1nipi
1nipi
Mõte töötab kiiremini, kui näpud!
 photo IMG_6994.jpeg
30 Oktoober 2010
Nipet-näpet: Kampsun (ETV 1989) - klikka!

Siin on paar head kudumise nõksu, mis minul näiteks olid meelest läinud. Aga muidu on see igati lahe huumorisaade, nüüd paarkümmend aastat hiljem. Niiii tõsised näod Ma ise ühekorraga ei jõudnudki kõike vaadata, kuidagi kõrvad väsisid ära.

Kui sellel leheküljel panna otsingusse Nipet-näpet, siis saab vaadata veel neid saateid:Riietus kodus (ETV 1989), Jõulumeeleolu (kardinad) (ETV 1989) jne. Mul on õhtu sisustatudNipet-näpet: Sokkide kudumine - klikka!

1nipi posted @ 15:12 - Link - kommentaarid (5)
29 Oktoober 2010
KINDATOOBER

ehk kindaOOPER rohkem

KEVADEL, kui kudusin kahe vardaga toru, siis väitsin, et nelja vardaga kudumine käib mulle üle jõu ja mõistuse...üle mõistuse rohkem ikka.

Nüüd avastasin, et mul polegi selliseid kirjusid käpiku moodi käpikuid. Kust saan? Kes teeb? Varem pole selliseid küsimusi tekkinud, sest vanaema tegi kindaid tervele perele, igasusugu suurusi ja värve. Ega muud ei jää üle, kui tuleb ise proovida. Kudunud olen ma väga palju ja mis see väike kinnas siis ära ole...

Jah...ega see käpik kergelt tulnud. See oli üks suur ooper. Uurisin korraga vähemalt kolme erinevat õpetust, pidevalt läksid lõngad sassi, muster läks segamini, vardad kukkusid välja, mitmeid kordi pidin peaaegu terve kinda üles harutama ja siis see pöial (ausõna, ma kudusin nii väikest asja esimest korda), vahele oli kõvasti ropendamist ja lubamisi, et ega ma enne jäta, kui VALMIS.

Ja tegelikult mitte midagi erilist, täiesti tavalised käpikud. Ainult minu jaoks natuke erilised, sest ikkagi esimesed.
Keerulist polnudki midagi, selle nõksu peab kätte saama.Lõng Norra kohalik, Østlandsgarn 100% ull
1nipi posted @ 16:21 - Link - kommentaarid (13)
13 Oktoober 2010
EVERYPADY JA MAIDUPADI

Proovin kirjutada natuke saamislugu ka.

See padjatamine algas juba kevadel...

Ja kõik algas nii öelda proovilapist. Miks see proovilapp liblikaga on, seda enam ei mäleta. Tegelikult oli vist ikka mingi väike padja tegemise mõte ka peas, sest mäletan, et ütlesin mehele, et teen sulle padja! Kui aga liblikaga lapi valmis heegeldasin, siis vaatasin, et see on ikka väga väike ja nii nimetatud proovilapp rändas kummutisahtlisse.

Leidsin internetist uue mustri ja alustasin järgmise padjaga. Too tundus pildi peal ka ikka sellist õiget mõõtu olevat...
Ütlesin mehele, et ma nüüd teen uue padja, sellise padjamõõtu padja. Sinu padja teen ka valmis, aga kunagi hiljem! Pean vist ikka üles harutama ja valima suurema mustri...(mina algaja heegeldaja ei tulnud ju selle peale, et saab ju igatpidi külge heegeldada) Tema küsis selle peale, et kas sellest, mis sa nüüd teed, tuleb everypadi? (sõnast everybody).See tundus õige nimi padjale ja saigi „everypady“ !

Vist sai segane jutt.


Aga siin nad on: "everypady"

"Maidupadi"padjaklubi1nipi posted @ 10:42 - Link - kommentaarid (22)
03 Oktoober 2010
PEENEM NÄPUTÖÖ

Ega see oksakohtade pahteldamine ongi nagu peenem näputöö. Terve tuba oleks nagu mingi lööbe saanud.See töö läks nii kiirelt ja lõbusalt, et täpilisi seinu ei jäädvustanudki. Aga seinad olid ka tihedat löövet täis.Võtab ilmet. Tänu valgele värvile on tuba justkui viis meetrit pikem ja kolm meetrit laiem.Selline enne ja pärast pilt ka.
1nipi posted @ 14:48 - Link - kommentaarid (9)
426746 visitors