Akna all
About Me
Age: 40+,endalegi uskumatu
Location: Tallinna lähedal
Zodiac Sign: Kaalud
Likes
Oma armsad lapsed, vaimustun neist ikka veel iga (peaaegu iga) päev.
Sõbralikud ja südamlikud inimesed. Soojad teod, nii lähedate kui võõraste poolt tehtud ja neile tehtavad.
Jõulud! Jõulud! Jõulud!
Väikeses kollases majakeses on kõik mida vajan. Kolm last, mees, maailma kõige kannatlikum taksikoer. Ja mina, kes ma selle kõige keskel püüan leida aega omaette nokitsemiseks, olgu see siis tikkimine, kudumine, õmblemine või pärlendamine.
Dislikes
Ükskõiksus ja pinnapealsus.
Link

Quote

Archive
Viimased postitused
Detsember 2010

free counters
Free counters
Currently

Reading
Aiandus ja käsitööraamatuid, sisustusajakirju ja raamatuid, lastest tingitult palju lasteraamatuid.

Last Movie
Mamma Mia, Poseidon, Mõistus ja tunded, Toscana päikese all, Tuulepealne maa, Nimed marmortahvlil, Pelikani memorandum, Liigaasta

Listening to
Väikeste lõõtspillide ühing, Enya, rahvamuusika, Jaan Tätte, Marko Matvere, Andrea Bocelli, Susan Boyle

Akna all
Maailmas on nii palju ilusat ja imelist. Inimesi, tegusid, käsitööd. Püüan minagi killukesest nendest imedest osa saada. Millegi uue loomine on nauding!
08 Detsember 2010
Suht hilja tuleb see postitus aga…

JÕULUKALENDRI 8. LUUK
ROSINADTund on tulnud suurest-laiast
igaviku soojast saiast
Näärikäär meil lõigata, õnnesoovid hõigata
kostmas salasosinaid- olgu rohkem rosinaid!


See armas rosinaluuletus on pärit eelmisest aastast. Rimi hypermarketi kassakviitungi pahupoolelt. Imeline väike rosin tavalist poekülastust kirgastama. Jah tõesti, mulle nii kangesti meeldivad sellised pisikesed, armsad mõtted ja teod, mis näitavad jõuluaja helgust ja valgust. Ükskõik, kus või kelle poolt see teostatud on. Ma tunnistan ausalt, et ma külastasin eelmise jõulu ajal ka Rimit rohkem just seetõttu, et mulle meeldis saada neid kviitungeid. Mulle tundub, et kui inimesed on viitsinud ja tahtnud mõelda sellisele pisiasjale, siis nad lihtsalt on head. Ja siis on hea ka nende juures käia. Tollele tsekile oli trükitud kokku 7 erinevat luuletust, enne kui kordused tulid. Ja mina sain eelmisel aastal kirjutada mitmele sõbrale just selle luuletuse. Ilus ju teine!

Ja et see lugu ei jääks lihtsalt niisama seletamiseks, lisan siia juurde ka ühe “kulinaarse rosina”.

Hää teha pimedatel talveõhtutel või kui sõbrad teatavad, et on 30 minuti pärast kohal teed joomas!

Vaja läheb:

Lehttaigent
2 sektorit sinihallitusjuustu
Rosinaid (ohtralt. Tootsi moodi!)
Määrimiseks muna

Lehttaigen tuleks sulatada, rullida õhemaks. Siis riivida jämeda riiviga taigna kohal sinihallitusjuust nii, et see ühtlaselt kataks taigna (kui ei taha riivida, siis võib ka lihtsalt sõrmede vahel murendada aga riivides jääb ühtlasemalt). Ja siis puistada peale “vaba käega” rosinaid (kui vaja, tasub enne pesta ka!) . Keerata kogu see rikkus rulli ja tõmmata munaga “glasuur” pääle. Ja siis ahju! 200-220 kraadi (sõltuvalt ahju särtsakusest) ja nii kaua kuni rull on kaunilt pruunikaks päevitanud. Välja võttes tasub jupp otsast lõigata ja kui on seest on liiga toores( ega ta seest päris krõbedaks ei küpsegi, sest juust ja rosinad annavad niiskust), siis võib veel veidikeseks ahju panna (ja kui pealt saab liiga palju, siis võib rulli katta fooliumiga).

Ja küll maitseb soojalt hää! Kui rull on maha jahtunud, siis võib teda pärast mikros uuesti veidi soojendada. Või süüa külmana. Selline magus-soolane maitse-elamus. Soovitan proovida ka neil, kes “ametlikult” sinihallitusjuustu ei söö! Võite saada üllatuse osaliseks. Sest ega selle puhul väga ära ei arva, et on tegu sellise juustuga.

Ja peale söömist võib kostuda salasosinaid- olgu rohkem rosinaid…
Amanda posted @ 20:32 - Link - kommentaarid (12)409282 visits