Sipsu siblimised
Sipsu siblimised
Leidsin taas käsitöö ilu ja võlu. Tegelikult on käsitöö üks ütlemata hea stressimaandaja ja samas ei ole enam hetki, kui midagi teha ei ole.
.: About Me :.
Age: Kuldne keskiga
Location: Võrumaa
Zodiac Sign: Sõnn
.: Likes :.
Päike, tuulevaikus, oma väike pere ja kodu.
.: Dislikes :.
Rahvamassid, pealetükkivus, liigne uudishimu.
.: Links :.
Pärlite Võlumaailm
Drops Disain
Pulloveri pood
Heegeldatud motiivid
Heliivika tegemised
Pisike Pärlisahtel
Heli
Tintsiku näputöökroonika

.: Quote :.

.: Latest Posts :.
Viimased postitused
Detsember 2014
August 2014
November 2013
August 2013
Mai 2013
Veebruar 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
September 2012
August 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010

.: Currently :.

Reading:
Kõike, mis seondub aiakujunduse ja lilledega, vahele ka ilukirjanduslikku meelelahutust.

Last Movie:
Kõik head filmid on ammu-ammu tehtud ja neid näeb nii harva.

Listening to:


.: Visits :.

149189

04 Detsember 2014
Oodatuim aeg aastas...

...on minu jaoks jõulud. Vististi ongi nii, et inimesed jagunevad kaheks - ühed, kellele kogu see jõulu sigin-sagin koos kaunistuste, kingituste, jõululaulude jne meeldib ja teised, kes ei või seda möllu silma otsaski sallida. Minu jaoks on jõuluootus umbes sama, kui kevadel esimeste õite puhkemine, siis võin ka käia päevas kordi ja kordi vaatamas, kui palju üks või teine taim on aias edenenud ja millal õienupud juba paistavad. Kui kevadel kolib kogu elamine-olemine õue, siis talvel ja jõulude ajal kandub kogu ehtimine ja ilutegemine tubaseks tööks. Kuigi tänapäeval on poes saada kõikvõimalike asju (pean silmas jõulukaunistusi), siis mulle meeldib neid jätkuvalt ise teha. Nende tegemise käigus ja samm-sammult oma kodu kaunistades loon justkui oma jõuluime ja -tunde. Mulle meeldib juba varakult mõelda, et mis värvi siis sel aastal meie jõulud tulevad. Seekord siis valge, roosa ja purpurtoonides.
Aga kõigepealt tahan näidata teile Knuti. Selle vahva karukese õpetuse võtsin Dropsist ja täiendasin oma äranägemist järgi, sest ühel karul peavad ikka küünised ka olema. Knut läheb kingituseks minu õepojale, kes 2 aastat tagasi leidis Jõuluvana kingikotist samuti Dropsi varamust meisterdatud jõulupäkapikk Juliuse, kes talle esimesest pilgust kohe väga armsaks sai. Ja nüüd siiis Knut.
Foto NAGI's: IMG_0003

Küünlamansetid ja esimene roosakas julekuler, mis ootab omale samas toonis kaaslasi.
Foto NAGI's: IMG_0006

Ka välisuksel olev pärg (eelmisel aastal oli sama pärg) sai täiendust käbide ja valgete jõulutähtede näol.
Foto NAGI's: IMG_0010

Kaunist jõuluootust!


sipsu5 posted @ 08:54 - Link - kommentaarid (2)

20 August 2014
Lapiseelikute lummuses

Olen pikka aega vaadanud isetegijate lapiseelikuid ja unistanud ka ise, et oh oleks endal ka seda oskust endale midagi taolist meisterdada. Aga kuna mu õmblemise oskused pole just kiita (tegelikult ei meeldi õmmelda üldse), siis lükkasin aga seda mõtet kogu aeg edasi (no nii paar aastat on see mõte peas mõlkunud). Samas kogusin aga hoolsalt kõik kalli kaasa päevasärgid, mida ta enam kanda ei soovinud, omale sahtlisse. No nii igaks juhuks, et äkki..... Ja siis eelmisel nädala jõudis see päev kätte, kui haarasin härjal sarvist, tassisin õmblusmasina välja ja alustasin lappide lõikamisega. Seelikut tahtsin suurt ja uhket ja pikka.
Foto NAGI's: IMG_0026
Päris nii pikk ei saanud, kui tahtsin ja lahendusena tundus pits alla äärde päris hea mõte. Lihtsam variant oleks olnud poodi minna, aga ma otsustasin ajamahukama variandi kasuks, ehk siis heegeldasin pitsi ise, kokku 5,5 meetrit.
Foto NAGI's: IMG_0030
Abikaasa arvas, kui oma tööd poole peal näitasin, et aitab 3 satsi reast küll, et miks vaja pikemat teha. Kuna materjali jätkus ja hoog oli sees, siis tegin ka teise seeliku, mis on lühem ja kelmikam.
Foto NAGI's: IMG_0023
Mõlema seelikut tegemiseks kokku kulus 7 päevasärki ja üks trikotaa˛ist topp passede jaoks, seega taaskasutus, mille üle on mul eriti hea meel.
Ja õmblusmasinaga sain ka sõbraks


sipsu5 posted @ 09:35 - Link - kommentaarid (6)

27 November 2013
Oma viimases postituses, kui oli veel august, olin ma juba jõulude lainel . nüüd on juba natuke sobilikum aeg selle taolisi postitusi teha. Sest jõulukuu on juba peaaegu käes ja esimene lumigi nähtud.
Hakkasin kodu jõulumeeleollu sättima. Pärjad on tehtud suurest tahtmisest ja soovist ise teha, mitte minna kergema vastupanu teed ja poest osta.

