Akna all
About Me
Age: 40+,endalegi uskumatu
Location: Tallinna lähedal
Zodiac Sign: Kaalud
Likes
Oma armsad lapsed, vaimustun neist ikka veel iga (peaaegu iga) päev.
Sõbralikud ja südamlikud inimesed. Soojad teod, nii lähedate kui võõraste poolt tehtud ja neile tehtavad.
Jõulud! Jõulud! Jõulud!
Väikeses kollases majakeses on kõik mida vajan. Kolm last, mees, maailma kõige kannatlikum taksikoer. Ja mina, kes ma selle kõige keskel püüan leida aega omaette nokitsemiseks, olgu see siis tikkimine, kudumine, õmblemine või pärlendamine.
Dislikes
Ükskõiksus ja pinnapealsus.
Link

Quote

Archive
Viimased postitused
Detsember 2015
Detsember 2014
November 2014
Veebruar 2014
Jaanuar 2014
Detsember 2013
November 2013
Märts 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
November 2012
Märts 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
August 2011
Juuli 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010

free counters
Free counters
Currently

Reading
Aiandus ja käsitööraamatuid, sisustusajakirju ja raamatuid, lastest tingitult palju lasteraamatuid.

Last Movie
Mamma Mia, Poseidon, Mõistus ja tunded, Toscana päikese all, Tuulepealne maa, Nimed marmortahvlil, Pelikani memorandum, Liigaasta

Listening to
Väikeste lõõtspillide ühing, Enya, rahvamuusika, Jaan Tätte, Marko Matvere, Andrea Bocelli, Susan Boyle

Akna all
Maailmas on nii palju ilusat ja imelist. Inimesi, tegusid, käsitööd. Püüan minagi killukesest nendest imedest osa saada. Millegi uue loomine on nauding!
24 November 2012
KARDINARIBA KÖÖKI.

Kevadine näputöö. Tikand on mäletamist mööda Jõelähtme. Piirjoontega linasele, pits alla, sai uus kardinariba.
Jõuluks plaanin uue vahetuse teha…


Foto NAGI's: IMG_3666" border="0" alt="" />


Foto NAGI's: IMG_3668" border="0" alt="" />
Amanda posted @ 18:29 - Link - kommentaarid (9)

21 November 2012
LASTEAIA PADJAD

Ei, ei teinud tervele lasteaiale patju! Tegin hoopis oma tüdrukutele. Lasteaeda. Hommikuringi padjad.
Eelmisel aastal oli siin Isetegijas projekt, kus laste kavandatu said emad lõpetada. Vaat siis ma mõtlesin, et mul on need padjad pooleli ja nüüd lõpetan ära. Õnneks, ma ütlen õnneks, ei registreerunud ma projekti. Sest ma olen jube halb tähtaja peale töö tegija. See kohe vaevab mind, kui mul miski tärmin kuklas tiksub. Mõtlesin, et liitun projektiga n.ö. vabakutselisena.
Tähtajaks said mul padjad valmis küll. Aga pilte ei ole ma suutnud siiani üles panna. Aga nüüd siis:

Padjad. Lasteia hommikuringi. Et kui on hommikune tähtsate maailmaasjade arutelu ring, siis oleks tüdrukutel millegi peal kõhutada.

Kavandi joonistasid Emma ja Pauliine ise. Rahvuslikud seelikud telliti padjatüdrukutele selga. Pauliine joonistas taksi ka (nagu ikka meil, emmele esitatakse väljakutseid lumehobuste, siilide ja koerte näol). Mina püüdsin võimalikult kavanditruult teostada. Kasutatud on aplitseerimist ja natuke traagelpistet (sest seda ei saa ma vist päris tikkimiseks kvalifitseerida, aga selline natuke-tikkimine see on), ja madalpistetikandit.

Ise jäin rahule. Tüdrukud ka.

Emma padi.


Foto NAGI's: IMG_3659" border="0" alt="" />

Foto NAGI's: IMG_2367" border="0" alt="" />

Foto NAGI's: IMG_2369" border="0" alt="" />

Foto NAGI's: IMG_2368" border="0" alt="" />Pauliine oma.


