SEGASUMMASUVILA
SEGASUMMASUVILA
Kui suureks kasvan, hakkan isetegijaks!

Külalisi juba 098726!
24 Detsember 2011
karmen posted @ 21:07 - Link - kommentaarid (3)
11 Detsember 2011
11. detsember

Nii ta vahele jäigi - eilne päev. Pomol oli väga raske olemine ja ainus lohutus peitus sülles. Õnneks puhusid täna paremad tuuled ja jõudsin lõpetada osad alustatust. Kui nüüd mulle külla tulla, siis esimesena avaneb selline vaatepilt minu kodust.

Seest vaadates tundub, et midagi oleks puudu. Väljast vaadates aga otseselt silma ei riiva miski. Eks ma nüüd paar päeva seedin seda asja ja otsustan siis, kas lisada midagi või ei.
karmen posted @ 17:23 - Link - kommentaarid (5)
09 Detsember 2011
9. september

Meil on ilm terve päeva tormanud. Ei paista veel ei lõppu, ega äärt. Kuna õue viimasel ajal pikaks ei lasta, siis on minu päevad tubasema iseloomuga. Tubane olek tähendab rohkem trallitamist ja pomole tegevuste genereerimist. Ja loomulikult palju vähem aega endale ja enda tegemisteks. Aga üks kord väisib iga pomo.... nii ma siis hiilisin rõdule ja alustasin järgmist projekti.

Kuidas see projekt edasi areneb, paistab homme. Kõik oleneb ilmataadist ja tähtsast pomost
karmen posted @ 21:42 - Link - kommentaarid (2)
08 Detsember 2011
8. detsember

Minule meeldivad väikesed asjad. Sellised väikesed ja armsad asjad on vahel ühest ilusast ja suurest terviklikust puudus. Nüüd ma üritan luua pisikestest nüanssidest jõulu terviklikust...

Praegustesse pmedatesse õhtutesse teile kõigile turbotiibadega ingleid!
karmen posted @ 21:03 - Link - kommentaarid (2)
07 Detsember 2011
7. detsember

Jagan täna teiega imehead piparkoogi muffinite retsepti. Ise armastan teha väikeseid muffineid, et paari ampsuga oleks asi lahendatud ja saaks pooleli oleva tegevusega edasi minna (tavaliselt kohtume sõpradega lauamängude õhtul ja siis ei ole ju aega pikalt naudiskleda). Retsepti järgi peaks saama 12 normaal suurusega muffinit.

200g toasooja võid
2 dl suhkrut
3 muna
2 tl vaniljesuhkrut
1 tl piparkoogimaitseainet
2 tl küpsetuspulbrit
3 dl jahu
1 dl kuivatatud jõhvikaid
1 dl krekapähkleid

Kõigepealt vahustada või ja suhkur. Lisada ükskshaaval munad. Teise kaussi segada korralikult kõik kuivhained, siis lisada sinna jõhvikad ja pähklid. Lõpuks segada kõik kokku. Suured muffinif küpsevad 200 kraadises ahjus umbes 15 minutit ja väikesed 6-7 minutit.

Uskuge mind, nendele muffinitele lihtsalt peab peale panema toorjuust glasuuri

200g toorjuustu
50g toasooja võid
u 2 dl tuhksuhkrut
sidruni koor ja veidi sidruni mahla

Vahel on suhkur kuidagi magusam ja vahel magedam. Mina segan neid kokku puhtalt maitse järgi. Jahtunud muffinif glasuurida ja pakkuda näiteks kuuma glögiga.

karmen posted @ 21:29 - Link - kommentaarid (9)
06 Detsember 2011
6. detsember

Eile õhtul sai jälle piparkoogi maitse suhu - need muffinid on täiesti selle aasta hitt! Glasuuri olen timminud ja tundub, et sidruni sobib sinna nagu kirss jäätise peale

AGA, mina vist saingi oma soovi - hommikul ärgates oli maa valge.

Kuigi väljas oli tohutult libe, siiski hindan lund, sest kõik tundub heledam. Nii on kergem selle kottpimedusega toime tulla.

Libe või mitte, aga õues peab käima! Ja õues me käisimegi! Käisime vaatamas kesklinnas muinasjutuaknaid. Igal aastal pannakse kokku tõeline liikuv muinasjutuline pilt vaateaknale, mida siis inimesed käivad kellaajast hoolimata vaatamas.