Pärg esikus (pärja alus ostetud, ülejäänu ise juurde nikerdatud)
Foto NAGI's: IMG_0440

Pärg välisuksel. Selle üle olen eriti uhke, kuna alus(ed) on ise tehtud, üks põhust ja teine vitstest. Käbid korjasin juba ettenägelikult kodusest metsast augustis ja traatisin need kõik ükshaaval, et oleks ikka tugevalt pärjale kinnitatud. Kompositsiooni tulemus on esimese tegemise kohta enam-vähem rahuldav, st arengu ruumi on veel küll ja küll (fotodelt paistab hästi kuhu mida veel lisada ja millele oleks pidanud rohkem tähelepanu pöörama).


Foto NAGI's: IMG_0438

Ja üks jõuluseade kapi peale.
Foto NAGI's: IMG_0441

Nüüd, pilte vaadates, märkasin, et männikäbid on minu eriline kirg

Ilusat jõuluootust
sipsu5 posted @ 11:49 - Link - kommentaarid (3)

30 August 2013
Natuke vara...

... on veel mõelda jõuludele, aga paraku olen mina see tüüp, kes suve lõppedes hakkab kohe jõule ootama. Selles postituses esitletavad asjad on aga just jõulu hõngulised. Asi sai alguse sellest, et taas algab kooliaasta ja suviseks iseseisvaks tööks kooli poolt oli vitspärja valmistamine. No aga pärjad seostuvad minul jõuludega. Seega, sai pärg ja ka esimesed piparkoogid küpsetatud (ma armastan seda piparkoogi küpsetamise lõhna kodus). Ettenägelik inimene ju valmistub jõuluks varakult

Foto NAGI's: SAM_0318

Pärja punumine nõuab veel harjutamist, aga see siin leidis koha poti-lilleümbrisena

Foto NAGI's: SAM_0324

Ja kui juba talviseks läks, siis tegin omale ühed paksud ja lihtsad lumesõja-lumememme-lume rookimise kindad.

Foto NAGI's: SAM_0323

Väike kiiks kinnaste juures on punased klaaspärlid, mis meenutavad möödunud suve ja punaseid sõstraid.

Foto NAGI's: SAM_0322
sipsu5 posted @ 16:46 - Link - kommentaarid

28 August 2013
Selle sügise pähkel...

... ehk siis pähkel, mille puremiseks võtsin algaval sügisel, olid sõrmikud. Möödunud sügisel seljatasin oma hirmu soki kudumise ees ja sel sügisel võtsin ette oma elus esimest korda sõrmikute kudumise. Mitte et ma poleks enne sõrmikuid kuduma hakanud, aga... kui asi jõudis sõrmedeni, rauges minu ind ja asjast asja ei saanud No ikka tõsine raketiteadus. Aga kuna visadus, kangus ja jonnakus kuuluvad minu tähemärgi juurde, siis arvasin, et saan ka sellest pähklist jagu. Ja siin nad on.

Foto NAGI's: SAM_0290

Õpetusena kasutasin raamatut `Sinu kord heegeldada ja kududa´, kust võtsin mustri ja ajasin näpuga õpetusel järge. Esimese sõrmiku sõrmede pusimine oli pisut keeruline (vardaid palju, silmi vähe ja risti-rästi kõik), aga teise sõrmiku kudumine läks juba ludinal. Minu jaoks oli uudne ka pöidla kiiluga kudumine, kus pöidla taha jääb ka kiil, igatahes väga mugavaks teeb see kinda küll.

Foto NAGI's: SAM_0291

Sõrmikute juurde kudusin ka kerge rull äärega mütsi, sest kaugel need jahedad hommikud enam on.

Foto NAGI's: SAM_0287
sipsu5 posted @ 07:26 - Link - kommentaarid (10)

10 August 2013
Nostalgiline pitsitamine

See oli julgelt 25 aastat tagasi, kui heegeldasin käterättidele pitse. Ja siis need pitsitatud käterätikud seisid sahtlites, sest ei raatsinud neid ju kasutusele võtta. Paar aastat tagasi tegin südame kõvaks ja käterätid leidsid lõpuks oma funktsiooni - ikka kätepühkimise näol. Ja siis jõudis kätte aeg, kus oli vaja uuendada oma köögirätikuid. Esmalt pöördusin oma ema poole, et kas tal ei ole jäänud veel nõukaajast rätikukuponge (tegelikult osteti ju nõukaajal kõike kokku rohkem kui vaja läks) ja oh imet, täiesti olemas! Tassisin kümmekond rätikut koju ja mõtlesin, et õmblen lihtsalt ääred ära ja asi korras, aga siis menus mulle, et mul on kuskil karbikeses üksikud erineva suuruse (st kõik kasutatud ja jupikesed järel) ja värvidega heegelniidi- ja iiriserullid. Ja nii need kaks asja kokku said - aastaid seisnud käterätikukupongid ja üksikud heegelniidi rullikesed.
Tulemuseks 7 pitsitatud rätikut, kapis poolikute asjade - niitide vähenemine, natuke leevendatud minu isu käsitöö tegemise osas ja köögil kaunim mulje. Ja mis peamine - kõik on tehtud olemasolevatest materjalides, ilma et oleks vajadust midagi juurde osta.

