Akna all
About Me
Age: 40+,endalegi uskumatu
Location: Tallinna lähedal
Zodiac Sign: Kaalud
Likes
Oma armsad lapsed, vaimustun neist ikka veel iga (peaaegu iga) päev.
Sõbralikud ja südamlikud inimesed. Soojad teod, nii lähedate kui võõraste poolt tehtud ja neile tehtavad.
Jõulud! Jõulud! Jõulud!
Väikeses kollases majakeses on kõik mida vajan. Kolm last, mees, maailma kõige kannatlikum taksikoer. Ja mina, kes ma selle kõige keskel püüan leida aega omaette nokitsemiseks, olgu see siis tikkimine, kudumine, õmblemine või pärlendamine.
Dislikes
Ükskõiksus ja pinnapealsus.
Link

Quote

Archive
Viimased postitused
Detsember 2015

free counters
Free counters
Currently

Reading
Aiandus ja käsitööraamatuid, sisustusajakirju ja raamatuid, lastest tingitult palju lasteraamatuid.

Last Movie
Mamma Mia, Poseidon, Mõistus ja tunded, Toscana päikese all, Tuulepealne maa, Nimed marmortahvlil, Pelikani memorandum, Liigaasta

Listening to
Väikeste lõõtspillide ühing, Enya, rahvamuusika, Jaan Tätte, Marko Matvere, Andrea Bocelli, Susan Boyle

Akna all
Maailmas on nii palju ilusat ja imelist. Inimesi, tegusid, käsitööd. Püüan minagi killukesest nendest imedest osa saada. Millegi uue loomine on nauding!
20 Detsember 2015
15. LUUK

Jõulukingisoovitus

Nüüd viimasel hetkel veel kõigile, kellel kodus lapsed, üks väike jõulukingisoovitus. Nimelt on ilmunud üks pööraselt lahe raamat. Grigory Oster on kirjutanud „Vallatu matemaatika“. Ja vaat see on tõesti vaimustav raamat. Võin teile täitsa tõsiselt lubada, et kui teie lapsele väga ei meeldi matemaatikaülesandeid lahendada, siis selle raamatu omasid lahenavad nad kõik nagu nugised. Lihtsalt.... see on nii vaimukalt kokku pandud teos, et pole võimalik, et laps sellisest raamatust ei innustu. Isegi täiskasvanud on valmis seda vähemalt lugema, kuid nad ka pole just ülesannete lahendamise lainel.

Mina sain oma kolleegilt üheks õhtuks laenuks ja Emma kirjutas kohe selle raamatu oma jõuluvana soovinimekirja ja nii Emma kui Joosep lahendasid mõnuga kumbki 4 lehekülge. Pauliinel oli sel õhtul lihtsalt liiga palju trenne, nii et tema piirdus kahe lehega ja lihtsamate ülesannetega. See on ka selle raamatu juures vaimustav, et on erineva raskusega ülesaneid ja igaüks leiab endale sobiva. Joosep ütles pärast: „Miks ei võiks matemaatikaõpikud ka sellised olla?“ . Ja üks me peretuttav, kellele reklaami tegin, otsustas osta raamatu oma 11. Klassi pojale, sest igasugune matemaatika lahendamine arendab ju aju.

Toon mõne näite ülesannetest ka, mis mul nagu kuklasse meelde on jäänud.

„Sherlok Holmes lahendab raamatu esimesel 18 leheküljel 5 mõrvamüsteeriumit. Mitu mõrva lahendab ta 180 leheküljel?“

„ 4 Paukat ajab taga 108 vanaema. Vanaemad põgenevad puu otsa. Kui puul on 4 suurt oksa, millel igaühel on 18 vanaema, siis mitu vanaema kiigub puu ladvas?“

„Tuletõrjujad harjutavad 3 sekundiga pükse jalga tõmbama. Mitu paari jõuab hästitreenitud tuletõrjuja jalga tõmmata 5 minuti jooksul?“

Üks veel. „ Vargad võtsid jälgede segamiseks kaasa viis luuda. Kaks nendest unustati bussi, kaks kaotati teel objektile ning üks luud keelus koostööst varastega ning lagunes koost. Mitu luuda jäi varastele jälgede segamiseks?“

No kes ei tahaks sellist kogu lugeda ja lahendada. Olen sellest raamatust rääkinud nii põhikooli kui ka gümnaasiumi omadega ja kõik on olnud naerulsui valmis lahendama. Tekib küsimus, et kui igal aastal ilmub suures koguses igasugu tiruliru raamatuid, siis miks pole keegi varem sellisele mõttele tulnud? Aga samas hea, et lõpuks midagi nii andekat ka matemaatika vallas ilmus.

Nii et „ Vallatu matemaatika“ Grigory Oster (sest on ka üks teine sama algusega raamat aga see pole see mida mina reklaamin)

Olgu lõppu lisatud, et ei ole ma ei kirjastuse ega Grigory Osteri palgal ja reklaami teen puhtalt enda vaimustusest geniaalse teose suhtes. Sest tean väga hästi, kui raske on leida head ja samas ka mõistlikku jõulukinki lastele. Siin siis üks variant millele võib pilgu peale visata.


Amanda posted @ 07:36 - Link - kommentaarid (1)392001 visits