Foto NAGI's: IMG_3665" border="0" alt="" />

Foto NAGI's: IMG_2361" border="0" alt="" />

Foto NAGI's: IMG_2365" border="0" alt="" />

Foto NAGI's: IMG_2363" border="0" alt="" />

Foto NAGI's: IMG_2370" border="0" alt="" />

Vabandan, et piltidel on mingid koodiribad sabas. No olen ära unustanud, kuidas ilma nendeta copida.
Amanda posted @ 19:45 - Link - kommentaarid (27)

18 November 2012
LOLL ON SEE, KES VABANDUST EI LEIA

Oi kui kaua pole ma siia mitte ridagi kirjutanud ega ühki pilti pannud. Nagu ütlesin, loll on see… Ja päris loll ma kindlasti pole, võibolla natuke totakas… Vabandused, tegelikult selgitused on mul kõik ju olemas.
Ma ei tea, kas selline inimene, kes on aasta jooksul teinud vaid ühe postituse, üldse saab öelda, et ta on blogija. Et tal on blogi, seda nagu vormiliselt saab. Aga et ma nüüd blogija oleks… Küsimärk.

Tegelikult on see aasta läinud nii kiiresti, et pole arugi saanud, kuhu see aeg kaob.
Aga mitteblogimise põhjus on üsna lihtne – ma lihtsalt pole jaksanud. Mitte füüsiliselt vaid. Kuidagi on nii palju sebimist olnud. Ja ma kuidagi pole suutnud sundida ennast ka uusi asju üles riputama.
Põhiline põhjus on muidugi meie kodu igikestev remont. Kuigi me ju kogu aeg remondiga ei tegele, ja tihti ei tee seda üldse ise, on mu mote pidevalt tegelenud remonditeemadega ja igasugu näputööd on sündinud justkui selle kõrvalt. TEgelikult olen käsitööd ikka tasapidi kogu aeg teinud aga lihtsalt asjade blogisse panemiseni pole jõudnud.

Aga nüüd kui millalgi naabrinaeeene Marmelaad kahffel käis, siis kui ma talle mingeid käsitööprojekte näitasin, siis sain aru, et ma ise ka ei mäleta, kas ma neid talle näidanud olen või mitte.
Nii et iseenda kroonika seisukohast tahan nüüd jälle üritada. Täna tuli mulle nimelt peale TuNNE, see tunne, et kui ma täna ei postita, siis ilmselt siia mu blogimine jääbki.

Aga siia siis mõned esimesed pildid sellest kõige suuremast ajaröövlist. Nimelt oleme juba mitu aastat arutanud, et peaks ikka “vanni välja” viskama. Põhjuseid on sellel mitmeid aga põhiline see, et me vanni ei kasuta, kuna sellle täitmine võtab palju vett ja kuna meil ei ole tsentraalkanalisatsiooni siiani olnud, siis paagi tühjaksvedu on lihtsalt suht kulukas. Teiseks võttis vann üsna palju ruumi. Ja muutis vannitoa liiga ebaloogiliseks. See oli meil juba maja eelmiste omanike poolt sätitud ja meil jäi lihtsalt asjaga leppida. Mulle kohe üldse ei meeldinud, et esimese asjana vannituppa kõndides “komistasime” poti otsa.
Ühesõnaga, sel kevadel tegime lõpliku otsuse, et vann saab küüti ja pott liigub teise kohta. Ma säästan kõiki jälgijaid pikkadest aruteludest, kuidas me remondimeest otsisime, milliste ulmeliste summadega me kokku puutusime ja kuidas ma lõpuks oleks asja peaaegu ise ära teinud. Sest kui on vaja WC-potti 1,5 m teise kohta nihutada ja põrand plaatida, siis selle eest tuhandeid maksta… Noh, minusuguse “kirikuroti” ja rahaasjades tihti pragmaatiku puhul… ei tule see kõne alla.

Suvi läks kui unenägu, mängides ja joostes. Tegelikult ma nii väga ei jooksnud, sest lisaks kõigele muule mahtus mu suvesse ka jalast kruvide eemaldamine. Aga lõpuks saabus august, kui meie tuttaval töömehel oli vaba aega ja töö läks lahti.
Kuna ma kiiruga ei leidnud ühtegi päevast pilti, siis panin siia “enne” pildiks eelmise jõuluaja pildi.

Foto NAGI's: IMG_1635" border="0" alt="" />


Loomulikult, LOOMULIKULT, kujunes asi töö- ja rahamahukamaks kui me ette olime arvestanud. Nimelt oli vanni all ühes kohas vuugitäide ära kadunud ja sealt pääses niiskus seina vahele. Ehk siis, oli väikesekujuline veekahjustus. Õnneks, ÕNNEKS, oli asi üsna kontrolli all, hallitus oli küll tekkinud aga mitte hullult ja nagu meie meistrimees tõdes, valisime me remondiaja väga targalt. Paar aastat hiljem oleks me pidanud silmi seisma ikka korralikuma kahjustusega..
Aga nüüd…. Osa seina tuli maha võtta. Kuigi ma tavaliselt selliseid asju kardan, ei tekitanud mul seekord ilma poole seinata vannitoas käimine mingit muret, sest meie töömees tundus lihtsalt nii usaldusväärne, et ma lihtsalt uskusin, et kõik saab korda.