Foto NAGI's: SAM_0270

siin on kogu n.ö toodang

Foto NAGI's: SAM_0281

külmad karged toonid

Foto NAGI's: SAM_0284

soojad pastelsed toonid

Foto NAGI's: SAM_0283

Minu kõige lemmikum käterätik - need papagoid on nii vahvalt julged ja värvilised ja pits sai ka sama värviline.

Foto NAGI's: SAM_0271
sipsu5 posted @ 06:07 - Link - kommentaarid (7)

03 Mai 2013
Paus käsitöös...

... on liigagi pikale veninud, inspiratsiooniallikas on kuivale jäänud. Nädalate kaupa mitte hoida vardaid peos on minu jaoks vägagi teistmoodi. Aga ju see siis millekski hea on. Vähemalt mõlguvad ja liiguvad mõtted üha enam aia ja selle kujunduse suunas.
Täna hommikul sai lõpetatud õlasall, mida n.ö igavate õhtute täiteks kudusin (P.S paraku neid igavaid õhtuid polnudki nii vähe).

Foto NAGI's: SAM_0150

Foto NAGI's: SAM_0146

Foto NAGI's: SAM_0145

Muster Drops nr 127-39 väikeste omapoolsete kohandustega (kudusin ühes tükis, st ei teinud keskele õmblust)
Lõng Kid Silk Mohair
Vardad nr 3,5
Lõngakulu ca 40 gr.

Kaunist maikuud!
sipsu5 posted @ 08:57 - Link - kommentaarid (2)

28 Veebruar 2013
Minu kolmas Bluebird

Ja samas esimene kord, kui koon ühte ja sama mudelit 3 korda, v.a muidugi aeg kui töötasin sellises toredas ettevõttes nagu seda oli UKU ja käsitsi sai kootud ikka väga ja väga palju ühesuguse mustriga kampsuneid .
Põhjuseks taas seda Dropsi mudelit kududa oli ühe inimese vaimustus, kui ta kuulis, et sellist kampsunit ei olegi võimalik poest osta vaid et see on ise kootud. Kiirelt avaldati soovi ka selline endale saada.
Foto NAGI's: SAM_0021

Foto NAGI's: SAM_0022

Minu eriline lemmik on see osa (siin on ka kampsuni õige värvus näha).

Foto NAGI's: SAM_0023

Nööpe sooviti kampsunile ka selliseid pisut edevamaid. Seadsin siis sammud poodi ja hakkasin valima. Teadsin juba oma eelnevatest nööbi ostmise kogemustest, et nööpide valimine võib olla üks kaelamurdvamaid osasid kampuni valmimisel. Tõin siis poest mõned näidised koju ja nagu ikka, kõige ilmetum ja ebasobivam nööp osutus tegelikult kõige sobivamaks ja just sellel värvil hakkas särama.

Foto NAGI's: SAM_0024

Minu esimene Bluebird

Foto NAGI's: SAM_2049

ja teine

Foto NAGI's: SAM_2354

Viimati valminud kampsuni andmed
Muster Drops 134-1 Bluebird
Suurus M
Lõng SW Jumbo (20% villa, 80% mohääri) kulu 420 gr, King Kid Silk (70% super kid mohair, 30% siidi) kulu 135gr
Vardad nr 3
sipsu5 posted @ 08:45 - Link - kommentaarid (16)

24 Jaanuar 2013
Lihtne ja kerge...

...on minu järjekordne kudum. Seda kampsunit kududes oli mõtetel vaba voli joosta, kuna käsilolev töö ei nõudnud ei mustri järgimist ega arvutamist Ja siis tabasin end mõttelt, et mida vanemaks ma saan, seda enam meeldib mulle lihtsus. Mulle meeldivad toidud, mis ei ole ülekoormatud erinevatest maitsetest, vaid on tunda toidu enda maitset. Mulle meeldivad rõivad, mis on korrektsed ja pole pillavalt detaile. Mulle meeldib sisekujunduses heledad ja selged värvid, läbivalt lihtne joon, mida vajadusel lisanditega rõhutada, kui tahtmist on jne. No ju siis sellepärast on minu kudumid sellised lihtsama moega saanud viimasel ajal. Vahel mõtlen, et võtaks midagi keerulisemat ette, aga siis tean, et minust nende asjade kandjat ei oleks.
Aga nüüd asjast. Eelmisel aastal jäi kangapoes lõngariiulit vaadates silma pehme mohäärine lõng ja seda just tema nude tooni tõttu. Ühtegi ideed peas ei olnud, aga ostmata ka ei saanud jätta. Seega 4 tokki minu kotti rändas. Ning tulemus vormus selliseks õhukeseks ja lihtsaks kampsuniks.

Foto NAGI's: SAM_0010

Foto NAGI's: SAM_0011

Foto NAGI's: SAM_0009

Kuduma hakates mõtlesin, et kuna kasutusel olevate varraste suurus oli 5, 5, et eks tast üks paras võrk tuleb, mida siis topi peal kanda. Aga võta näpust, täiesti paraja tiheduse ja kohevusega sai, st saab ka ilma topita kanda. Ja nagu minu puhul ikka, suuruse S lõngakuluks märgitud 100gr asemel kulus minul kokku 80 grammi lõnga vaatamata sellele, et tegin kampsuni ca 7-8 cm pikema kui ette nähtud.

