Akna all
About Me
Age: 40+,endalegi uskumatu
Location: Tallinna lähedal
Zodiac Sign: Kaalud
Likes
Oma armsad lapsed, vaimustun neist ikka veel iga (peaaegu iga) päev.
Sõbralikud ja südamlikud inimesed. Soojad teod, nii lähedate kui võõraste poolt tehtud ja neile tehtavad.
Jõulud! Jõulud! Jõulud!
Väikeses kollases majakeses on kõik mida vajan. Kolm last, mees, maailma kõige kannatlikum taksikoer. Ja mina, kes ma selle kõige keskel püüan leida aega omaette nokitsemiseks, olgu see siis tikkimine, kudumine, õmblemine või pärlendamine.
Dislikes
Ükskõiksus ja pinnapealsus.
Link

Quote

Archive
Viimased postitused
August 2010

free counters
Free counters
Currently

Reading
Aiandus ja käsitööraamatuid, sisustusajakirju ja raamatuid, lastest tingitult palju lasteraamatuid.

Last Movie
Mamma Mia, Poseidon, Mõistus ja tunded, Toscana päikese all, Tuulepealne maa, Nimed marmortahvlil, Pelikani memorandum, Liigaasta

Listening to
Väikeste lõõtspillide ühing, Enya, rahvamuusika, Jaan Tätte, Marko Matvere, Andrea Bocelli, Susan Boyle

Akna all
Maailmas on nii palju ilusat ja imelist. Inimesi, tegusid, käsitööd. Püüan minagi killukesest nendest imedest osa saada. Millegi uue loomine on nauding!
03 August 2010
Vabandan nende ees, kes loevad ainult kästiööga postitusi. See on kahjuks jälle ilma…

MEELEOLUD MAALT
Vol 5

Üks suurimaid rõõme siin elus on veeta soe suveõhtu looduskaunis kohas armsate sõprade ja hea söögiga. Selles olen ma veendunud. Kuigi kõigi elu on kiire, tuleks meil rohkem olla koos nende kallitega, kes on tõesti hinge ligi. Kellega oled ülikooli ajal koos ära söönud sadu kilosid kartuleid (+ sinna juurde need mitmed puudad soola). Kellega koos oled kogenud fantastilisi reisielamusi. Kellega koos oled rõõmustanud kogu selle sõpruskonna laste sünni üle…

Meil oli sellel nädalavahetusel selleks aega. Me kõik võtsime selle aja. Ja see kinnitas seda tõde minu jaoks veelgi.

Meie esimesed sõbrad jõuavad kohale laupäeval veidi peale keskpäeva. Lapsed alustavad oma mänge… Jooksmist “tubade ringi” peal on küllaga. Tänapäeval ju väga ei ole võimalust ühest toast teise joostes majale sõna otseses mõttes tiir peale teha.

Peatus on rehetoas ainult siis, kui plaadilt hakkab kostma Ska Faktori “Tulge, lähme tantsupeole!”. See paneb jooksumängule ajutiselt punkti ja kolm haldjatüdrukut keerlevad rehetoa vanade palkide vahel rõõmsalt tantsus… Tantsupeo “Meri” lauludega plaat paneb alati kellegi rehetoas jalga keerutama. ALATI ! See kohe nagu sobib sellesse aega ja ruumi nii valatult.

Aga meie toimetame õues. Niidame muru, tõstame oksi lõkkeasemele oma aega ootama. Toimetamist ja tegutsemist on kõigile. Joosep tõmbab vahepeal onu Karli jalkamängu ja siis on tükiks ajaks kahel “poisil” mängu ja naeru ja täpseid sööte…

Kella kuue ajal tulevad järmised. Nüüd on nad kohal, kõik me kallid sõbrad…
See on kummaline ja imeline ühtaegu, kuidas selliste vanade sõpradega see suhe on. On võrratu olla vaba ja teada, et tunneme üksteist juba nii kaua ja nii hästi, et pole vaja “olla”. Kui eksidki mõne lausega või ütled midagi totakat, ei ole vaja muretseda, kuidas see paistab. Sest kõik tunneme üksteist nii läbi ja lõhki, et teised teavad ikkagi mida sa tegelikult silmas pead.

Me teeme valmis salatid. Need kuluvad sellisel kuumal ajal hästi ära. Kehakosutuseks… Paremini kui rasked toidud.

Poisid, need meie mehed, veavad rehetoast aida alla vana kapi, et minu vanavanaisa viljakirst saaks oma õigustesse astuda. Jaanilaupäeval toimetas Lauri vend selle meile kohale aga kappi pole me jaksanud eest tõsta. Kõik võtab ju ruumi ja kui palju vanu suuri asju ühte tuppa panna, ei olegi tulemus hea vaid liiga kitsas… Nüüd on jälle ruumi rohkem.

Siis viivad mehed laua alla niidule, päikese kätte. Ja valged linad saavad peale…Esimesena läheb grillile fooliumis lõhe ja oi kui hästi see maitseb, kui ta ükskord seal maha saab! Ja salatid kaovad kiiresti. Me küpsetame terve kolmeliitrise potitäie paprikaid, baklazaane, suvikõrvitsaid… Küll on hea see suvine aeg, kus kõik on nii värske ja maitsed nii puhtad. Eriti täna, sest olla on nii hea, et keegi ei viitsi isegi tuppa soola järele minna, kui algul seda vaja tundub. Aga tegelikult… Tegelikult on ju liigne sool kahjulik. Meist ta puutumata jääbki.Liha on marinaadis ka pehmeks ja maitsvaks muutunud… Ilma lihata ikka ei saa… Ja ritsikad mängivad, lapsed kilkavad, linnud laulavad veel selle suve viimaseid viise… Õhtu on soe ja sääsed on kuhugi ära rännanud…

Magustoit tuleb reheoas. Selleks on sõbrad toonud võrratu toorjuustukoogi ja mina teinud oma igasuvist marjamagustoitu. See on kihiline ja sisaldab lisaks marjadele ka Valeri küpsiseid ja palju vaniljekreemi. Ja see on kerge ja maitseb hästi.Õhtu lõpetavad meie lapsed kamina ees tekil. Esimesena kustub Emma, siis suigub tema kaisus Pauliine ja Joosep võtab oma koha koos Ottoga tulele kõige lähemal. Pärast avastame, et lapsed on veel kõigele muule lisaks vanusejärjekorras.
Meil endil jätkub jutte kelle neljani. Ja poisid arutavad ilmaasju lausa kuueni. Aga mina ei raatsi, sest tean, et hommikul on lapsed ilmselt varakult üleval.Ja ongi… Kell kaheksa on äratus ja peale seda toimetame õues. Lapsed liivakastis ja mina mustsõstra põõsaste alla marju korjates.

Hommikust sööme jälle õues. Ja milline delikatess on kuuma kohvi kõrvale jahe toorjuustukook! Päev kulgeb rahulikult ja laisalt. Ja mõnusalt. Hea on olla…Enne lahkuminekut tõdeme, et sel nädalavahetusel oleme toiduga ilmselgelt üle pingutanud. Aga see ei loe, sest…
Üks suurimaid naudinguid siin elus on veeta soe suveõhtu koos vanade sõprade ja hea toiduga…
Amanda posted @ 19:17 - Link - kommentaarid (15)394139 visits