1nipi
1nipi
Mõte töötab kiiremini, kui näpud!
 photo IMG_6994.jpeg
29 Aprill 2010
SINILILLESININE KEVAD!

Kootud ridikül, rukkililledega põlvikud, sinilillesinised saapad. Edev nagu ma olen, õmblesin põlvikutele pitsi ja kokku sai vallatu komplekt!


Koti sees on lukuga tasku


Kasemahl õhtul ja kasemahla jäätis hommikul.
1nipi posted @ 17:10 - Link - kommentaarid (8)
18 Aprill 2010
Vesi kadunud

Vastukaaluks Eesti suurvee piltidele näitaks Norra alavee (pole vist õige sõna) pilte. Kui Eestis saab paadiga sõita tänavatel, siis siin saab sõita autoga mööda jõge. Tavaliselt sel ajal on jõed üle kallaste ja jõeäärsetest põõsastest näha vaid ladvad. Kuhu jäi vesi? Voolas Emajõkke?
1nipi posted @ 14:21 - Link - kommentaarid (5)
05 Aprill 2010
Pühad jätkuvad!

Esikohale paneks ema tehtud ristpistes liniku ja teisele kohale oma munad, värvitud sibulakoortega. Kui aus olla, siis polegi ma teistmoodi mune värvinud. Igal aastal on munad just nagu ühesugused, aga tegelikult nii erinevad.
Mida koledam sibulakoor, seda ilusam värv sealt tuleb! Mässisin ümber muna värsket tilli, lootes saada sealt vist neoonrohelist. Jäi aga ilus valge muster (see muna on pildil liniku keskel). Punane heegelniit andis punast värvi ja roheline tuli väga koleda ja hallitanud sibulakoorega.

Lumi on juba peaaegu sulanud, on veel mõned üksikud valged laigud.Aga, kui sõita mäele, millel on 1000m ja rohkemgi kõrgust, siis seal on hoopis teistmoodi.Mägimaja.Kõrgemale enam ei saanud!
Norras nauditakse Lihavõtteid mägimajades ja suusatades.


1nipi posted @ 12:13 - Link - kommentaarid (6)
03 Aprill 2010
Nii kollane!

Valmis sai see NII KOLLANE. Tegelikult juba ammu sai valmis ja kaunistab maja ust. Norras on Påsk vaata et suurem püha, kui jõulud. Kõik on kollane! Kollaseid nartsissipotte ostetakse kümnete kaupa. Tibud vaatavad vastu nii laudaluugist, kui suusamäe otsast.
Kudusin kollase pärlitega toru. Kahe vardaga. Mina ei ole sokikuduja ning nelja vardaga kudumine võtaks kohutava aja, sest vardad kukuvad välja ja siis peab neid taga otsima ja tagasi toppima. Ma ei välista, et kunagi hakkab nelja vardaga kudumine mulle meeldima, sest heegeldamine mulle juba meeldib!
Kui kududa ainult pahempidiseid silmuseid, siis saabki sellise.
Lõin vardale 23 silma. Esimese tõstsin niisama, teise kudusin pahempidi, kolmanda tõstsin niisama teisele vardale, neljanda kudusin pahempidi jne...viimane parempidi. Väiksel valgel torul 7 silma.Ja selline ta sai! Kollane, kevadine, lilleline, pehme, soe ja villane!

HEAD PÜHADE JÄTKU!


1nipi posted @ 20:04 - Link - kommentaarid (10)
02 Aprill 2010
Minu pesuesemed.

Olen vaadanud blogidest, et siin on palju randmesoojendajaid. Küll on neil erinevaid nimetusi- randmesoojendajad, kätised, käpad...
Minul on pulsvarmare, mida ma tegelikult nimetan pesuesemeteks. Eelmine kevad, kui eestis käisin, siis mõned päevad enne mind saabus ka eestisse mu rootsis elav sõbranna, kes on rootsis käsitööõpetaja. Ta näitas, mida rootsis käsitöötunnis pidid õpilased kuduma. Need olid väiksed randmesoojendajad. Ta oli kudunud neid ka kingitusteks paar paari.
Tal oli komplekt musti pärlitega, kus pärlid kenasti mustriks sätitud ja veel ühed ja, siis oli üksik pärlitega hall. Seda nähes läksid mu silmad punni pähe ja toppisin selle endale kohe kätte ja ütlesin, et aitäh, see on nüüd minu oma! Mis siis, et ainult üks, mulle see nii väga meeldib ja minule see rohkem ehte eest. Ta tegi mulle teise ka ja saatis selle kirjaümbrikus järgi, ise üle helistades ja küsides, et kas said pesueseme kätte?
Mulle meeldivadki just selliseid väiksed. Kannan neid nagu ehteid ja ka suvel.


1nipi posted @ 18:46 - Link - kommentaarid (2)
426893 visitors