Akna all
About Me
Age: 40+,endalegi uskumatu
Location: Tallinna lähedal
Zodiac Sign: Kaalud
Likes
Oma armsad lapsed, vaimustun neist ikka veel iga (peaaegu iga) päev.
Sõbralikud ja südamlikud inimesed. Soojad teod, nii lähedate kui võõraste poolt tehtud ja neile tehtavad.
Jõulud! Jõulud! Jõulud!
Väikeses kollases majakeses on kõik mida vajan. Kolm last, mees, maailma kõige kannatlikum taksikoer. Ja mina, kes ma selle kõige keskel püüan leida aega omaette nokitsemiseks, olgu see siis tikkimine, kudumine, õmblemine või pärlendamine.
Dislikes
Ükskõiksus ja pinnapealsus.
Link

Quote

Archive
Viimased postitused
August 2010

free counters
Free counters
Currently

Reading
Aiandus ja käsitööraamatuid, sisustusajakirju ja raamatuid, lastest tingitult palju lasteraamatuid.

Last Movie
Mamma Mia, Poseidon, Mõistus ja tunded, Toscana päikese all, Tuulepealne maa, Nimed marmortahvlil, Pelikani memorandum, Liigaasta

Listening to
Väikeste lõõtspillide ühing, Enya, rahvamuusika, Jaan Tätte, Marko Matvere, Andrea Bocelli, Susan Boyle

Akna all
Maailmas on nii palju ilusat ja imelist. Inimesi, tegusid, käsitööd. Püüan minagi killukesest nendest imedest osa saada. Millegi uue loomine on nauding!
09 August 2010
MINU BEEBI
Ehk Pauliine sai täna 3 aastaseks.

Jah, meie pisikene pesamuna sai täna juba kolmeseks. Alles see oli kui ta ilusal augustikuu õhtul (mis oli sama kuum kui sel aastal) ilmale vupsas. Ja nüüd on see väike pisike roosa trull juba 3 aastane.

Eile, kui me rääkisime mis päev täna tuleb, ütles ta korraks isegi “sünnipäev”. Ja see oli veidi nukrakstegev… Sest ta tundus nii suur ja asjalik. Siiani on ta ikka öelnud, et tal tuleb “sümmipäev”.

Aga jah, aeg lendab kiiremini, kui me seda ise tahaks… Kunagi pidasin arusaamatuks ja totraks, kui minu ema oma õdedega rääkis, et “mida vanemaks sa saad, seda kiiremini lendab aeg”. Siis mõtlesin ma täitsa tõsiselt, et mis jura nad ajavad. Aastas on ju ikka 365 päeva ja 12 kuud . Aga näe, vanade inimeste tarkused peavad paika ja see lastega kodus olemise aeg on tõesti läinud järjest kiiremini…

Tänane tähistamine läks rahulikus ja stsenaariumivabas meeleolus. Kuna Lauri puhkab jälle, siis saime kogu perega aeglaselt ärgata. Pauliine oli Emmaga esimesena üleval ja ega me sundinud teda ka enam voodisse, et mine ja pane silmad kinni. Et siis me tuleme ja laulame… See kõik jõuab hiljem tulla. Nüüd tuli ülevalt korruselt alla üleöö kolmeseks saanud pisipiiga. Naljakas, eile õhtul, kui Lauri ta magavana autost voodisse viis, oli ta veel kahene…

