume koristamisega halvasti. Oli juba hea kümme sentimeetrit lund maha sadanud. Mõtlesin, et miskit on Norra riigis mäda, miks ei ole juba traktor hoovi peal? Võtsin labida ja hakkasin kühveldama ja kui maja esise valmis sain, siis oli ka lumepuhuja platsis. Sellised lood siis lumekoristamisega siin maal. Lumelabidas kaunistab niisama maja seinaäärt.1nipi posted @ 18:43 - Link - kommentaarid (8)
04 Veebruar 2011
VIIMANE KUUL

Lõpetasin ära poolelioleva töö ja panen nüüd oma kuulikombinaadi uksed lukku. Nüüd oli ka aega pikemalt Julekuleri raamatut uurida. Seal peale mustrite ka natuke juttu sees.
Paar aastat tagasi said Norra disainerite duo Arne ja Carlos pakkumise kavandada jõulukollektsioon tuntud Jaapani moemajas, mis koosneks kampsunitest, mütsidest, sallidest. Nad saatsid sinna ka pildid oma kavandatud kootud jõulupallidest, omanikule need väga meeldisid, need olid kootud kudumismasinal ja ta müüs neid oma kuulsates moemajades.
Siis tulid Arne ja Carlos mõttele kududa pallid käsitsi Norra motiividega.
Raamatu viimasel lehel on palli kudumise skeem ilma mustrita, et igaüks võiks teha palli omale meelepärase mustriga.
Jul tähendab Norra keeles jõul ja kule(r) tähendab kuul(id), pallid.

Mul on hea meel, et sain Norra disainerite loomingule siin reklaami teha ja suured aitähhid paljude toredate kommentääride eest.

Siin ta on, väljanäitamiseks viimane. Eks ma teen kindlasti mõned veel, sest palju mustreid jäi veel läbi kudumata.Kuulidest saadud tähelepanuga ära hellitatud, nüüd edaspidi tõmban tähelepanu oma eurokalkulaatoriga. Suuruseks on tal A4. Pastapliiats pole ka just väikeste ridikülide jaoks. Eesti uusi rahasid ma eriti näinud veel ei ole, aga varustus on valmis nendega kohtumiseks. Kui ma loen Eesti lehest, et mingi asi maksab nii või naa palju, siis ega ma tegelikult midagi aru ei saa. Pean kohe hakkama jagama, korrutama, liitma, lahutama. Kõige enne käib kõik ikka Eesti kroonidesse. Teinekord ka Norra kroonidesse... ja siis saadud numbri korrutan umbes kahega, siis saan hinna Eesti kroonis. Segane, onju! Tegelikult hullemgi veel, kui ma oskasin kirjeldada.

Praegu jäin ise ka neid pilte vaatama, et kuidagi igav ja hall on see kalkulaator...
Peaks pastakaga ühte komplekti viima, oleks lõbusam arvutada.

1nipi posted @ 00:31 - Link - kommentaarid (8)
426893 visitors