Milline imeline töökoht! Nende vaateakende koostaja oleks nagu täiskohaga laps, kes saab päevatööna mängida. Mängida ja luua. Kaunist muinasjutu teie päevadessegi!
karmen posted @ 20:53 - Link - kommentaarid (2)
05 Detsember 2011
5. detsember

Ohohh! Ohohohoooo! Just praegu sajab mõnsat vihma, mille sisse on eksinud MÕNED lumehelbed! Mida sekund kauem vihmasatud kestab, seda rohkem neid helbeid sina sadusse sekkub - nad nagu tantsiks. Kas siiski on veel lootust valgeks jõuluks? Mina tahan uskuda, et on!

Nagu te kõik olete märganud, siis igal aastal järjest varem ja varem ilmuvad kaubanduskeskustesse jõulude teemalised kaunistused ja kaubad. Vahel ma teen plaanilisi jalutuskäike, et ennast asjadega kurssi viia. Ei saa ka salata, et vahel leian ma just nii väga häid ideid. Näiteks, on koht, kus jõulukuusk on maast kuskil 2 meetri kõrgusele tõstetud. Ilus puu. Ja sellelt ilusalt puult kaunistused ripuvad maani. Ja see pole mitte ainult ilus vaadata, vaid toob ka palju rõõmu! Sellist ilusat ja siirast rõõmu.

Kui postituse kirjutamisega valmis sain, lõppes ka see üürike lumehelvestemäng... tulge palun tagasi, ma ootan teid!

Ilusat ja siirast rõõmu ka teie ootusaega!
karmen posted @ 10:56 - Link - kommentaarid (2)
04 Detsember 2011
4. detsember

Meie majas on jube katastroof juhtunud - nimelt pesumasin keeldus edaspidisest koostööst. Täitsa pilti tasku ei pannud, aga näha on, et aju on sassis, mis sassis. Siit hoiatus: ära osta liiga peent pesumasinat - võivad oma peaga lõpuks lollusi mõtlema hakata! Nüüd ongi minu päeva liitunud veel üks lahe tegevus, mida tänapäeva näine just tihti ei harrasta.

Olen otsustanud seda blogindust ajada just selle pärast, et hinge poeks natukene jõulutunnet. Minu jõulutundest on momendil sutsukene lund puudus. Tõesti - näpuotsakesest lumest piisaks! Kuigi ma usinalt keerutan vardaid, et kingikotid saaksid täis, jõulutunnet ei veel kuskil.

Tegin siis piparkooke, et jõulutunde tulekule veidi kaasa aidata, hoopis teist moodi piparkooke! Ja just nii nad mulle meeldivad:

Pehmete, kohevatena ja imemaitsva "glasuuriga".
karmen posted @ 20:06 - Link - kommentaarid (7)
03 Detsember 2011
3. detsember

Mina ei oska asjadest ilusaid pilte teha. Lihtsalt ei oska. Iga kord mõtlen, kui satun imelisele blogile, kuidas see inimene nii ilusti presenteerib oma töid? Halb foto võib kaotada töö tegeliku ilu, õige foto aga ei tee kunagi vaadet halvemaks! Aga kuidas siis saada oma töödest imelisi fotosi?

Tahtsin teiega jagada midagi tänasest päevast. Nimelt tatsan päris palju väljas ringi, nii saab vältida laiskust Kindast mäletate, millised olid ilmastikuolud täpselt aasta tagasi? Kui mu abikaasa see aasta vingus, et talverehvid tuleb liiga vara ära vahetada, siis eelmine aasta ei olnud sellel teemal piuksugi. Aga see aasta....... tahavad munadepühad tulla ennem jõule
karmen posted @ 20:12 - Link - kommentaarid (1)
02 Detsember 2011
2. detsember

Juba mõtlen, et olen endale selleks jõuluajaks liiga suure tüki pureda võtnud - no mida üks inimene IGA päev ikka kirjutada suudab? Mootoriga vardaid pole, päevad on selgelt liiga lühikesed ja kes mu hommikuputrusi või võileibu ikka vaadata sooviks

Aga siis tänastest tegemistest: kõige pealt oli oksahunnik maja taga metsa all. Peale mõnigast pusimist tuli selline asi:

Ja kui see valekuusk ka ehiti, siis päkapikud olid kohe jaol... oli ju vaja katsetada, kas kuusk ikka kõike kannatab? Ei saa ju ehku peale kingitustekuhjasi tuua, kui puuke nende all looka vajub.

Tänaseks side lõpp! Päkapikk läks just magama ja minul on hetkeke väga head raamatut lugeda. Homse sissekandega veel vaatame - vaatame, mis see homme kõige pealt toob
karmen posted @ 20:16 - Link - kommentaarid (5)
098726 visitors