Muster Drops 81-4
Vardad nr 5,5
Lõng Patons Misty 70% mohäär, 30% polüamiid
sipsu5 posted @ 09:00 - Link - kommentaarid

10 Jaanuar 2013
Uuel aastal samamoodi...

st ikka ja jälle tuleb minu varrastelt kõige enam kampsuneid. Minusuguse külmavarese jaoks on see ainus rõivaese, mis annab sooja olenemata aastaajast (minu jaoks on suvi ka tihti peale liiga külm).
Valmis kolmveerand käsitega kardigan ja olgu juba eelnevalt öeldud, et tegelikult on kampsuni värv sügava ja küpse ploomililla tooniga (pildil paistab pigem sinakas kui lillakas-punane). Lõng millest kampsuni kudusin meenutas pigem heiet, aga oli ääretult mõnus kududa.

Foto NAGI's: IMG_0004

Foto NAGI's: IMG_0002

Muster Drops 101-5
Lõng Filati da Collezione 50% akrüül, 30% alpaka, 20% vill
Vardad nr 4 ja 4,5mm
Lõngakulu 350gr
sipsu5 posted @ 15:04 - Link - kommentaarid (4)

18 Detsember 2012
Jõulu siginas-saginas...

... said valmis viimased isetehtud kingitused jõuluvana kingikotti.
Minu versioon Dropsi mustrikogus leitud Juliusest. Täitsa vahva tegelane tuli, kuigi mulle selline nikerdamine eriti meeltmööda tegevus pole.

Foto NAGI's: SAM_0008

Komplekt pikast, paksust sallist ja soojadest käpikutest. Kingisaaja noor preili peaks rahule jääma, sest kõik sai tehtud-kootud tema soovide kohaselt.

Foto NAGI's: SAM_0011

Ning lõpetuseks midagi ka endale, kudusin oma mütsi-soki komplekti juurde lisaks käpikud. Täna hommikul proovisin ära nende soojapidavuse (-15 kraadi on päris hea katsetamise ilm), olid soojad küll!

Foto NAGI's: SAM_0004
sipsu5 posted @ 08:10 - Link - kommentaarid (2)

12 Detsember 2012
Päkapikud sosistavad...

...mulle vaikselt kingisaajate-ootajate soove. Et mulle meeldib kududa on ammu teada fakt, aga eriti hea meel on mul selle üle, et seda hindavad ka minu lähedased ning ootavad jõuluvanalt kingitusi, mis oleksid ise tehtud ja sooja andvad. Üheks sooviks olid paksud ümara otsaga kindad, mida oleks hea kanda siis kui vaja lumesõda pidada või kui mäelt (lumelauaga sõitmast) tulles näpud kringliks on külmunud. Minu jaoks oli esmakordne selliseid kindaid kududa ja tegin nii nagu endale õige tundus - ei mingit õpetus. Ja täitsa vahvad said.

Foto NAGI's: IMG_0140

Täna lund rookides avastasin, et kingituseks valminud kingad harmoneeruvad minu lumelabidaga . Ühesõnaga kindlasti on vaja endale ka samasugused kududa.

Foto NAGI's: IMG_0137

Teise kingisaaja sooviks olid musta-valge triibulised sokid.

Foto NAGI's: IMG_0134

Foto NAGI's: IMG_0135

Mul on siiralt hea meel, et tänapäeva noored oskavad lugupidada isetehtud asjadest ja eelistavad neid poest ostetutele. Aga veel paremaks läheb mu meel, kui vaatan meie n.ö linna pilti. Enam ei näe paljad päid ja ilunimel külmetavid noori. Moes on mütsid-sallid, säärised jne. Ja veel parem kui need on isetehtud. Ja neid ise tehtud kingitusi tuleb veel minu poolt teele saadetud jõuluvanal
Lõpetuseks pilt jõuluootusest minu kapinurgal. Ei tea miks, aga see priske ja üsna tahumatu olekuga savist ingel oma vallatu näoga suudab mulle alati naeratuse näole tuua, kui teda vaatan.

Foto NAGI's: SAM_0002
sipsu5 posted @ 13:09 - Link - kommentaarid (2)

02 Detsember 2012
Talveks sooja...

... kaks tähtsamat kohta - jalad ja pea!
Valmisid pikad sokid ja lustakas tuttmüts!

Foto NAGI's: IMG_0126

Mustrid Dropsi varasalvest.
sipsu5 posted @ 10:45 - Link - kommentaarid (5)

22 November 2012
Kingikotti kasvatades...

...valmised ühed lõbusad, romantilised ja tütarlapselikud tumeroosad sokid.

Foto NAGI's: IMG_0110

Seekord proovisin teha varbaotses kahandust teisiti, aga ei leia ikka seda päris õiget, millega rahule jääksin.

Foto NAGI's: IMG_0112

Üks vallatlev pilt ikka ka

Foto NAGI's: IMG_0118
sipsu5 posted @ 08:51 - Link - kommentaarid (8)

20 November 2012
Vaikselt, vaikselt...

...saabuvad jõulud ja esimene kingitus jõuluvana kingikotti sai valmis. Hea on kinke teha, kui kingisaajad oma soovidest natuke aimu annavad. Õnneks on minu suguseltsis palju inimesi, kes käsitööga sugugi sinapeal ei ole ja seda suurem on minu rõõm neile midagi isetehtut kinkida.