Foto NAGI's: IMG_3216" border="0" alt="" />

Foto NAGI's: IMG_3378" border="0" alt="" />


Saigi. Sai uus seinaosa, said uued plaadid, sai uus põrand, uued plaadid, uued kraanid ja pott sai uue koha peale. Nagu tihti on halvas midagi head, sain mina roosasse vannituppa valget värvi, nii et see veekahjustus tundub lausa õnnistusena, kuna muidu oleks kõik seined jäänud nii nagu enne ja ausalt öeldes…. Kui ma oleks rikkam, siis mu vannituba ikka sellist roosat värvi poleks aga…. Nüüd olen ma täiega rahul ja mind ei häiri mitte mõhkugi see, et mu vannitoas veel roosat on. Sest kõik on kuidagi tasakaalus.

Aga nüüd siis veidi viisakamat pildimaterjali ka….
Selle kraanikausikapi tegime Lauriga. Algul oli plaanis raam ise ehitada aga siis tuli mulle meelde, et meil on kuuris kaks öökappi mida me ei kasuta (sest nendele pole lihtsalt ruumi olnud, alati on mõni titevoodi või mud sellist selle ruumi ära võtnud). No ausad täispuidust öökapid- need me kasutusse võtame! Plaat peale, ise lihvisime, ise lakkisime, ise vanutasime, plaadile laevalakki 4 kihti. Ja siis uued kraanikausid. Algul plaanisime kahte kraanikaussi, siis ühte, siis jälle kahte, siis ühte – no miss a teed, oleme Lauriga mõlemad Kaalud. Lõpuks ütles Marmelaad ka, et ta imestab, et miks me üldse ühte kaalume ja … kaks neid sai. Jessus kui õige valik! Üks oleks ikka vale olnud. Egas midagi, põrutasime Pankrotivara poodi uue kraani ja kraanikausi järele ja … Nii ta siis sai. Ehitustehnilistest keerukustest lähtuvalt lisasime külgedele veel laudisemustriga vineeri ja…. Voilaa!


Foto NAGI's: IMG_3645" border="0" alt="" />

Foto NAGI's: IMG_3647" border="0" alt="" />

Foto NAGI's: IMG_3652" border="0" alt="" />

Foto NAGI's: IMG_3654" border="0" alt="" />


Kraanide taguse seina valge osa on minu plaaditud. Jälle veidi käsitööd ka. Veekindel vineerplaat on plaaditud, vuugitud, seina kruvitud ja liistudega viimistletud. Olen rahul.


Foto NAGI's: IMG_3655" border="0" alt="" />


Uks sai kohale taritud maalt, kus meil aida all mõned niisama seisid ja kuna neid maal kasutada ei saa (ukseaugud on niipalju väiksemaks tehtud) siis tõime nad koju silma rõõmustama (teine läheb majapidamistoa ette). Pesin Torusiiliga värvi maha ja arvan, et nii nüüd jääbki. Lihtsalt see vana puit on nii kena.

Foto NAGI's: IMG_3649" border="0" alt="" />


Kell sai kinnitatud ühele vanale alusejupile mille maalt välikempsu tagant kirsivõsast leidsime.

Foto NAGI's: IMG_3648" border="0" alt="" />


Lauri ehitas vanast, aida alt leitud masinajupist, vannitoa riiuli.

Foto NAGI's: IMG_3656" border="0" alt="" />

Vaat niipalju siis. See oli selline suurem isetegemine sel suvel. Aga lõpuks oli rahulolu ka suur. Uus vannituba toimib hästi ja sai remonditud ka väga säästliku eelarvega. See, et seinaosa kallimaks läks, oli ühest küljest halb aga samas on meil nüüd ilma leketeta vannituba.

Foto NAGI's: IMG_3645" border="0" alt="" />


Ja kuigi vannitoa remont oli ka üks põhjus miks mul polnud nagu jaksu vahepeal blogida (kuidagi vaimu polnud), siis nüüd on see töö ikkagi siin ka jäädvustatud. Kuigi see polegi päris nagu enda näputöö. Aga natuke kaasa sebitud sai ikkagi. Nii et arvestame sellegi vähemalt näputöö alla.
Parimate tervitustega,

Amanda
Amanda posted @ 14:16 - Link - kommentaarid (29)392001 visits