Akna all
About Me
Age: 40+,endalegi uskumatu
Location: Tallinna lähedal
Zodiac Sign: Kaalud
Likes
Oma armsad lapsed, vaimustun neist ikka veel iga (peaaegu iga) päev.
Sõbralikud ja südamlikud inimesed. Soojad teod, nii lähedate kui võõraste poolt tehtud ja neile tehtavad.
Jõulud! Jõulud! Jõulud!
Väikeses kollases majakeses on kõik mida vajan. Kolm last, mees, maailma kõige kannatlikum taksikoer. Ja mina, kes ma selle kõige keskel püüan leida aega omaette nokitsemiseks, olgu see siis tikkimine, kudumine, õmblemine või pärlendamine.
Dislikes
Ükskõiksus ja pinnapealsus.
Link

Quote

Archive
Viimased postitused
Veebruar 2010

free counters
Free counters
Currently

Reading
Aiandus ja käsitööraamatuid, sisustusajakirju ja raamatuid, lastest tingitult palju lasteraamatuid.

Last Movie
Mamma Mia, Poseidon, Mõistus ja tunded, Toscana päikese all, Tuulepealne maa, Nimed marmortahvlil, Pelikani memorandum, Liigaasta

Listening to
Väikeste lõõtspillide ühing, Enya, rahvamuusika, Jaan Tätte, Marko Matvere, Andrea Bocelli, Susan Boyle

Akna all
Maailmas on nii palju ilusat ja imelist. Inimesi, tegusid, käsitööd. Püüan minagi killukesest nendest imedest osa saada. Millegi uue loomine on nauding!
22 Veebruar 2010
LUGU SELLEST, KUIDAS AIA TAHA EI PRUUGI MINNA ESIMENE VASIKAS
EHK IDEE AASTAPÄEVA TORDIKS
See on jälle selline mittekäsitööalane sissekanne.

Ma arvan, et paljud nõustuvad, et üheks käimalükkavaks jõuks, vähemalt kokanduses, on reeglina ELAMUS. Ja peale selle saamist tekib tahtmine elamust korrata ning see omakorda viib tegudeni.

Mina sain Elamuse jaanuari keskel, kui kallid sõbrad enda poole sellisele tavalisele, rahulikule laupäevaõhtusele koosviibimisele kutsusime.
Kuna minu valmistada oli pearoog, pakkusid sõbrad välja, et nemad võtaksid kaasa ühe tuntud kondiitriäri (võibolla see tegelikult ei olegi praegu veel nii tuntud) koogi või tordi. Ja nad võtsidki. Igal juhul oli selle toorjuustu ja apelsinidega koogi söömine kohe tõeline Elamus. Meile kõigile. Tavaliselt ei söö me kuue peale ära tervet torti. Kas viisakusest või mõttest, et me ei saa liialdada magusaga. Aga tollel õhtul me SÕIME! Terve tordi! Kuue peale… Üks meist, kes parasjagu oli toidujälgimisprogrammil (ja kes ei olnud mina!) ütles kolmanda tüki järgi mines: “Tühja , homme alustan uuesti!” Ehk meie kurikuulsa ülikooliaegse lause “Homme hakkan õppima!” parafraseeringu.

Aga tort oli Elamus. Nagu ma juba olen vist vähemalt viis korda maininud. Igatahes ei juhtu minuga tihti, et järgmised paar nädalat ma lihtsalt unelen Järgmisest korrast. Sest iga kord kui sellele tordile mõtlen siis tuleb see maitse meelde ja suunurkadesse tekkib niiskus…

Ühesõnaga möödus unistades mitu nädalat ja meil oli mehega kindel plaan ükspäev seda torti uuesti maitsta. Vahepeal ilmus Eesti Ekspressi Cremé lisas ka ülevaade sellest kohvikust ja toodi ära ka ühe koogi retsept. Aga see selleks, tavaliselt selliste gurmeekohtade retseptid on nii pagana keerulised, et enne tuleb mitu päeva “vaimu ette valmistada”, enne kui tegudeni jõuad.l