Sokid, kirjatud (hakkas meeldima nii soki kudumine kui ka kirjatud pinna kudumine), suurusele nr 39-40.

Foto NAGI's: IMG_0099

Foto NAGI's: IMG_0098

Ja sokke näeb minu blogis lähemal ajal veelgi, sest külmetavaid varbaid on palju
sipsu5 posted @ 11:15 - Link - kommentaarid (7)

15 November 2012
Mida vanem eit...

... seda roosam sall

Foto NAGI's: IMG_0101

...kott

Foto NAGI's: IMG_0100

... ja saapad

Foto NAGI's: IMG_0103

Ehk siis lahtiseletatuna oli alguses kott - roosa ja satsidega. Arvasin, et roosa sall täiendaks seda ja ega siis küll küllale liiga tee, roosad saapad tundusid ka väga ahvatlevad, et need komplektile lisada. Kogu see roosamanna sobiks vist tegelikult minust poole nooremale naisterahvale, aga tühja sest - ilm on ju praegu nii hall ja vesine seega väike värvilaik lisab vaid elule vürtsi

Muster : Drops 108-47
Lõng: Kiddy 70% mohäär, 30% polüamiidi - lõngakulu 80gr
Vardad: nr 2,5
Salli mõõdud : laius ülemisest ääres 230cm , pikkus ülalt alla 105cm
sipsu5 posted @ 13:09 - Link - kommentaarid (5)

31 Oktoober 2012
Sokid? Sussid?

...või siis suss-sokid . Panen oma oktoobrikuu sokikudumisele täna punkti viimase lõbusa sokipaariga. Ei liitunud küll soktoobriga, aga endal hea teada, et kootud sai sel kuul 6 paari eriilmelisi ja -moelisi sokke. Ja nagu teadjamad ennustasid - sokikudumine on vahva ja loominguline tegevus, mis endasse haarab.

Foto NAGI's: SAM_0154

Kasutatud sini-valge lõng pärineb aastast 1990, tean nii täpselt, kuna käisin siis esimest korda Soomes ja sealt ostetud lõngade hulgas oli ka see. Mingist osast lõngast sai kohe üks top kootud, aga üks tokk lõnga rändas minuga 22 aastat kaasa, et lõpuks omale õige koht leida . Tutivaimustus tabas mind eile, kui oma tillukesele õepojale sokke meisterdasin - need tutid tulid nii armsad, et tekkis soov neid enda sokkide juureski kasutada.

Foto NAGI's: SAM_0150

Foto NAGI's: SAM_0155
sipsu5 posted @ 11:23 - Link - kommentaarid (4)

30 Oktoober 2012
Tillukesed sokid...

...väikesele sugulasele. Pole ammu olnud võimalust midagi lastele kududa-meisterdada. Kuna nädalavahetusel ootab mind ees kohtumine väikese õepojaga, keda mitu-mitu kuud pole näinud, siis mõtlesin, et nikerdaks ühed tillukesed sokid talle. Täitsa vahavad said, näis kas see väike härra neid jalas ka hoiab

Foto NAGI's: SAM_0147

Ja üks lõbus pilt rebasest, kes kohe mitte ei suuda eemale püsida meie tiigist, kus pardid ikka veel uljalt sulistavad. Üldse on loomad kuidagi väga julgeks meie kandis läinud, ei heiduta neid inimeste lähedus ega miski.

Foto NAGI's: SAM_0144
sipsu5 posted @ 08:45 - Link - kommentaarid (1)

26 Oktoober 2012
Vallatud sokid...

...mille tegemine sai alguse sellest, et
1. tahtsin harjutada kirjatud pinna kudumist
2. vähendada lõngavarusid, st lõngajuppe
3. hetkel polnud ühtegi muud head ideed, mida teha.
Seega põhjuseid kohe mitu. Värvivalik on küll pisut eklektiline, aga kodus käimiseks sobivad need sokid küll. Muster sai kombineeritud siit ja sealt ja omast peast .

Foto NAGI's: SAM_0139

Foto NAGI's: SAM_0136

Kogu loo kokkuvõtteks võin öelda, et arenguruumi mul on. Läheb ikka tükk-tükk aega enne kui suudan kirjatud pinda kududa nii, et kuskilt lõnge ei kisu või teisal jälle ei lotendaks.
sipsu5 posted @ 07:04 - Link - kommentaarid (12)

23 Oktoober 2012
Soe ja sinine kingitus...

... kallile mehele. Külmad ilmad tulekul ja siis on hea, kui kurk ja jalad soojas on. Materjaliks 100% villane.
Ideed Dropsi varamust.

Foto NAGI's: SAM_0115

Foto NAGI's: SAM_0121
sipsu5 posted @ 10:12 - Link - kommentaarid (5)

07 Oktoober 2012
Jätkub sokkide kudumine...

...ehk siis aina uhkemaks ja pehmemaks
Seekordsed sokid said juba peenemast ja karvasemast lõngast kootud. Pisut sellised pidulikud. Muster Dropsi varamust.

Foto NAGI's: SAM_0101

Sääre otsad sai kootud efektlõngaga, kus kuldne niit lisab edevust.

