SEGASUMMASUVILA
SEGASUMMASUVILA
Kui suureks kasvan, hakkan isetegijaks!

Külalisi juba 093201!
31 Juuli 2008
Esimene naerunägu!

Ehk siis juunikuukollane sai valmis! Minu esimene naerunägu värvispektri raames! Samas käib mu kollane ka "Heegeldame koos ananassi-seeliku" alla. Mustri võtsingi seeliku heegeldamise alateemast, kuid esialgsesse versiooni tegin muudatused (ei meeldinud need kolmnurgad ) Materjal on 100 % puuvill ja kasutasin heegelnõela nr 2,5.

Seelik väga meeldib! Seljas on tiba üle põlve, kui mõni pildistaja koju jõuab, siis ehk saab ka seljas seeliku pildi siia üles.

Hakkangi vist tasapisi järjele saama oma värvispektri projektiga. Lahendatud on valge, punane ja roheline võlg. Nüüd aga täie auruga edasi - on veel võimalus teistele järele jõuda!
karmen posted @ 17:14 - Link - kommentaarid (9)
28 Juuli 2008
Isetegija mõttemaailm

Hommikul heliseb telefon: "Sau, me randa, tahad kaasa tulla?" Ja mida teeb isetegija päikseleise ilmaga? Ei lähe randa, vaid teeb päikeseprinti! Nii ma otsustasin pärast pikka järelpärimist, et kui kauaks on plaan jääda randa ja kui kaugele randa minnakse üldse .. ja.. noh... taevas oli liiga ahvatlev Aga ma läksin mõne tunni pärast emajõe kaldale peesitama, et mitte liiga käsitööfriik olla.

Särgiga on meil pikk ajalugu. Ostsin ma ta New Yorgist ja reisime veel nii mõnegi maa läbi. Ja kuulsust on ta kogunud O.C. filmis, kus ta ühel kuti seal seljas oli. Kuid alles hiljuti juhtus temaga halb asi, nimelt üks usin inimene arvas, et helesinine ei ole sobiv värv särgile ja valgendas ta ära (et minule head meelt teha). Kui pesust särgi kätte sain oli ta kollane! Selle särgi juures huvitavaks osaks on lillede kollased südamikud - need jäid kollasteks ka peale pesu lillede enda südamikest.

Rääkides eelmisest postitusest, siis küsiti, kuidas ma täpsemalt tegin selle pildi? Ma joonistasin kujutise paberile ja lõokasin välja kohad, mida tahtsin tumedana. Pildil on näha mu kasutatud šablooni mis on asetatud lõikelauale, kuhu on kilekott peale tõmmatud. Kilekotis lõikelaud on mul asendamatuks igasuguses protseduuris, mis sisaldab kangast ja värve.

Saigi pilt, kus nägu ja taust on eledam ja juuksed tumedad. Juuste osa oli siis päikesele avatud kogu aeg. Taustale näitasin pool minutit päikest ja näo osa ei liigutanud paigast ennem kui särk kuiv oli.

Tahtsin ka seepidest rääkida. Nimelt see kohviseep on väga mõnus! Selle koorivad terakesed on pehmemad kui tavalistes koorivates dushigeelides. Nahk jääb siidine peale pesu. Ainuke ehmatav külg selle seebi osas oli algselt eralduv pruun värv, kuid see ei jäänud nahale. Seep vahutab hästi! Hoiatuseks - mitte minna pesema tühja kõhuga, muidu tajute liigset kõhukorinat tingituna heast kohvilõhnast...
karmen posted @ 09:32 - Link - kommentaarid (2)
15 Juuli 2008
Metsahaldjas ehk roheline võlg!

Täna ma siis tegin midagi täiesti uut - päikeseprinti! Ja see on v a p u s t a v !
Esmakordse tegevuse kohta olen tulemusega rahul ja kindlasti teen veel mõned katsutused! Üks toorik juba sügeleb laual.

Särgi pilt ka lähemalt See roheline pilt liikus mu peas juba tükk aega, kuid ma ei suutnud seda kuidagi teostusse panna. Paberile olen küll mõned pildid, mis peas ringlevad, jäädvustanu - et ikka detailid meelest ei läheks. Nüüd ma lausa tahaks päikeseprindilaagrit! Selle õnnestumiseks peab vist asukohaks Kreeta olema.. sest siin ikka mingid pilved taevas liiguvad.
karmen posted @ 11:47 - Link - kommentaarid (4)
13 Juuli 2008
Bye bye tselluvill!

Täna oli siis suurepärane võimalus kokkusaamiseks, varude täiendamiseks ja mõtete vahetamiseks! Väga mõnus olemine, kus kohal oli 16 täiskasvanud isetegijat + peoga lapsi peale!

Plaan oli päikeseprinti proovida - vähese päikese tõttu tehti üks proovikatsetus. Veel keedeti seepi... kuhu ka ennast lõpuks sisse mässisin ja oma nõrgale iseloomule alla andsin. Nõrgast iseloomust hoolimata olen ilus, tark ja andekas ning palju lugenud ja teada saanud, kuidas inimesed ennast kenana hoiavad kohvipaksuga tselluvilla vastu võideldes. Saage tuttavaks - minu tseluvillatõrje:

Tegu on siis kohvipuruseebiga. Näeb tegelt täitsa mõnus välja ja lõhnab imeliselt! Vaadates seebi teist poolt, siis võib öelda, et ööd ei ole siin mustad - vaid seebid on siin mustad!

Sammuti sai minu jaoks läbi kotivahetus vol 4. Mina tegin koti Eriale.

Kott on heegeldatud, materjaliks Hanna Cable ja heegelnõel 2,5. Päris hargnev niit ning raske otsi peita (mis on eriti mahukas töö motiividest asja puhul), seega õmblesin kõik käsitsi kinni. Kinniseks on lukk. Ja muide, muster on võetud siit samast foorumist, heegeldatud kottide alt!

Aitäh kõigile! Aitäh Vikike!
karmen posted @ 15:10 - Link - kommentaarid (18)
11 Juuli 2008
Kooliaeg hakkab lähenema

Vaat mille kõigega suvel inimesed ei tegele - kooliks valmistumisega
Lõppude-lõpuks ise pusisin kokku kirjutamise kaustiku! Nii, et Vikike - Sinu õpetused kannavad ikkagisti vilja!

Tegu on siis minu isikliku käsitsi kõidetud kirjablokiga! Punase kaustikuga - et ikka kõik sinna kirjutatu hästi meelde jääks. Näitan ka lehtede köitmiskohta. Sellel alal ma veel tegija pole, kuid harjutamine teeb meistriks ja koolini veel tiba üle kuu aega... ehk jõuan veel harjutada
karmen posted @ 13:42 - Link - kommentaarid (2)
09 Juuli 2008
Kotivahetus vol 4

Kott käes, kott käes!
Sain väga suure ja hea mahutavusega koti! Nüüd võin mitud poolikut projekti korraga kaasas kanda

Kotil on kaks poolt sees ja üks neis kaetud lukuga. Koti suu saab veel nööbiga kinni panna. Kahjuks ma modellitu ja tegelik koti suurus ei tule pildilt hästi välja. Tänan Maarion, selle kotiga saan kui tigu olla, kellel elamine kaasas
karmen posted @ 08:40 - Link - kommentaarid (4)
093201 visitors