Akna all
About Me
Age: 40+,endalegi uskumatu
Location: Tallinna lähedal
Zodiac Sign: Kaalud
Likes
Oma armsad lapsed, vaimustun neist ikka veel iga (peaaegu iga) päev.
Sõbralikud ja südamlikud inimesed. Soojad teod, nii lähedate kui võõraste poolt tehtud ja neile tehtavad.
Jõulud! Jõulud! Jõulud!
Väikeses kollases majakeses on kõik mida vajan. Kolm last, mees, maailma kõige kannatlikum taksikoer. Ja mina, kes ma selle kõige keskel püüan leida aega omaette nokitsemiseks, olgu see siis tikkimine, kudumine, õmblemine või pärlendamine.
Dislikes
Ükskõiksus ja pinnapealsus.
Link

Quote

Archive
Viimased postitused
Detsember 2015
Detsember 2014
November 2014
Veebruar 2014
Jaanuar 2014
Detsember 2013
November 2013
Märts 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
November 2012
Märts 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
August 2011
Juuli 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010

free counters
Free counters
Currently

Reading
Aiandus ja käsitööraamatuid, sisustusajakirju ja raamatuid, lastest tingitult palju lasteraamatuid.

Last Movie
Mamma Mia, Poseidon, Mõistus ja tunded, Toscana päikese all, Tuulepealne maa, Nimed marmortahvlil, Pelikani memorandum, Liigaasta

Listening to
Väikeste lõõtspillide ühing, Enya, rahvamuusika, Jaan Tätte, Marko Matvere, Andrea Bocelli, Susan Boyle

Akna all
Maailmas on nii palju ilusat ja imelist. Inimesi, tegusid, käsitööd. Püüan minagi killukesest nendest imedest osa saada. Millegi uue loomine on nauding!
27 November 2011
I ADVENT

Esimesed sussikommid.

Esimesed hommikused avastamisrõõmud.

Esimesed jõululambid aknal. Sõprade toodud…

Esimesed päkapikud ootel.

Esimese advendiküünla leek.

Esimene advent hullu tuule ja vihmaga.


Hääd advendiaja algust!


Amanda posted @ 21:02 - Link - kommentaarid (17)

21 November 2011
TÄHTSATE PABERITE KARP JA MUUD VÄRVIMIST


Ikka tuleb ju ette, et sul on “tähtsaid pabereid”. Ehk siis: arsti saatekiri, laste lauluringi arve, maamaksu kalkulatsioon jne. Ja kui sa need dokumendid siis kätte saad, siis on need vaja kuhugi panna. Niikaua kuni neid vaja läheb või niikaua, kuni need oma õige kausta vahele jõuavad. Aastaid kogunesid meil sellised “tähtsad paberid” köögiriiulile- algul hiirega purgi taha ja siis vana kohviveski taha (ja ikkagi, kui üks meist küsis, kus see või teine paber on, vastas teine, et hiire taga. Kuigi hiirt polnud seal aastaid). Aga nüüd, remondi käigus, kui me viisime läbi nii sisemist kui välimist vaimset ja visuaalset puhastumist, tahtsin ma mingit paremat kohta. Et ei oleks kogu aeg üks punt pabereid riiulil.

Võtsin siis ühe jõuluteemalise kaardihoidja ja värvisin selle … valgeks (uskumatu, et ma julgesin mingit jõuluasja ümber muuta. Aga mul on neid kaardihoidjaid veel paar tükki, nii et ma raatsisin). No ikka valgeks, sest meil on praegu tõesti selline heledamaks toonimise periood.

Ühesõnaga, valgeks sai see kaardihoidja. Pitsi panin ka juurde. Ja roosipilte… Ja nüüd on “tähtsad paberid” korralikult oma “suhvlis”. Seisavad elutoa kirjutuslaua pääl. Palju parem on. “Visuaalset müra” on vähem.