Foto NAGI's: SAM_0105

Järmisel nädalal ootavad hoopis teistsugused tegemised ees, nimelt taas kooli ja esimene sess algab homme.
sipsu5 posted @ 16:00 - Link - kommentaarid (3)

04 Oktoober 2012
Soki kudumise lummuses...

...nagu arvata oligi, kui sokitegu selge, siis sellest pahest enam lahti saa Õnneks olen ma selline külmavares, kes isegi suvel heameelega sokke kannab. Seega kõik, mis varraste alt tuleb, läheb kohe käiku.
Seekord paksud sokid, millega toas hea ringi uisutada.

Foto NAGI's: SAM_0099

ja juba need jalad hiilivadki kuskile

Foto NAGI's: SAM_0095

Uued sokid juba varrastel
sipsu5 posted @ 13:09 - Link - kommentaarid (8)

27 September 2012
Kiire mütsitegu

Kuna soki kudumine osutus üsna aeganõudvaks tegevuseks ja harutamist oli palju, arvestasin ka mütsi kuduma hakates, et eks seegi tegemine läheb üle kivide ja kändude. Aga võta näpust! Läks hoopis ilma harutamiseta ja ühe jutiga. Hommikul lõin silmad vardale ja õhtul lõpetasin. Vahepeal sai peenramaa talveooteks ära kaevatud ja maa parendamisega tegeletud. Võiks öelda, et tänane päev oli väga viljakas

Foto NAGI's: SAM_0092

Mütsi muster nagu minu puhul ikka, valitud Dropsi mustrite hulgast (131-11). Mustris ette nähtud mustrikorda pidin küll 1korra jagu rohkem kuduma, et mütsile tuleks piisavalt lopsakust. Ise jäin mütsiga rahule, sest minu juuste puhul (mis mütside kandmise puhul muutuvad luduks ja elektrit täis) on selline mõnusalt kerge ja lopsakas ning piisavalt moekas müts just sobilik.

Näis, mis järgmise katsumusena varrastele läheb.

sipsu5 posted @ 18:04 - Link - kommentaarid (6)

26 September 2012
Kas sokki kududa on keeruline?

No on, vähemalt minu jaoks. Ma olen oma elus kudunud vist 2-3 paari sokke ja ühed põlvikud, aga see kõik jäi kooliaega. Sealt maalt minu armastus sokikudumise vastu ka lõppes. Olen ka hiljem alustanud soki kudumist, aga üldjuhul lõppes see krussis närvide ja raisatud ajaga. Aga... raskused on nende ületamiseks ja nüüd siis tuligi mõte, et võiks taas proovida - soki kudumist. Algus läks vaevaliselt, vaid mingi osa soki kudumist kulges äpardusteta. Alustasin vist korda 5, ikka kas oli varda suurus vale, siis ei sobinud muster (õigem oleks öelda, et ei saanud mustrist aru), siis oskasin kuidagimoodi kokkuvõtmised valesti teha jne. Aga visadus ei jätnud mind maha.

Foto NAGI's: Roosad sokid

Foto NAGI's: Sokk jalas

Tegelikult oli kõige raskem osa soki kudumise juures see, et mul kippusid sokid erineva suurusega tulema. Ja seda tänu sellele, et olen suhteliselt lõdvalt kuduja ja teatavasti sokkide puhul ei ole see eriti soovitav, ühesõnaga teist sokki pidin kaks korda harutama, et saaks sama suurusega. Tulevikus hakkan sokke paralleelselt kuduma

Lõngaks kasutasin Titan Wool Winnerit, mida kulus ca 75 gr
Vardad nr 2,5
Muster Drops 116-2

Järgmine väljakutse ootab mind mütsi kudumise näol. Eks näis, mis sest saab. Ja plaanis on veel sokke kududa
sipsu5 posted @ 09:15 - Link - kommentaarid (5)

20 September 2012
Sinine sügis...

... vähemalt nii tundub mulle, kui vaadata moeloojate loomingut jarõivatööstuse selle sügist toodangut. Tegelikult mulle sinine värv meeldib. Mitte selline tume ja ebamäärane, vaid selline n.ö kuninganna sinine. Nojah, sellest lähtuvalt sai ostetud endalegi sinine mantel ja otseloomulikult oli sinna juurde vaja salli ja mütsi jne. Ja nagu sellistel puhkudel ikka, leian ma oma varudest kunagi hetke ajel ostetud lõnga, mis sobib minu plaanidega. Kunagi möödunud talve lõppedes, kui hakkasid juba puhuma kevadised tuuled (aga võibolla ma kujutasin seda ette), sai Käsitööjaamast ostetud 2 tokki Drops Delight türkiis-lilla lõnga. Lihtsalt, sest värv oli äge. Alguses oli plaan, et koon omale põlvikud - no aga kus ma neid kannan? ja millega? Nii see lõng jäi ootama oma aega. Nüüd see aeg saabus.

Tegin omale kaelussalli, edevuse lisamiseks heegeldasin ääre üle kettsilmustest aasadega Pukase tumelilla lõngaga.

Foto NAGI's: SAM_0074

Ja kuna ma mütsi kudumises olen täielik võhik, lahendasin olukorra sellega, et olemasolevale mustale baretile tegin kaks lillekest, et komplekt ilusasti kokku kõlaks.

