Eelika
Eelika

Armastusega tehtud


28 Mai 2010
Tere kallid isetegijad. Osalen esimest korda käsitööoksjonil. Kaubapakkujana. Katsetan kabetekiga. See mul neljas kabetekike. Kui kellegile pakub huvi seda endale saada, piilu siia. Hea kingitus teistele või sisustuselement oma koju
eelika 07:20 - Link - kommentaarid

13 Mai 2010
Veel üks õmblusmasinakott minu blogis. Järjekorras teine. Seekord siis täitsin oma kaks aastat tagasi antud lubaduse. Kuna Tiina laenas mulle oma õmblusmasinat, aga sellel polnud tolmukaitsekotti, lubasin selle talle teha. No ja nagu lubadused ikka, ununes see ajapikku. Nüüd tuli meelde. Õeldakse - parem hilja kui mitte kunagi. Loodan, et nii ongi.
Algul ei teadnud ma, millist kangast valida. Kui kangas valitud, polnud mul õrna aimugi, mis kujundus tuleb. Mingi idee koitis... Hakkasin tegema. Ja voila! Lõpptulemus, nagu minu omaloomingu puhul ikka, on kas vähemal või rohkemal määral erinev algsest ideest. Selline ma paraku olen. Aga mis teha, kui töö käigus selgub, et hoopis nõnda oleks palju parem. See on mul vist ka esimene töö, kus kasutasin metallikniiti. Olen enne natuke niisama proovinud ja harjutanud. Siiski, mina olen tulemusega väga rahul. Ennast kiitmast ma ei väsi... - Nii vist ütleks praegu minu isa
Poolik töö tagant. Mulle meenutas võilillevälja. Sellist valget ja pehmet, seemnelist.
Või on siin midagi majaka moodi...

Fassaad
Nõnda mul see töö välja kukkus. Loodan, et uuele omanikule meeldib. Teate, ta pole seda veel näinud, peab veel ootama nädala või kaks.
eelika 10:40 - Link - kommentaarid (11)

12 Mai 2010


Roosad Notsud. Tahtsin proovida, kas tuleb mul ka välja selline pajakinnaste komplekt. Nüüd tean õelda - esimene põrsas ei lähe alati aia taha. Seda ma küll ei tea, kas kiirendas köögitarvikute koostegemise projekt selle töö ettevõtmist või mitte, igatahes projektist tahtsin ma osa võtta küll. Ja põssad tundusid täitsa sobiv variant olema. Siiski pole idee minu laegastest, algne foto leitud netisügavikest.
Suured tänud Sutsukesele, kes aitas mul leida idee allika. Põrsapajalapid said alguse siit


TK Köögitarvikud pildialbum.
eelika 08:14 - Link - kommentaarid (14)

07 Mai 2010
Täna lisan lihtsalt foto, ometi käsitööalase. Selliseid asju võib leida minu laegastest. Minu materjal.

eelika 07:18 - Link - kommentaarid (1)

04 Mai 2010


Näädsa, vahest juhtub äpardusi. Tahtsin teha ühe kabelaua-teki, aga tuli hoopis kaks. Ja seda nii lihtsal põhjusel - lõikasin topelt ruudud kangast välja Ning siis ei saanud aru, miks mul kõik ei klapi Rumal! Aga sellest pole midagi - topelt ei kärise või mida rohkem, seda uhkem - kuidas kellelegi. Igatahes siin nad on. Kui aus olla, autor ma ideele pole, pätsasin selle mõtte hoopiski ühest raamatust. Algul arvasin, et ostan selle ära, aga kui veel sirvisin, ei leidnud ma sealt enam midagi huvitavat. Raamatu pealkirja ma enam ei mäleta.
Kunagi mulle meeldis väga kabet mängida. Mind saadeti isegi ühele noorte kabevõistlusele Jõgeval. Saavutasin teise koha. Koguni medal on olemas. Aga kuidas ma siis selle teise koha sain?? Ikka rumalasti. Tegin nii suure vea, punastasin ka kindlasti. Oli see vast loll samm. Kõige lollim käik mis üldse võimalik oli. Ent mu vastane oli vist ka juba väsinud. Heh, ta tegi ise nii jabura käigu vastu Oleks ta mu totrust märganud, olnuks tema võitja. Kuna aga ta ise ka vea tegi... Ma olin õnnega koos! Tegin laua puhtaks. Teine koht. Votsis. Lihtsalt vedamine, bingo.
Esimese sellise teki tegin aasta tagasi. Selle kinkisin onupojale ja pilti ei saanudki. Praegu ka ludud pildid, pole ilma ega kohta, kus plõksida. Vähemasti on vihmase ilma tegevus olemas. Ja mitte ainult - päiksepaistelise ilmaga mõnus ju minna piknikule ja vahepeal ka mõistust ragistada! Tahad ka? Anna teada!
Njah, esimese ropsuga ei pannudki pilti üles padjakestest-nupukestest. Palun, siin nad on:
TK Must ja valge pildialbum, esimene tekk
ja teine tekk.
eelika 11:47 - Link - kommentaarid (17)