1nipi
1nipi
Mõte töötab kiiremini, kui näpud!
 photo IMG_6994.jpeg
27 Detsember 2010
JÕULUÕHTU

Fotoreportaaz jõuluõhtust.

Minu jõululaudlina on tundmatust punasest materjalist ja heegeldasin äärde 7 meetrit pitsisakke, selliseid lihtsaid. See on selline lihtne söögilaua laudlina.

Aga kui hakkab laua peale söökide sättimine, siis läheb alati kiireks. Passid verivorsti ja praadi, sorgid kahvliga kartulite pehmust, kolmanda käega segad kapsast ja ise mõtled, et millal seda salatit ja muid asju võiks hakata lauale panema. Tavaliselt ununeb sült sootuks külmkappi. Sült sai seekord laule, sest see ei olnud Eesti sült, see oli Norra sült..väljanägemiselt meenutas rulaadi ja on kaneeli maitsega, ei värise laua peal ja ei sula. Kappi ununesid pasteet, eestist toodud must leib ja marineeritud puravikud, mis mees tegi ja ma ei lubanud seda purki enne jõulu avada Verivorstid olid ka Eestist, Norra omad jäid järjekordselt kappi. Norra jõuluvorst on valge, no meenutab seda nõukaajal müüdavat viiekümne kopikalist „koerarõõmu“...no nii proovi pärast ostsime ja unustasime, aga eks proovime hiljem.Kui kõik istusid jõululauas oli tegelikult juba keegi ümber maja käinud ja oma saani küljest perakäru lahti ühendanud ja terassile jätnud.Jõuluüllatus on vaja pildile püüda...ja teised ka vaatama kutsudaKuna jõuluvanal oli sel aastal nähtavasti kiire, siis pidime saani ise edasi toimetama..ikka tuppa kuuse alla. Huvitav on see, et mida suuremaks lapsed kasvavad, seda kiiremaks jõuluvanal lähebPildil on ilmselge arupidamine iseendaga...teemal, et kas ma olin ikka hea laps ja kas minule ka pakk on?Kõigile midagiÜks pakk jäi veel kelgule, aga see toimetatakse peagi Eestisse, minu emale.Ja nüüd tuleb seeria pilte jõulupuust, mille üle ma olen tegelikult väga uhke. Uhke oma julekulerite üle ja uhke oma lumehelveste üle. Sel aastal jätsin kõik poest ostetud munad kappi.
Teise jõulupüha varahommik.
Oslo lennuväli.

Üks killuke jõulurõõmu lendab Eestisse tagasi. See, kellel oli tulles verivorst ja hapukapsas kohvris ja must leib käekotis.
1nipi posted @ 20:39 - Link - kommentaarid (1007)
24 Detsember 2010
ILUSAT JÕULU KÕiGILE!

Tegelikult mulle pakkida meeldib, kui aega on. Ja nüüd oli aega. Üksi kodus olles ma siis lõikasin, kleepisin, teipisin, ajasin pärleid traadi otsa. Ühesõnaga pakkidele sai kõik peale liimitud, mis kodus leidus, alates laiali harutatud küünla rosettidest lõpetades pähklite ja kaneelidega, mida rohkem, seda uhkem. Mulle alati tundub pakk rohkem paki moodi, kui ta on kandiline ja muidugi pakkida ka ju parem. Olen alles hoidnud väiksemaid pappkarpe, et saaks neid kandilisi pakke teha. Selle paberi juurde sobis takunöör kõige paremini. Pakid said pealt lõhnavad ja seest kolisevad, panin pakis muude asjade vahele pähkleid
1nipi posted @ 09:37 - Link - kommentaarid (15)
20 Detsember 2010
TRADITSIOONILINE

Jõulupärg uksel on traditsiooniline ja aastast aastasse enam-vähem ikka samasugune. Teinekord korjan peale jõuluaega munad, pähklid ja paela kokku ja järgmine aasta liimin nad uuele pärjale. Pärja punun ise, hoolikalt metsast oksi valides, mis siis, et pärast neid oksi suurt näha polegi, kraami seal peal nii palju.