Foto NAGI's: SAM_0076

Sall sai piisavalt suur, et kaks korda ümber kaela keerata.
sipsu5 posted @ 14:42 - Link - kommentaarid (3)

19 September 2012
Suur, soe, julge ja triibuline...

... need sõnad iseloomustavad minu värskelt varrastelt tulnud üllitist. Asi sai aga alguse sellest, et minu lõngvarudes pikutas üks kotike 7 toki erkroosa akrüüllõngaga. Ei osanud sellega miskit tarka teha:
esiteks - värv, mis on väga erk (piltidel ei ole päris õige värv)
teiseks - lõnga materjal, 100% akrüül
kolmandaks - lõnga jämedus, liiga paks.
Ühesõnaga põhjuseid, miks lõng seisis, oli rohkem kui üks. Aga siis, kui kohalikud ilmatargad hakkasid juba jagama tuleva talve prognoose, mõtlesin, et üks pikk kampsun peaks ikka olema ja paks ka. Ja nagu sellisel puhul ikka, kõigepealt kaevud oma lõngavarudesse ja siis mõtled, mis olemasolevatest varudest teha saaks, õnneks ei võtnud idee tulek kaua aega.

Foto NAGI's: SAM_0068

Lihtsalt ühtlaselt triibuline kampsun olnuks liiga igav, seega sai parem hõlm tiba triibulisem ja lisasin ka Katia Temise efektlõnga.

Foto NAGI's: SAM_0067

Selja tagant

Foto NAGI's: SAM_0072

Kampsun sai mõnusalt pikk, ikka üle tagumiku ja üllatuslikult said ka käised ilma mõõtmiseta kohe parajad

Lõng: Novita Helen 100% akrüül, Katia Pima Cotton 100% puuvilla, Merino Gold 60% meriinovill, 40% akrüül
Vardad : nr 2, 5mm
Idee: omalooming

Siin aga lisaks pilte imelisest loodusest. See on uskumatu, mida loodus meie ümber meile pakub.
Järjekordselt seeneretkelt saabudes jäid mu teele oran˛id kaunitarid - tuleb välja, et lisaks väga haruldasele linnuliigile nagu vaenukägu, kes meie maja lähedal pesitseb, on leidnud omale kodu ka looduskaitse all olevad lehterüdikud.

Foto NAGI's: SAM_0064

Foto NAGI's: SAM_0065

Nüüd kõnningi oma kodumetsas-pargis ringi nina maas või siis taevas, et midagi tähelepanuta ei jääks. Minu metsas uitamised on päädinud sellega, et kallis kaasa pidi ostama uue sügavkülma, kuna vana sügavkülmik (tegelikult eelmisel aastal ostetud), osutuks liiga väikseks, et kõike looduses pakutavat talveks säilitada. Ega metsas ju ilma korvita uita! Ma mäletan nii selgelt seda juunilõpu päeva, kui esimese maasika toormoosi külmikusse panin ja mõtlesin, oeh, ei tea kas suudan selle kapi üldse täis saada? Lisaks sügavkülmikule tuleb ka keldrisse uus riiul juurde ehitada, sest seenepurkide arv suureneb iga päevaga. Kokkuvõtvalt on ca 3 kuud tegeletud agaralt korilusega ja nüüd ka näputööga, seega külm talv võib tulla.

Lõpetuseks üks pilt gladioolidest, mis mulle üks kena inimene saatis. Minu üllatusel ei olnud piire - need lilled olid nii kuninglikud, suured, värvilised, lopsakad...

Foto NAGI's: SAM_0063
sipsu5 posted @ 12:35 - Link - kommentaarid (2)

12 September 2012
Kaua tehtud...

...kaunikene, vist. Selle kampsuni kudumist alustasin ma kevadel, täpsemalt mais. Mõttes oli kududa midagi suurt ja aeganõudvat ja millega poleks kiire. Selleks just üks talvine kampsun peaks ju sobima. Ja nii ma siis kudusin vahelduva eduga, nii kuidas vaim ja tahtmine peale tuli. Jahedate ilmade saabudes sai see n.ö aeg otsa ja kampsun tuli valmis teha. Tegelikult oli päris tore kudumine, eriti meeldib mulle esi- ja seljaosa kärjeline muster.

Foto NAGI's: detail

Kampsun ise sai selline.

Foto NAGI's: SAM_0056

Foto NAGI's: SAM_0052

ja selja tagant

Foto NAGI's: Selg

Kogu loo õpetuseks minu jaoks on see, et tõenäoliselt ei koo ma enam kunagi kampsunit ringvarrastega ringselt, st esi- ja tagatükki koos, sest vaatamata arvutamistele ja korduvatele harutamisele (et ikka õige suurus saaks) suutsin ma selle kampsuni kududa ikka pigem teismelise poisi mõõtudes, kui mehemõõdus. Aga alguses tundus see mehemõõtu kampsun nii ilmatu suur, et tundus ebatõenäoline, et sellest saab kampsun - pigem telk!
Kampsun idee pärineb Dropsi mustrist 135-3
Lõng Merino Gold 60% meriino vill, 40% akrüül (kootud kahekordse lõngaga)
Vardad nr 3,5
Lõngakulu ca 650gr
sipsu5 posted @ 06:10 - Link - kommentaarid (13)