Ja siis ootasime Joosepi ärkamist. Ja peale seda oli tort ja lilled ja kingitus. Üksainus. Printsess Tuhkatriinu… Ma olen siiralt seda meelt, et tänapäeva lastel on mänguasju ilmselgelt ülearu ja seetõttu ei kuhja ma ise neid juurde. Niikuinii toovad sugulased süle ja seljaga ja igasugu värki. Ja ega ei ole ju viisakas keelata ka… Nii püüamegi ise hoida mõistust õige koha peal. Seda enam, et oleme püüdnud lastele ka seda õpetada, et kingitus ei pea tingimata olema mingi ASI või mänguasi. Seetõttu rõõmustab mind tohutult näiteks see, et kui me Pauliinelt küsisime, et mida ta kingiks tahab, vastas ta täiesti rahulikult “Apelsinijogurtit”. Millest moraal, et tegelikult…. Tegelikult ei tahagi lapsed tingimata suuri ja udupeeneid ja kalleid mänguasju vaid hoopis midagi lihtsamast lihtsat. Emma eelmise aasta sünnipäevasoov oli see, et ta saaks sõpradega mängutoas sünnipäeva pidada. Muud ei midagi… Et saaks lihtsalt olla koos heade sõpradega ja mängida. Lihtsad asjad teevad lapsed õnnelikuks….

Aga lilled olid ja küünlad ka ja tort (seekord võtsin hommikuks poest). Ja kui Emma ja Pauliine kingitud printsessi imetlesid, tegi Joosep köögis Punnale sünnipäevaüllatust. Kuna Pauliine soov oli, et kui sugulased tulevad sümmipäevale, siis oleks ka Printsessitort (nagu siin Sirtsuki ja kellegi blogis veel) siis tuli Joosepil kohe idee tänane tordike mugandada. Väike Maasikatüdruk pandi ilusti toidukilesse ja tordi keskele. Nii nagu peab… Ja videost vaadatud… Pauliine oli kohe väga rõõmus. Ja mina ka… Sest kuigi ma plaanin ikka ise ka proovida seda printsessitordi tegemist, siis soojendas minu südant mõte, et vanem vend oma õele sel viisil rõõmu teha tahtis.Ja Pauliine on ikkagi selline pisike armas pesamuna. Tema on kohe selline eriline “mesimummuke”. Nii Joosep kui Emma on ka sellised hästi kallilapsed, neil tekib kõigil aeg-ajalt vastupandamatu soov kallistusi jagada. Ja mis saab meil Lauriga selle vastu olla, kui lapsed tahavad sülle või kaissu või kalli või musi… See aeg on ju nii lühike niikuinii.

Aga Punna… Tema ronib kaenlasse ja räägib magusa-magusa häälega “Minu emme. Minu palim emme!”. Ja siis on kõva-kõva kalli ja väike musi”nops” ka .

Kuu aega tagasi sain teada, et ühed meie armsad sõbrad ootavad oma neljandat last. Muidugi lõi see minulgi tunded ja tahtmised ja soovid ja emotsioonid ja reaalsuse üle pea. Ja eks me siis kodus veidi seda teemat arutasime ka. Paar päeva hiljem ütles Pauliine mulle” Emme, mina olen ikka sinu beebi. Mina jään sinu beebiks.” Kui ma kulmu kergitasin ja küsisin, et ahsoo? Siis vastas Punna” Mina sinu beebiks jään. Sina tahad ju beebit endale.” Vaat nii… Nii me siis kokku leppisimegi, et vähemalt mingi aja võib ta olla beebi. Sest see teeb “emmele lõõmu ja Punnale ka”.

Ja nii ongi meil tänasest kodus juba 3-aastane beebi…

Siin mõni tagasivaade kolmele aastale…

Kolm aastat tagasi okstoobris, Emma sünnipäeva ajal.


Suvi 2008.

Mõned unenäited (oi, te ei kujuta ette, kui palju erinevaid meil neid on)Ega meie peres on nii, et kui on harjumatu vaikus, siis see ei tähenda, et laps on pahanduse peal. See tähendab, et ta on kuhugi magama jäänud. (selle konkreetse puhul rääkisin kirjastuse raamatupakkujaga umb 3 min. ja sellel ajal siis…)Veel und…JAh, ka järgmises asendis on võimalik magada.Meenutused Esimesest sünnipäevast

Kohe-kohe kahene.Ja täna. No mis on kolmeaastase elul viga, kui sul on tort ja pulgakomm!Käesolevaga luban pühalikult, et järgmine postitus tuleb ainult käsitööalane. Punkt.
Amanda posted @ 16:32 - Link - kommentaarid (22)394139 visits