Eelika
Eelika

Armastusega tehtud


31 Jaanuar 2011
Nõelapadi ehk hüvasti suvalised kangatükid ehk

Jaanuar - tikkimine

Leidsin hiljuti ühest blogist internetisügavikes kauni nõelapadja ja kuna mul seda pisikest eset polnud (kuigi seda väga vaja), siis otsustasin selle enesele teha. Juba üle aasta olen mõtelnud, kuidas siis see nõelapadjake endale teha, aga ideid on nii palju ja kas siis ei suutnud valida neist ühtki, või polnud ma seni leidnud seda õiget. Kui sattusin sellele postitusele seal blogis, teadsin ma, milline on minu järgmine ettevõtmine. Kahjuks on sealne nõelapadi nii täpselt selline, nagu ma tahtsin ja seetõttu on praegusel juhul minust tõeline "ahv" saanud. Loomulikult ei ole minu töö nii täiuslik nagu originaal Tegelikult ma tahtsin padjakese servad natukenegi teistmoodi saada, tahtsin need kaunistada peene pitsiga, aga mul ei olnud ühtegi nii kitsakest kodus oma aega ootamas. Päris ilma milletagi servad ei olnud ka need õiged, nii õmblesin need lihtsalt üle. Pole see ese aga veel päris nii, nagu tahaks. Kui satun õigesse poodi, vaatan loomulikult oma nõelapadjale midagi põnevat serva ja kui mul midagi õnnestub välja mõelda, eks siis näitan teile ka. Seni kasutan sellist nõelapatja:
Link TK Hubane kodu pildialbumisse
eelika 06:59 - Link - kommentaarid (4)

27 Jaanuar 2011
Lõikame ja kleebime


Vahelduseks õmblemisele teen mõnikord ka nikerdamisi paberi ja liimi ja kääridega. Siiski - ei saa ju ilma tekstiilita, nimelt pitsi ja niidita... Meisterdasin endale visiitkaarte. Juba mõnda aega on nad mul sellised olnud ja no aegajalt tuleb neid ka juurde teha. Seekord üritasin selle pisikese hulga ka ajalukku jäädvustada - on need ju täitsa enda tehtud. Kust sünnivad ideed? Kust siis mujalt kui jääkide silmitsemisest. Ilusad kasutud pitsitükid kipuvad mõnikord järele jääma töödest ja siis tuleb ju midagi välja mõelda, eks?

Juurdetrükk:

Ojake jõudis juba märgata, et unustasin lisada kaardikeste suuruse: 5cmx7,5cm. Pole nad nii suured midagi
eelika 22:12 - Link - kommentaarid (14)

25 Jaanuar 2011
Kannusoe


Tegin esimese kannusoojendaja ka nüüd ära. Ja seda seetõttu, et paluti. Kindel soov tellijal oli kaunistuseks saada kaheksakand e õnnetäht. Pusisin valmis. Polnudki nii keerulineEsimest korda lisasin tööle ka pesemisjuhendiVanaema oli lahkesti nõus demonstreerima kannusoojendajat, kuigi tema ei ole selle omanik...Aga see fotosessioon pakkus palju nalja ja lõbu. Need pildid jäävad enda arhiivi
Kallis -T-, loodan, et teie pühapäevane kohvi püsib nüüd piisavalt kaua soe, et iga pereliige saab ärgates nautida kuuma hommikujooki!
eelika 20:53 - Link - kommentaarid (18)

18 Jaanuar 2011
Mõista, mõista!


Väikene mõistatus enne järgmist postitust - mis sellest pisikesest näputööst sünnib?
Edu nuputamisel!


eelika 13:47 - Link - kommentaarid (10)