Ühel ettemääratud päeval, kui me ämma-äia juurde lastele järgi läksime, pöörasime läbi ka müügipunktist. Mina läksin sisse esimesena. Lett. Meie kooki küll pole aga on analoogne vaarikatega.Tore.Vaatame hinda. Enam pole nii tore. Üks tükk maksab 40.- EEKi ja terve tort 360.-. Pole ikkagi minu jaoks, sest lihtsalt lambist sellise hinnaga kooki ei osta. Isegi kui on Elamus.
Siis jõuab koogipoodi minu mees. Ajab jalad harki ja ütleb :”Nii odav, võtame siis kohe kaks tükki!” Mida????? Küsin ta käest, et kas ta on vahepeal minu teadmata Riigikokku hea palga peale saanud. Ja alles siis näeb ta terve tordi hinda. No meist jäi see ostmata.

Mis tähendas seda, et ma pidin ikkagi selle retsepti välja otsima ja ise proovima teha. Mitte kül toorjuustu ja apelsinidega vaid laimiga.
Tegin valmis. Koogi valmistamine oli nii kerge, et ma armusin selle tegemisse kohe. Kook tuli ilus ja maitsev oli ka . Kuigi minu jaoks veidi liiga magus aga teasel korral panin suhkrut vähem. Viisin killu sõbrannale ka maitsta. 10 minuti pärast tuli sõnum”Hõrk! Väga hõrk!” TEma oskab mul lühidalt ja tabavalt öelda. Mitte nii nagu mina, et sõnu on alati palju.

Teine kord, kui seda kooki küpsetasin, oli meil see karneval “Mutionu pidu” ja tahtsin sinna kaasa võtta.Proovin nüüd lühemalt kirjutada. Ühesõnaga läks see teine vasikas või kook täiega aia taha. Mitte küll päris miniu süül aga natuke ikkagi. Ühesõnaga, viimase küpsetussessiooni ajal helistas mulle mingi raamatupakkuja ja seetõttu ei tabanud ma ära oma mobiili äratuspiiksu. Ja kook oli ahjus 4 min. kauem kui vaja. Mis oli viga. Katastrofaalne. Aga söödud ta sai (mitte lasteaias). Ja mehele maitses ikkagi. (üldse ei ole ta väga adekvaatne kriitik- ta hindab kõiki minu toite, nii et kui on vaja tõesti AUSAT arvamust, siis vahetevahel jääb see minu jaoks ikkagi saamata).

Selline see välja kukkus... See on see õnnestunud esimene lammas. Mitte teine, mis aia taha läks.Siin nüüd siis retsept ja soovitus –proovige järele- tegelikult on see ikkagi väga maitsev.

LAIMIKOOK
Delicato kondiitrilt (nüüd tuli nimi ka välja)

Põhi:
200 g Digestive küpsiseid
50 g võid

Kreem:
5 munakollast
1 purk kondenspiima
125 ml laimimahla (mina panin originaali puudumisel seda ümmarguses rohelises plastmasspudelikeses laimimahlaasendajat)

Katteks:
5 munavalget
1 ¼ dl suhkrut (seda panin vähem)


Purusta küpsised ja sega kokku sulatatud võiga. Suru puru koogivormi põhja.
Vahusta munakollased ja lisa vähehaaval kondenspiim ja laimimahl. Vala segu koogivormi ja küpseta 180 kraadi juures umb. 15 min.

Vahusta munavalged suhkruga tugevaks vahuks ja tõsta see küpsetatud koogile. Vormi lusikaga munavalgevahust teravad tipud , et anda koogile ilus valiums. Pista ahju veel 8-10 min 200 kraadi juures, nii et munavalge tipud oleksid pealt kergelt pruunikad. /Seda viimast jälgige tõesti täpselt, muidu kukub täiega kokku./

Head isu!
Amanda posted @ 19:41 - Link - kommentaarid (2)409280 visits