1nipi
1nipi
Mõte töötab kiiremini, kui näpud!
 photo IMG_6994.jpeg
30 Juuni 2010
Natuke juttu ja pilte. Neli päeva eestis, see on ikka väga väike aeg, ei jõudnud reisiväsimusestki toibuda, kui juba pidi jälle asjad autosse kandma ja ette võtma pooleteise päevase rännaku tagasi Erksamalt jäi meelde tütre lõpetamine, teised kolm päeva olid nagu karusell, kuhugi jooksmise ja midagi tegemise virr-varr. Heegelnõel ja lõngakera olid ka muidugi kaasas, aga kotti nad jäidki.
Üle pika aja tegin paar kimpu. Ma ei ole oma erialal töötanud juba mitmeid aastaid ,aga näe imet, käsi veel täitsa soe, see kimbutamine ikka nii käe sees. Jalgrattaga sõit ei pidavat ka kunagi meelest minema
Need väiksed kirjud kimbud läksid õpetajatelePeale liilia ja kipsille on muu materjal ema aiast ...ja vot kus seal on alles materjali! Kahjuks on praegu kõige õitevaesem aeg, aga lehti sai sealt nii ja naasuguseidJa siis algas teekond tagasi Norra

Õhtul sõidame autoga laeva peale ja hommikuks oleme Rootsis. Jällegi vedas päikesega ja ei puudunud kohustuslik fotosessioon loojuva päikese taustal ja fotosessioon laeva koridoris. See on nagu traditsioon jubaOn hommik ja algab teekond. See on veel Stockholm.Ja autos on ruumi veel küllagaSõidame risti läbi Rootsi. See on selle teekonna kõige kiirem ja igavam osa osa, sest maantee on lai ja sirge. Norra piirini jääb natuke üle 400 kilomeetri.Ja olemegi norras. Teed läksid lõbusamaks, see tähendab, et kitsamaks ja käänulisemaks ja sõita tohib enamuse ajast 60km/h. Enne Oslot on maastik suhteliselt lage. Aga kui algavad mäed....siis peabki aeglaselt sõitma, sest muidu ei jõua seda ilu imetleda, mis seal on!Ja loomulikult tuleb nende lõbusate teede eest makstaKui pole mägesid, siis imetled muid asju. Näiteks nagu seda tagasihoidlikku farmiNo nüüd pole enam palju jäänud, viimased 100 km, kell on kaheksa õhtul, oleme teel olnud kella kümnest hommikul. Teeme kohvipetuse. Norras saab Statoilidest tasuta kohvi. Selleks peab ostma Statoili kohvikruusi ja siis saab kõike, mis sealt kohvimasinast tuleb. Igal aastal tuleb uus kruus, järmisel aastal enam vana kruusiga ei saa.Selline on meie reisi nii öelda “köögipool“

Sel suvel tahaks avastada tahaks avastada Norra lõunapoolt, väike plaan on... SIIN ja SIIN ja veel üks tore lõbusate teedega koht, aga kuna ma elasin seal lähedal, siis see on juba mitmeid kordi avastatud TROLLITEE Seal saab juulikuus lumesõda mängida!
1nipi posted @ 22:43 - Link - kommentaarid (7)
12 Juuni 2010


VALGE...

Need linikud on tehtud paar aastat tagasi, kui elasin Norras ookeani ääres ja kus sadas aastas 350 päeva vihma ja ei olnud seal ilusat suve ega ka lumist ja valget talve. Tundus, et koguaeg on sügis. Ühel sügisesel õhtul unistasin valgetest jõuludest ja sellest, et ikka võiks laual olla midagi isetehtut. Sattunud kardinapoodi, jäi näppu üks riideresti tükk...ilus ja valge ja lilled ka puha peale tikitud. Väga lihtne ju, tuleb ääred ära õmmelda ja ongi olemas. Õmblusmasinat mul seal polnud ja käsitsi õmmeldud linad tundusid mitte hea plaan olema. Miks mitte proovida heegeldada, polnud teinud seda vähemalt kakskümmend aastat! Ostsin heegelnõela ja niidi ja hakkasin internetist uurima, et kuidas see käib. Heegeldamisest mäletasin ainult nii palju, et on vaja konksu ja niiti ja siis tuli teha kett ja sambaid ja midagi veel (keti heegeldamine oli meeles). Internet hea asi! Seal oli kõik puust ja punaseks tehtud...Tegelikult sattusin siis ka esimest korda isetegijate lehele...

