Akna all
About Me
Age: 40+,endalegi uskumatu
Location: Tallinna lähedal
Zodiac Sign: Kaalud
Likes
Oma armsad lapsed, vaimustun neist ikka veel iga (peaaegu iga) päev.
Sõbralikud ja südamlikud inimesed. Soojad teod, nii lähedate kui võõraste poolt tehtud ja neile tehtavad.
Jõulud! Jõulud! Jõulud!
Väikeses kollases majakeses on kõik mida vajan. Kolm last, mees, maailma kõige kannatlikum taksikoer. Ja mina, kes ma selle kõige keskel püüan leida aega omaette nokitsemiseks, olgu see siis tikkimine, kudumine, õmblemine või pärlendamine.
Dislikes
Ükskõiksus ja pinnapealsus.
Link

Quote

Archive
Viimased postitused
Detsember 2015
Detsember 2014
November 2014
Veebruar 2014
Jaanuar 2014
Detsember 2013
November 2013
Märts 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
November 2012
Märts 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
August 2011
Juuli 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010

free counters
Free counters
Currently

Reading
Aiandus ja käsitööraamatuid, sisustusajakirju ja raamatuid, lastest tingitult palju lasteraamatuid.

Last Movie
Mamma Mia, Poseidon, Mõistus ja tunded, Toscana päikese all, Tuulepealne maa, Nimed marmortahvlil, Pelikani memorandum, Liigaasta

Listening to
Väikeste lõõtspillide ühing, Enya, rahvamuusika, Jaan Tätte, Marko Matvere, Andrea Bocelli, Susan Boyle

Akna all
Maailmas on nii palju ilusat ja imelist. Inimesi, tegusid, käsitööd. Püüan minagi killukesest nendest imedest osa saada. Millegi uue loomine on nauding!
20 Oktoober 2011
MIDAGI SAI TEHTUD
ehk üks tekk tikitud
(pikka juttu ja käsitööd ka lõpus)


Üllatusega märkasin, et pole kauem kui kuu aega siia ühtegi piuksu kirjutanud. Ah, mis, ikka juba kaks kuud. Aga pole midagi parata, kui elu nii kiiresti veereb, et käru peal püsida ei jõua.

Ma imetlen siiralt neid, kes suudavad töö kõrvalt käsitööd teha ja enamgi veel, seda ka postitada . Mina näiteks ei jõua…. Kui töölt tulen, hakkan toimetama remondi kallal või triikima või pesu pesema või koristama või… Tihtipeale meenutan oma eelmise töökoha sekretäri räägitud lugu. Et kui tema lastega kodus oli ja ükskord nädalavahetusel sõbrannadega sünnipäeval kohtus, ei saanud ta kuidagi aru, miks need räägivad, et laupäev kulub koristamisele. Noh, et “ Miks te laupäeval koristate? Miks te nädala sees ei korista?”. Talle ei tulnud pähegi, et nädala sees käivad inimesed tööl ja lihtsalt ei jõua. Tahaks küll... Aga no näed, ei jõua.

Või kui jõuan, siis lihtsalt sellepärast, et nädalavahetused on broneeritud remondile. Ja seda oleme vastavalt võimalustele (et kui on veidi finantsi, siis ostame jälle värvi, ja kui pole, siis kasutame ostetud värvi ära) teinud juba kaks kuud. Aga noh, esik on värvida saanud ja ümber korraldatud. Ja elutuba on värvitud ja köögis on kappe maha võetud ja riiuleid asemele pandud ja vannitoas on kappe maha võetud ja uusi nagisid asemele pandud. Mul on praegu tugevalt mingi vaimne ja ka füüsiline kodu puhastus käsil, kõike tahan vähendada ja tarbetust loobuda…. Ja uut laminaati on pandud. Nii et laupäeva hommikust kella viieni panime põrandat, siis sõitsime sõprade maakoju külla, kuhu jäime üllatuslikult ka ööseks. Hommikul käisime seenil (oi, kui palju kollakaid kukeseeni me korjasime ja veel rohkem nägime!) , siis koju, kodused toimetused, köögiparketi panek, esmaspäeval tööle, töölt koju, seente praadimine ja külma panek, õhtul jälle kella kaheteistkümneni parketipanek ja teisipäeva hommikul sõitis Lauri komandeeringusse ja jättis mind lastega majandama. Selline tavaline…”meie” nädalalõpp…. Ja nii need nädalad ja ... vahetused lähevad ja käsitöö tegemiseks jääb vähe aega.

Seetõttu ei esitle siin praegu viimaste nädalate õmblusi vaid hoopis ühte tekki, mis sai eelmisel nädalavahetusel sõpradele suvekodu soolaleivaks viidud. Valmis sai ta tegelikult juba juulis. Aga ei tahtnud enne pilte üles laadida, sest äkki keegi kiikab kogemata.

Tekk siis sedakorda valge. Kuna mais käisime sellisel kiirvisiidil ja nägime, et nende kaunis suvekodu-palkmaja- on seest selline hästi heledates toonides, siis otsustasin proovida valget tekki. Et ehk sobib paremini kui must. Selline ta tuli. Valge ja suvelillene. Tikkisin sinna sisse kõik meie ühised toredad hetked, palju rõõmu ja natuke muresid, oma häid mõtteid nende suvekodule ja üldse nende perele. Veidi hirmu, et me ei näe nii tihti kui tahaks. Ja palju lootust, et ka aastate pärast saame istuda mõnusasti koos ja süüa keset oktoobrit imemaitsvat jõulupraadi… Sellised hetked siis….

Tekk siin. Pildid said tehtud loomulikult viimasel hetkel enne starti aga ehk saab midagi ikka aimu ka…

Lähitulevikus püüan tihemini siia sattuda, vaja suvised töödki üles panna, muidu unustan ise ära.

Ahjaa, mõtlesin, et ma pole väga julgenud osaleda nendes koostegemise projektides, sest igasugu tähtajad ja antud lubadused piiravad mind hirmsasti. Aga selle teki võiks ju panna tinglikult “muhu tikandi” juurde, ehk nagu oleks ma ringraja mitteametlikul rajal ikkagi kaasa jooksnud….

Palju terviseid kõigile teile sinna märga ja tuulisesse sügisesse.
Varsti on juba jõulud!
Ikka,
Amanda
Amanda posted @ 15:46 - Link - kommentaarid (23)392001 visits