Ja siis vehkisin ma ikka valge pintsliga veel. Kuna meil on viimased paar kuud kestnud remont, siis on vaja olnud nii mõnedki asjad ümber muuta. Teate küll seda, et “ vahetame selle põrandaliistu ära” ja lõpuks tuleb maja kuni tugitaladeni lahti võtta. No päris nii meil ei läinud aga…. Kuna me otsustasime köögiseina alumise osa katta sellise veidi vanaaegse laudisega, siis ei sobinud meie vanad pildiraamid sinna enam mitte üks teps. Asusime uute pildiraamide otsingule. Raamid pidid tulema valged või looduslikvalged ja “iseloomuga”. See tähendab, et ma tahtsin ka veidi sellist vana stiili, mitte et on lihtsalt sile ja lihtne raam.

Raame leida oli vägadegi raske. Kõik raamid, mida ma poodides uurisin, olid kas liiiiiiga kallid (no kui sul on vaja vähemalt 5 raami ja ühe hind on umb 250. – “päris raha” ehk krooni, siis tuleb võtta mõttepaus. Seda enam, kui muster pole ka õige). Või liiga “mitteõiged” (sellised lihtsad siledad, mis mõnel juhul on õiged aga käesoleval hetkel mitte). Või vastasid raamid mõlemale kirjeldusele (ehk siis- olid liiga lihtsad ja liiga kallid.). Noh ja siis jalutasime me ükskord Jyski ja seal vaatasin ühtesid kuldseid raame ja mõtlesin “Vaar kui need oleks valged, siis oleks nad õiged”. Aga need olid sellised PADUkuldsed. No sellised, mille kohta Emma ja Pauliine ütleksid “Puhtast kullast! Puhtast kullast!” . Ja siis oli jälle see koht, kus mul pirn pealael põlema läks. Eks ma olen ilmselt kusagil seda varem näinudki aga unustanud. Aga ühesõnaga- pintsel kätte ja värvima!

Kaks raami prooviks kaasa ja koju. Värvimine õnnestus hästi. Täiesti tavalise seinavärviga. Jäi peale küll. Ja ehk ei tule maha ka. Kes neid see raame ikka nii väga kraapimas käib…

Kuna proov õnnestus, otsustasin raame veelgi juurde osta. Ja suur oli minu rõõm, kui neid ostma mines avastasin, et on allahindlus ka veel. Lauri käis nendega kassast läbi (kuna me varusime ka juba jõulukinke ja mina pidin tüdrukutega väljas vaateakent uurima). Pärast küsisin Lauri käest, et kas müüja ei vaadanud imelikult, et inimene ostab kuus rämekuldset ja jubedat raami ja on õnnelik ka veel?. Aga müüjad on ilmselt kõiksugu asju näinud nii et mingit reaktsiooni polnud.

Raamid said värvitud. Sedasi natuke “kulunult”, et ei oleks kõik väga klants. Paspartuuks panin täiesti tavalise jõupaberi. Laste pildid sisse ja meie uus sein oligi valmis. Ja ma olen ikka rahul küll….


Ja nüüd veel üks “kaugvaade” ka. Siit saab aimu ka meie uuest “meeleolust” köögis.
Enne oli nii… Mis polnud ka paha.
Ja nüüd on siis selline… Mis meeldib meile oma “meeleolult” rohkem. Laudis on värvitud “Lõngavalgeks”.


Amanda posted @ 10:15 - Link - kommentaarid (16)

05 November 2011
TUUNITUD TENNARID
ehk tikitud tennised


Kuna eelmisel varakevadel tehtud –tikitud tennised sai sõna otseses (tõesti otseses) mõttes ribadeks kantud, siis idanes minus tükk aega idee uute tikkimisest. Suvel sai ostetud uued tennised Rimi poest “spekulatiivselt odava hinnaga” (see on selline hind, et kui sa seda näed, siis kulmud tõusevad pealaela ja tahaks kohe osta mitte üks-kaks vaid hoopis 10 paari).
Ja siis nad seisid sügiseni. Aga kuna töölkäimiseks (siis tööl siseruumides käimiseks) oli midagi vaja, siis ühel nädalavahetusel võtsin asja ette.
Sellised siis… Vähema tikandiga… Ja musta põhja peal… Valged ootavad suve…
Amanda posted @ 10:23 - Link - kommentaarid (23)391995 visits