Akna all
About Me
Age: 40+,endalegi uskumatu
Location: Tallinna lähedal
Zodiac Sign: Kaalud
Likes
Oma armsad lapsed, vaimustun neist ikka veel iga (peaaegu iga) päev.
Sõbralikud ja südamlikud inimesed. Soojad teod, nii lähedate kui võõraste poolt tehtud ja neile tehtavad.
Jõulud! Jõulud! Jõulud!
Väikeses kollases majakeses on kõik mida vajan. Kolm last, mees, maailma kõige kannatlikum taksikoer. Ja mina, kes ma selle kõige keskel püüan leida aega omaette nokitsemiseks, olgu see siis tikkimine, kudumine, õmblemine või pärlendamine.
Dislikes
Ükskõiksus ja pinnapealsus.
Link

Quote

Archive
Viimased postitused
Detsember 2015

free counters
Free counters
Currently

Reading
Aiandus ja käsitööraamatuid, sisustusajakirju ja raamatuid, lastest tingitult palju lasteraamatuid.

Last Movie
Mamma Mia, Poseidon, Mõistus ja tunded, Toscana päikese all, Tuulepealne maa, Nimed marmortahvlil, Pelikani memorandum, Liigaasta

Listening to
Väikeste lõõtspillide ühing, Enya, rahvamuusika, Jaan Tätte, Marko Matvere, Andrea Bocelli, Susan Boyle

Akna all
Maailmas on nii palju ilusat ja imelist. Inimesi, tegusid, käsitööd. Püüan minagi killukesest nendest imedest osa saada. Millegi uue loomine on nauding!
13 Detsember 2015
13. LUUK
Täna on 3. advent

.... Peaks olema rahulik päev valmistumiseks ja perega olemiseks ja rahulikuks mõtiskluseks. Kogu nädalavahetus võiks olla aja mahavõtmiseks paras. Aga....

Eilne läks Pauliine viiuligrupi jõulukontserdiks valmistumiseks, esinemiseks, kuulamiseks. Ehk käisime kotserdil. Ja siis oli juba pime ja märg ja vihmane ja vastik. Tulime koju, tegime pliita alla tule ja mina valmistusin tänaseks laadaks. Tegime ahjus kala ja sättisime natuke kodu.

Täna, sel rahulikul advendihommikul ärkasin kell 7.30, sättisin, äratasin lapsed, kell 9 olin kohalikus vallamajas, kell 10 algas kohalik jõululaat. Seisin seal 4 tundi. Sain isegi midagi müüdud, suurema osa ajat kudusin ja uuistasin ilma ja inimesi. Ja imestasin.... Minu kõrvallettides müüdi nii käsitööehteid kui ka neid eiteakus valminud masintikandiga laualinu. Ja ma pean kurbusega tunnistama, et needsamused tikandiga laualinad müüsid paremini kui meie kolm oma käsitöölettide taga. Vanem generatsioon moodsusta aegajalt troppe leti ette ja müüja näitas väga intensiivselt erinevaid ja üks ... dam kui teine linikuid. Ja müük oli ilmselt hea. Sest iga küünlake või kitseke või kuuseke liniku ääres leidis just selle ostja kes temast vaimustus.

Kogu selle asja jälgimine tegi mind veidi nukraks. Loomulikult eelkõige siiras kadedus et minul müük nii ladusalt ei läinud aga teisest küljest oli kahju, et inimesed eelistavad sellist (vabandage väga) suht maitsetut toodangut lihtsale aga hingega käsitööle. Aga teisest küljest, miks inimene peakski ostma 10 euro eest näiteks minu lilledega fimoprossi, kui ta sellesama raha eest saab terve 100 x 50 lumememme ja kitsekestega laualiniku.... Tegelikult saan ma ise veidi isegi vist aru... aga samas ei saa ka. No igal juhul oli see minu mõte seal.

Peale laada lõppu põrutasime koju, vahetasime riided ja startisime maale kuuskede järele. Kas te teate, kui raske on saada autosse pubekat, kes maale kuusejärele sõitmise asemel tahaks hoopis kodus arvutis olla või statal jalkat taguda? See on emotsionaalselt jube raske tegevus, võin ma teile kinnitada. Ja eriti vihaseks teeb see, et kui sa siis maal oled ja kuuski pakid, siis ta aaitab sind ja saad aru, et tal tegelikult on täitsa lahe! Ehks siis, kogu see kammajaa(oi kuidas Lauri seda sõna ei salli) on olnud asjata ja lihtsalt n.ö. ajatäiteks. Uuh!!

Maale jõudsime 16.15, mis tähendab, et õnneks saime kuused kiiresti valitud,muidu oleks me pidanud käsikaudu kompamise teel puid valima. Igal juhul, kui me pool tundi hiljem olime kuused kilekottidesse ja autosse pakkida suutnud, pluss lapsed, saime koju sõitma hakata ja siis oli tõsiselt pime nagu kotis.
Pildistamine teeb muidugi pildi pimedamaks aga ega palju valgem seal metsas polnud ka.Kui koju jõudsime, viisime minu emale tema kuusekese ära ja saime vastu piparkooke, mida ema oli täna küpsetanud. Ta tegi eile taigna valmis, millest portsu täna meile oli toonud ja siis osa ise ära küpsetanud.Säästukast läbi, glasuurid kaasa ja kouds algas piparkookide kaunistamine. Nende, mida me teel polnud jõunud ära süüa. Siis kümne minuti pikkuse kojusõidu ajal , sest piparkoogid oli emal jube head tulnud.


Kui kaunistamine läbi sai, otsustasime sõita linna, ehk Tallinnasse, mis on meist 18 km kaugusel. Viisime kese ära ka Lauri vanaemale, kellelt saime vastu paki tematehtud piparkoogitaigent.

Nüüd oleme juba tund aega kodus ja varsti läheme magama, et homme alustada järjekordset töönädalat.

Et siis niipalju rahulikust avendist ja endassesüvenemisest ja – vaatamisest.... Me ilmselt pole ainsad , kes sellist rumbat nädalavahetustel teevad? Või oleme.....?
Amanda posted @ 20:11 - Link - kommentaarid (7)391999 visits