Akna all
About Me
Age: 40+,endalegi uskumatu
Location: Tallinna lähedal
Zodiac Sign: Kaalud
Likes
Oma armsad lapsed, vaimustun neist ikka veel iga (peaaegu iga) päev.
Sõbralikud ja südamlikud inimesed. Soojad teod, nii lähedate kui võõraste poolt tehtud ja neile tehtavad.
Jõulud! Jõulud! Jõulud!
Väikeses kollases majakeses on kõik mida vajan. Kolm last, mees, maailma kõige kannatlikum taksikoer. Ja mina, kes ma selle kõige keskel püüan leida aega omaette nokitsemiseks, olgu see siis tikkimine, kudumine, õmblemine või pärlendamine.
Dislikes
Ükskõiksus ja pinnapealsus.
Link

Quote

Archive
Viimased postitused
Detsember 2015

free counters
Free counters
Currently

Reading
Aiandus ja käsitööraamatuid, sisustusajakirju ja raamatuid, lastest tingitult palju lasteraamatuid.

Last Movie
Mamma Mia, Poseidon, Mõistus ja tunded, Toscana päikese all, Tuulepealne maa, Nimed marmortahvlil, Pelikani memorandum, Liigaasta

Listening to
Väikeste lõõtspillide ühing, Enya, rahvamuusika, Jaan Tätte, Marko Matvere, Andrea Bocelli, Susan Boyle

Akna all
Maailmas on nii palju ilusat ja imelist. Inimesi, tegusid, käsitööd. Püüan minagi killukesest nendest imedest osa saada. Millegi uue loomine on nauding!
31 Detsember 2015
31. LUUK
Aasta viimane päev

Mul oli ju peale jõule plaanis siin veel üles panna ühed prossid ja kirjutada sellest kuidas me Piparkoogimaanial ja kinos „Väikest printsi“ vaatamas ja Raekoja platsil jõuluturgu külastamas käisime aga... no nii need päeva kiiruga läksi. Vahepeal sain muidugi rahulikult olla ja kududa ka.

Aga aasta viimase postituse tahaksin teha küll käsitööalase, sest tegelikult ma teen käsitööd kogu aeg, iga päev (õhtuti kui teleka ees istun. Sest kui ma pean vaatama telekat üle 5 minuti ilma midagi tegemata, siis ma muutun juba väga närviliseks). Millegipärast aga ei jõua ma asja üles pildistatud ja veel vähem postitatud.

Aga need türukute kampsunid on küll selline töö, mille üle ise uhke olen ja mis mulle väga meeldivad. Keerulist pole ju midagi aga kuidagi on tulemus olnud mulle meelepärane. Ja türukud on nii palju juba nendega käinud ja nad on nii armsad nende kampsunitega.
Millalgi sügisel, kui paljusid Tallinna käsitööhuvilisi tabas Novita lõnga hullus, ei jäänud minagi sellest puutumata. Käisin poes, olin kui puuga pähe saanud, osta ei osanud väga midagi. Mind halvab tihti see, kui näen, kuidas teised oskavad mõelda ja valida. Noh, et kõigil on korvid lõngu täis ja ilmselgelt nad ka teavad, mida nendest lõngadest teha. Ja siis olen mina, kes tahaks ka kõiki neid ilusaid saada aga lisaks sellele, et ma olen Kaalud, ei ole mul ka mingit selget kontseptsiooni. No tookord ostsin mõned lõngad ära, põhiliselt sokilõngad, ja istusin autosse. Ja loomulikult kontseptsioon tuli... Kui jõudsime Tondi Selveri juurde, tekkis esimene mõte. Mustika keskuse kohal juba järgmine... Ja kui me jõudsime Nõmme raudtee ülesõidukoha juurde, ütles Lauri “ lähme ostame nüüd nende ideede lõngad ka ära!“.

No vot! Ja osa nendest ideedest olid türukute kampsunid. Mõnusast Säde lõngast (mis sest , et ainult 7 % mohääri ja ülejäänud akrüül ja tean, et on neid, kes sellist lõnga kättegi ei võtaks, aga mina võtsin). Ilusad tulid ikka...

Ja lõng.... Nii nagu mulle meelib, kui näiteks seinavärvil on nimi, nii meel d ivad mulle ka Novita lõngad, sest neil on oma lugu. Ma ju tean, et see on reklaamitrikk aga las ta olla. See on lisaks ka emotisoon (ja ma vahel valin rõõmuga megakiidetud maailmakuulsa lõnga asemel Novita ilusa emotsiooni) Igal lõngal on lugu oma lõngavöö peal . Säde lugu on selline „Se hetki, kun aurinko välkähtää. Säde. Taika on alkanut.“ Ehk maakeeli „ See hetk, kui päike vilksatab. Kiir. Ime on alanud.“ See tõlge on nüüd tõesti täiesti vaieldav, sest soome keeles on see nii palju täpsem aga eesti keelde on seda keeruline panna. Taika on ka nagu võlukunst või midagi imelist. Nii et ... lihtsalt minu versioon tekstist.

Aga selle loo sisu on nii armas... Pisike imeline muinasjutt lõngavööl. Liigutab mind iga kord, kui seda toki pealt loen... Ilus lugu ja ilus mõte ja see sädelus kandub edasi ka kootavasse kampsunisse või õlasalli või millesse iganes. Võibolla sellepärast mulle meel diski tüdrukutele neid kampsunei d kududa ja mulle meelib kui nad neid kannavad.

Et siis sellised..... Allääres ja varrukate otstes kasutasin Annise salli ääreteemat. Ja Pauliine kampsiku ülemise osa kudusin pitsilise.Aga praegu soovin kõigile meeleolukat uue aasta algust ja uuel aastal palju päikest ja kõike ilusat!

Ikka teie
Amanda
Amanda posted @ 21:46 - Link - kommentaarid (13)391995 visits