Sinine kolmik


Detsember... Pime ja külm, lumine ja jahe. Pole ta nii hull ju midagi! Kelgud kätte, suusad jalga ja ongi tore. Kellele väljas ei meeldi, saab ju toas olla. Kassid mängivad vanaemade lõngakeradega, soojalembesed loevad mõnusasti teki all raamatut ja mõni muudkui õmbleb. Nii sündisid talvetoonides tekid (uskumatu, kui palju sinist kangast on keegi kunagi koju tassinud! Jätkus kolmele tekile ja jätkub mõnele veel!). Igatahes nikerdasin enne jõule valmis kolm tekki - kõik erinevad, kõik sarnased. Ainult sinine värvivalik oleks jäänud nukker, seetõttu lisasin aktsenti tumepruuni kanga näol. Kõikide tekkide muster on täitsa enda kokku pandud. Täpselt nii, nagu kangatükke ja parasjagu meeleolu oli. Mõnel tekil domineerib reeglipärasus, mõnel vabadus, üks on kohe tunduvalt heledam kui teised. Natuke kehva lugu on ju selle ruudulise tekiga - nimelt pole valged ruudud fotol jäänud päris valged, aga selle elame rõõmsasti üle. Ülejäänud on ju tibens-tobens. Tekkide mõõdud klassikalised: - 150x200cm.

Meister ise ka pildile jäänud...

Unustasin mainida, et tekid läksid jõuluvana kingikotti. Ja see jõuluvana kingikott rändas kolme poisi juurde. Kolm venda, kolm tekki, ühed värvid. Kassiga teki sai endale loomulikult see, kes peabki ennast kassiks Ja mõnede fotode eest pean tänama oma õde Agnest (näiteks need pildid tegi tema, millel ilutsen mina). Aitäh ka kõigile kiidusõnade jagajatele, innustajatele ja fännidele!
eelika 09:06 - Link - kommentaarid (39)

13 Jaanuar 2011
Ruudi ja Ruuben mõllavad jälle


Detsembris tahtsid Ruudi ja Ruuben minna fotograaf juurde, et seal toredaid pilte poseerida. Selleks oli tarvis ju ka varustust. Niisis tuli neile teha kaks päpapikumütsi - kummalegi üks. Mütsid said hästi karvase ja laia servaga ning pikad-pikad-pikad. Nõnda sündisid ainulaadsed jõulukaardid lähedastele ning mina tean nüüd sedagi, millised need mehikesed välja näevad, kes kommi sussi sisse jagavad - nad on tohutult armsad!


eelika 09:13 - Link - kommentaarid (14)

10 Jaanuar 2011
Kingitus Ericule


Detsembrikuu oli täis palju tööd. Saabus lausa hetk, mil mul tekkis ahastus - ma ei jõua kõike valmis! Jah, jõuludeks pidin valmis saama päris mitu tekki. Veel mõni päev enne jõulupühi pidin ühe kingitusega alustama, no ikka suure kingitusega. Jah, selle sain valmis (huh) aga üks tekike oli jätkuvalt pooleli... Kohe peale jõule (27.12) pidime sõitma Rootsi, et külastada 7nädalast Ericut. Ent tema tekiga ei läinud päris plaanipäraselt. 26. detsembri õhtul üritasin siis oma kingitusega ühele poole saada, aga no ei sujunud kuidagi. Harjumatu materjal ja ehk isegi liiga kõrged soovid tegid töö keerulisemaks. Harutasin vist 3 korda kanti üles, sest ei tulnud ju nii, nagu vaja... Lõpuks olin nii väsinud ja pettunud, et panin asjad kokku ja otsustasin kurvalt, et juu siis tuleb kapist üks varukabetekk kaasa võtta. Hommik on siiski õhtust targem. Ruttu pakkisin oma asjad kokku ja sain veel ühe korra teki kandi tegemist proovida. Seekord vana ja tuttav viis - kindla peale minek! Teised ümberringi askeldasid pakkimisega, mina õmblesin. Siiski - äpardustega - suutsin kohvitassi oma lõikematile ümber ajada. Kõik see aga lõppes siiski hästi. Nimelt tekk valmis üks tund enne kodust väljumist. Oii, kui hea tunne see oli. Eric sai endale kingituseks täitsa ahjusooja "saia".Teki pealmine pool on kunstkarusnahast, alumine pool puuvill. Suurus ca 1x1m. Kandi tegin kuldse kunstsiidiga. Ühe ruudu suurus enne kokkuõmblemist oli 20cm.
eelika 22:09 - Link - kommentaarid (13)