Akna all
About Me
Age: 40+,endalegi uskumatu
Location: Tallinna lähedal
Zodiac Sign: Kaalud
Likes
Oma armsad lapsed, vaimustun neist ikka veel iga (peaaegu iga) päev.
Sõbralikud ja südamlikud inimesed. Soojad teod, nii lähedate kui võõraste poolt tehtud ja neile tehtavad.
Jõulud! Jõulud! Jõulud!
Väikeses kollases majakeses on kõik mida vajan. Kolm last, mees, maailma kõige kannatlikum taksikoer. Ja mina, kes ma selle kõige keskel püüan leida aega omaette nokitsemiseks, olgu see siis tikkimine, kudumine, õmblemine või pärlendamine.
Dislikes
Ükskõiksus ja pinnapealsus.
Link

Quote

Archive
Viimased postitused
Detsember 2015

free counters
Free counters
Currently

Reading
Aiandus ja käsitööraamatuid, sisustusajakirju ja raamatuid, lastest tingitult palju lasteraamatuid.

Last Movie
Mamma Mia, Poseidon, Mõistus ja tunded, Toscana päikese all, Tuulepealne maa, Nimed marmortahvlil, Pelikani memorandum, Liigaasta

Listening to
Väikeste lõõtspillide ühing, Enya, rahvamuusika, Jaan Tätte, Marko Matvere, Andrea Bocelli, Susan Boyle

Akna all
Maailmas on nii palju ilusat ja imelist. Inimesi, tegusid, käsitööd. Püüan minagi killukesest nendest imedest osa saada. Millegi uue loomine on nauding!
17 Detsember 2015
17. LUUK
Reklaamist

Vahepealsed päevad on möödunud sellise kiirusega, et pole arugi saanud et peaaegu nädal on möödas. Kogu aeg on kiirus peal. Aga... kui inimesel hommikuti kell 5 uni ära läheb, siis võib ju natuke mõtiskleda...

Sel korral reklaamidest... Ja nende sisust. Jõulureklaamidest.

Aastal 2013 oli see... kui sattusin juhuslikult peale jõulureklaamile, mis jutustas jänese ja karu sõprusest. Paljud on seda ilmselt näinud. Imeline jõululugu, mille nägemise järel avanes mulle nagu täiesti uus maailm. Reklaamimaailm... või õigemini, hea reklaami maailm. Ma ei hakka üldse raiskama enda aega ja närve, et analüüsida meie telekanalite reklaame. Sellel pole mingit mõtet. Ja kes olen üldse mina, et arvustada „ proffide“ tööd? (kuigi mul on olnud au otsapidi selle alaga 5 aasta jooksul kokku puutuda).

Aga vaat head reklaami meeldib mulle vaadata küll. Vähemalt minu arvates head. Sellist, mis lisaks müügi edendamisele püüab anda edasi ka muud. Midagi enamat kui lihtsalt „ostke meilt!“. Midagi nähtamatut...

Vaat sellised reklaamid on näiteks iga-aastased John Lewise kaubamaja jõulureklaamid. Väikesed lood, mis lisaks oma kaubamaja teavustamisele juhivad tähelepanu ka lihtsatele põhiväärtustele, mis argipäevarutus võibolla ununema kipuvad. Mis tuletavad meelde mõne hea sõbra või sugulase, ilusa hetke, väärt kogemuse... Mis annavad ka hingele, mitte ainult materiaalsele tajule. Mis on nagu alla-kaheminutised minifilmid, nii et ei peagi kulutama 2 tundi hea filmi nautimiseks vaid kogu emotsiooni saab kätte palju lühema ajaga.

Neid reklaame on veel. On selle aasta Sainsbury reklaam Mogsist. Lisaks veel WestJeti lennufirma reklaam...

Kuna mingist ajast mäletan, et siia ei ole soovitav youtube’i linke postitada, siis saab igaüks ise otsida. Lihtsalt lüüa youtube otsingusse John Lewis cristmas advertisment ja teile tuleb terve list erinevate aastate jõulureklaame. Kõrvalriba pealt avastate enda jaoks ehk midagi muudki uut ja huvitavat. Aga see aeg tasub kulutamist, eriti Eesti külmas reklaamiruumis elavatel inimestel. Ja taas tekib küsimus: miks meil ei tehta.... Kuigi tõe huvides olgu öeldud, et Kalevi ja ka mõne muu firma jõulureklaam hakkab vaikselt sinnakanti jõudma.... See on muidugi puhtalt minu enda tagasihoidlik arvamus.

p.s. Kui keegi avastab mõne eriti armsa jõululoo-reklaami, siis minule võib julgelt seda soovitada.
p.p.s ja emotsioone või eriti meeldinud reklaami võib ka kommenteerida. Oeln tänulik...
Amanda posted @ 05:23 - Link - kommentaarid (8)392001 visits