Niisiis jõululauale tehtud linikud.Kui juba asi valge peale läks, siis pildid ühest valgest alpikanniks, kes on “ lolliks“ länud ja õitseb juba neli kuud lakkamatult.Selleks korraks kõik.

Pean hakkama asju pakkima, et startida Eesti poole. Kõige hullem asi maailmas on kappide koristamine ja asjade pakkimine ja alati on vaja täpselt seda, mida kaasa ei võtnud! Uskuge või mitte, aga sihtkohta jõudmiseks kulub mul 33 h, see on koos kohvipeatustega. Polegi nagu midagi, sips ja niuh kohal. Reisin autoga, sest sinna saab mahutada palju “vajalikku“ kraami. Ei mingit kohvrit, kõik käib otse kapist koos riidepuudega. Natuke tuleb neid muidugi autos sättida, et väljavaadet ei takistaks, seda ma nimetangi oma pakkimiseks. Tavaliselt pean ära hakkama sõitma kell kolm öösel, et jõuda Stockholmis laeva peale, seega magada saan alles järgmisel öösel laevas. Seekord teen natuke teistmoodi, alustan kell kuus hommikul ja olen oma hea sõbranna pool Rootsis, seega saab magada ka...milles ma ikka väga kindel pole, sest küll juttu jätkub hommikuni!! Ja nüüd see jutt siin läks ka juba pikale...


1nipi posted @ 14:35 - Link - kommentaarid (14)
04 Juuni 2010
PIPARKOOGI MUSTER

Südametega pits, ühest küljest nagu ajatu, aga teisest küljest meenutab piparkooke. Ühesõnaga jaanipäevaks täiesti sobilik. Kardinate pildistamise fotosessioon algas juba eile õhtul, jätkus öösel ja lõppes täna hommikul.

Külgkardinad õmblesin sügisel, siis kui potisiniset köögist sai helekollane köök. Aken tundus siiski kuidagi lage ja kardinate ette sikutamine päikse varjamiseks oli tülikas. Mõtlesin välja. Keskmisele osale liftkardin igati hea mõte (siin nimetatakse liftgardin, eestis vist rooma kardin?). Hea ja kerge ja pooles vinnas akna ees varjab päikese ja öösel valguse. sest ÖÖD on siin valged ja mine tea, äkki peab magamise kööki korraldama. Sest hommikukohvi ootab mind nüüd köögis. Ja kõiges on süüdi see SILT (kui tahad hommikusööki voodisse, siis maga köögis) polnud vist kõige targem ost, nagu ma enne igat ostu kaaluks, möödaks ja mõtleks selle otstarbekusele.

Sirelid kuuluvad ka selle fotosessiooni juurde. Ma nägin kurja vaeva, et ennast valges öös nähtamatuks muuta ja sireleid linna peal ragistada (Vabandan põõsa omaniku ees! Aga sirelid on nii kaunid ja ma kohe ei saaks ,kui nad mul vaasis ei lõhnaks)

Siin ta on. Hommikuses päikeses.Öösel.


Kolmveerand kaks ööselPits on nööbitav, sest siis saab kiiresti need piparkoogid välja vahetada rooside vastu. Muidugi lukuga saaks veel kiiremini.
Natuke detaile lähemalt. Kui panna vardad (mitte kudumise vardad, peenikesed pulgad, metallist või plastmassist) iga sisseõmmeldud voldi sisse, siis jääks ilusti hoidma ja ei vajuks keskelt lönti.


1nipi posted @ 07:19 - Link - kommentaarid (16)
426744 visitors