Selline samasugune siis ka sel aastal.Pärg on juba kuu aega väljas uksel rippunud, vaatan, et need kunstmarjad on kuidagi hallitama läinudJa kuidas ta uksel välja näeb.
Midagi juhtus jälle minu piltidega. Photobucket arvas nad jälle sulgeda, osalt ma olen jõudnud sealt kustutada ja mujale laadida. Ootan veel natuke, vast ilmuvad ise tagasi
1nipi posted @ 19:23 - Link - kommentaarid (14)
18 Detsember 2010
JÕULUTOIMETUSED

Jõulukaartidega on alati nii, mõtled et aega veel on ja kui oled kalendrisse süvenenud, siis kisad appi, et oled jälle hiljaks jäänud. Kaardid, ümbrikud, margid seisavad tükk aega juba kapinurgal, sellise nähtava koha peal, et ei ununeks...
Nii mõnus on saada jõulukaart, mis on kirjutatud käsitsi, nii mõnus on lahti teha seda ümbrikku.

Jõulukaardid, mis on kirjutatud südamest

Jõulukaardid, mis on kirjutatud mõeldes SulleSelle pildi nimi on: Sa ei tõuse hommikul enne voodist, kui kaardid on kirjutatud!

Vastavateemaline voodipesu tuletab seda juba pikemat aega meelde.Natuke tegin käsitööd ka. Õmblesin tekikoti lühemaks. Poes oli sellist komplekti kaks viimast, erinevate mõõtudega. Teisel komplektil oli tekikott kakskümmend sentimeetrit pikem. Selline imelik mõõt, just pikem, mitte laiem. Tean, et on olemas kaheinimese tekk ja siis vist on see pooleteise inimese tekk (või on see vooditega nii?)...ja nüüd tuleb välja, et on keskmise inimese pikkusest kakskümmend sentimeetrit pikemate inimeste tekk ka olemas. Igatahes on mul igal hommikul värske post pea all.Siin ma askeldan


1nipi posted @ 20:22 - Link - kommentaarid (9)
16 Detsember 2010
Lysgården

Leidsin mõned pildid arvutist. Tehtud mõni aasta tagasi Skareti vabaõhupargis. Seal on motell, restoran, igasugused atraktsioonid mõnusalt aega veeta ja küünlatuba. Küünlatoas oli jõulueelne näitusmüük ja seal ma proovisin pool hõlma alt mõned pildid saada. Iga nurk oli kaunistatud erinevate värvidega, jõulukuuse otsas tutte, liblikaid ja kunstlilli, laudadel palju küünlaid ja sälvrätte. Üks jõulupuu oli ehitud oranzide kunstnelkide ja kunstgerberatega, see oli naljakas, pilt sai aga väga udune. Vot salvrätte armastatakse siin panna küll taldriku alla ja taldriku peale ja võibolla ka laudlina alla , küünaldega ei koonerdata samuti, mida rohkem seda uhkem.

Siit on ka pärit minu „peenike“ tiivuline ingel baleriin“

Lysgården


See laud meeldis kõige rohkem.Teised pildid klikates suuremad.
1nipi posted @ 14:13 - Link - kommentaarid (7)
14 Detsember 2010
SUURED TÄNUD!

Suured, suured tänud nii paljude kommentaaride eest eelmisele postitusele .

Ma vaikselt munen ikka edasi, aga produktiivsus on langenud, sest palju muid asju tuli vahele. Väike komandeering, vardad ja lõng ka ikka kaasas, aga kotist nad välja ei jõudnudki...

Kaks uut muna siiskiJa täna komandeerin ennast sinna paariks päevaks tagasi, lõngakorvi panen ka loomulikult autosse, igaksjuhuks, äkki ikka on aega natuke muneda ka. Mis siis, et tean juba ette, et autosse ta jääbki.

Mõned pildid:

Mäkke üles sõites avanes ilus vaade öisesse väikelinna.Hommik Gaustatoppenis.

Palju jõulutegemisi on veel jäädvustamata, aga mulle ei meeldi kiirustades pildistada. Kui nädala lõpus tagasi koju tulen, siis hakkab postituste sadu.
1nipi posted @ 12:11 - Link - kommentaarid (11)
426893 visitors