08 September 2012
Igale asjale saabub õige aeg...

... selliselt võiks kokkuvõtvalt nimetada minu möödunud nädala tegemisi. Vaikselt-vaikselt valmib minu unistuste tube ehk siis tuba, kus ma saan asjad oma äranägemist järgi sättida, teha, valida jne. Minu romantiline loomus on üsna alla surutud modernses majas, kus valitseb üsna lakooniline ja minimalistlik stiil. Aga nüüd, kasutades oma naiselkku kavalust, õnnestus mul siiski üks tuba nihverdada selliseks nagu mulle sobib. Esimeseks plaaniks oli patjadele heegeldatud katted teha. Kui üks heegeldis oli poole peal, meenus mulle, et kunagi ammu-ammu sai heegeldatud üks detail padjale, aga kasutust pole leidnud. Tuustisin oma kotid lahti ja sealt ma ta leidsin! Aeg oli oma töö teinud ja oli teine üsna kollaseks tõmbunud, lisaks leidsin veel heegeldatud äärepitsi. Seda nähes meenus mulle aeg, mil seda tegin. Olin vast 15-16 aastat vana ja unistasin, et kunagi saab mul olema oma romantiline maja, kus kõik need pitsid ja linikud jne kasutusele saan võtta. Aega läks, aga unistus sai teoks!

Kellukatega äärepits...

Foto NAGI's: SAM_0039

... mis leidis oma koha minu lõngakorvi ääres. Muster küll sealt korviäärest välja ei paista, aga parem ikka kui kuskil kotis niisama seisev pits.

Foto NAGI's: SAM_0050

Padjakatted, iiristega ammu tehtud ja unustuste hõlma juba jõudnud vajuda ning neljakandiline lilledega viimase 3 õhtu nokitsus.

Foto NAGI's: SAM_0045

Foto NAGI's: SAM_0048

Ja selliselt vaikselt minu ilulemise koht valmib.

Foto NAGI's: SAM_0049

Üks ümmargune heegeldatud linik ka, mustri päritolust pole õrna aimugi.

Foto NAGI's: SAM_0051

Lõpetuseks tükike pohlakooki, mis on minu selle sügise lemmikküpsetis.

Foto NAGI's: SAM_0036

sipsu5 posted @ 07:36 - Link - kommentaarid (10)

28 August 2012
Palun abi

Käsil meestekampsuni kudumine Dropsi mustri 135-3 järgi ja nüüd, kus kampsun hakkab lõpusirgele jõudma, sai mõistus mustri lugemisel otsa. Palun abi sellel kohal (varrukas):
Nüüd koo maha varruka paremalt küljelt, iga rea alguses töö PP järgmiselt : 24 silmust 1 kord (SAMAL AJAL kahanda võrdsete vahedega 7 silmust mahakudumise real, st. koo 14-nel silmusel 24-st 2 pr kokku enne kui kood maha).
No täielik hiina keel! Ma olen juba 2 tundi seda lugenud, küll ühte küll teist pidi ja mitte midagi ei saa aru.
sipsu5 posted @ 19:01 - Link - kommentaarid (3)

26 August 2012
Minu erkroheline armastus

Kui sügise ja talve saabudes hakkavad moeteadlikud inimesed kandma tumedamaid ja küpsemaid toone nagu ploomililla, tumeoran˛, sinepikollane jne, siis mina hakkan vastupidiselt otsima ja kandma erksaid, selgeid ja eredaid värve. Suvel kannan meeleldi valget, sest ümbrringi on ilu ja värve piisavalt, aga siis kui loodus hakkab oma rüüd heitma, tahaks ise olla see ergas laik
Jutt jutuks, nüüd asja juurde. Valmis minu eelmises postituses näidatud ja natukene juba alustatud hõlmikkampsun.

Foto NAGI's: P1070185

Muster või õigemini kampsunit kududa oli väga lihtne, aga see äärepits!!! See ei jäänud mul kuni lõpuni pähe ja ma ajasin mõlemat esihõlma kududes näpuga mustrist järge. Ise arvan, et olen kudumises täitsa pädev ja mustrit suudan ka meelde jätta, aga see oli küll esimest korda, kui muster pähe ei jäänud. Ma pean seda ikka selle süüks, et pitsilist mustrit tuli kududa igal real ja lisaks veel lühendatud read Mingi vabanduse pean ma ju oma saamatusele leidma.

Foto NAGI's: P1070187

Ja esimene katsetus kampsuni soojapidavuses-kantavusese-mugavuses ära proovitud. Järeldus - soe oli, seda tõestas 3 tundi reheküünis etendust vaadates, kantavuse ja mugavuse osas tuleb aga väiksed parandused sisse viia. Nimelt ei tööta see variant kõige paremini, kui nöörid millega hõlmad kokku siduda, on õmmeldud küljeõmbluste vahele. Sellisel puhul jääb seljaosa mitte just kõige ilusamini ehk siis ei hoia ihule lähedal. Ning nüüd ongi plaanis kududa uus vöö, külgedele väikesed aasad ja sellisel puhul on kampsunit hea kinni siduda selliselt, et vöö on ümber keha, mitte ainult eesiosal.

Foto NAGI's: P1070193

Muster Dropsi varamust nr 141-20.
Lõng imetabase värviga Schachenmayr Hair 65% mohäär, 35% akrüül 50gr=190m
Lõnga kulu 230 grammi (suurus M)
Vardad nr 2,5
sipsu5 posted @ 07:50 - Link - kommentaarid (16)