Eelika
Eelika

Armastusega tehtud


10 Märts 2016
Lapitekk Miale
220x240 cm

Klikka pildil, et näha rohkem


eelika 20:48 - Link - kommentaarid (8)

14 Veebruar 2016
Sõbrapäev minu moodi

Klikka pildil, et näha rohkemeelika 22:24 - Link - kommentaarid (2)

05 November 2015
Lapitekk Andreasele


Andreas, väike poiss, sai endale päris oma lapiteki. See tekk on eriline, sest see on tehtud Andrease riietest, mida ta kandis beebina. Püüdsin igast riideesemest kasutada mõnda tunnuslikku detaili, ka embleeme, et oleks rohkem äratundmisrõõmu. Nojaaa, Andreas kindlasti ei mäleta oma nii varajases nooruses kantud sipukaid, kuid tema ema teab rääkida nii mõndagi. Isegi mõni püreeplekike leidis kodu lapiteki sees - sest need on armsad ja keegi neid plekieemaldiga ära ajama ei hakanud.


eelika 23:23 - Link - kommentaarid (4)

30 Oktoober 2015
Lindora laat 2015


The Creation Of Eelika võttis sõbrannad punti ja käis Lindora laadal kauplemas. Kohale läksime tegelikult juba eelmisel õhtul. Peale paaritunnist laadakauplejate järjekorras seismist teatati meile, et kõik platsid on täis ning sabas seisjad võivad nüüd koju tagasi minna. Õnneks särtsakas Kaja suutis meile siiski ühe platsi kaubelda. Esimese asjana panime naaberkaupmehe abiga oma telgi püsti (umbes kella 23 paiku ja taskulampe polnudki vaja - taevas säras superkuu). Siis pugesime autosse ja mässisime ennast pleedide vahele. Öö autos oli mõnusalt \"rutiinist väljas\" ja kuna seltskond oli väga hea, naersime kõhud kõveraks. Unne jäime päris hilja... Vaatamata sellele, et autos oli märksa jahedam kui omas voodis teki all, elasime öö vapralt üle. Hommikuks termoseleige kohvi ja päev võiski alata.


Ilmataat oli kõigi laadalistega lahke - kuuvalgustatud öö ja päiksepaisteline päev - no mida veel tahta! Nautisime laadalkäiku igati! Ja kui varbad külmetama hakkasidki, käisime jalutamas, jöime kuuma ingveri-vaarika glögi, piparmünditeed. Ning nii vahva on meenutada neid ilusaid sõnu, mida meie telgikese külastajad nii lahkesti jagasid! Need tegid meele rõõmsaks Aitäh teile! Oleme positiivselt laetud!

Koostöö:
Kaja Ivask (savitööd)
Karmen Raju (seebid ja karbid)
Riin Pärn (savitööd)
Astra Liping (küünlapurgikesed)
Lauri Liping (puidust mälupulgad)
(mina ise - õmblustööd ja albumid)
eelika 22:28 - Link - kommentaarid (5)

26 August 2015
Nokitsemist paberisahtlist


eelika 14:51 - Link - kommentaarid (1)

25 Märts 2015
Lapitekk ja lapipadi Norale


... Ja lapiteki ning lapipadja sai ka Nora kallis nukuke. Jah, seekord on pilte ohtrasti - nii minust kui tekkidest, patjadest. Lihtsalt oli tunne, et see komplekt vajab teistmoodi jäädvustamist. Tegelikult valmisid need tööd 2013 aasta lõpus, täpsemalt novembris või detsembris. Niisiis veel üks varem tehtud töö lõpuks blogis. Järg on endiselt sassis...
Teki suurus: 150*200


Tundub, et oleme käinud õega seda tekikest 2 korda pildistamas, sest tegevuspaigad on sootuks erinevad. Küllap esimene kord ei rahuldanud ootusi piisavalt (ehksiis vaid 2 viimast fotot nopisingi tollest korrast).
eelika 21:48 - Link - kommentaarid (7)

24 Märts 2015
Kingipakkimismõnu
Jajaaa, see on tõesti mõnus. Ja üldse pole palju vaja - marjaks kulub piirideta fantaasia, tükike pakkepaberit ning jupike linast nööri. No näiteks, kui mul midagi muud võtta polnud, läksin jalutama ja korjasin raudtee äärest heina... või printisin fotodega kaardi... ja ükskord tühjendasin täiesti tavalist kontori augurauda - et kleepida pakile täppe. Kui peres juhtub lapsi olema, siis värvipliiatsitega saab maailma ainulaadseima ja tõesti!!! kordumatu kingipaberi joonistada! Proovige järgi!

eelika 18:39 - Link - kommentaarid (1)

12 Märts 2015
Vrünn-Vrünn, nüüd sõidame


Üks väike ilmakodanik sai omale sõbrakuul täitsa mehise voodipesukomplekti. Sest peab ju isa jälgedes käima, eksole? Komplektis voodipehmendi, padjapüür, tekikott.
eelika 19:56 - Link - kommentaarid (3)

10 Veebruar 2015
Haavikuemand
Uni tikub vägisi peale kuid olen rangelt otsustanud selle postituse lõpuni teha. Mõttelõng vist juba magab, sest sõnade seadmine pole sugugi lihtne... Asja juurde - eelmise aasta mai alguses, võibolla ka aprilli lõpus, valmis tekk Marleenile. Haavikuemandaga. Mis sest, et kepsleb hoopis kaasikus. Küll aga pistab teki tagant nina välja Kaasikuisand, kes hetke pärast millegipärast rusikat viibutab. Küllap tüdines tekiga lehvitamisest ja arvas, et nüüd oleks aeg lõpetada

Teki suurus 155x205 cm
eelika 22:43 - Link - kommentaarid (7)

08 Veebruar 2015
Mona-Marie kollane lapitekk
Kolasin taaskord oma pildikaustades ja leidsin teki, mis on seni esitlemata. Isegi kuulsas FB-s on sellest vaid üks detailipilt, ei midagi enamat. Siin ta on, kollane rõõmutekk pisikese ingliga. Üks Vanaema soovis oma väikest lapselast nii armsal moel üllatada. Nii tore vanaema!! Tegelikult said lausa mõlemad lapselapsed tekikesed omale! Kas pole vahva?! Ja mis huvitavaid kohti on Tartus tekkide pildistamiseks!!!

Fakte - tekk valmis oktoobris 2013
Teki suurus on 120x200 cm
Fotodel ei ole Mona-Marie
Pildistamiskoht - Marta tänav Tartus
eelika 22:46 - Link - kommentaarid (9)

05 Veebruar 2015
Siin puude all on nii hea
Möödunud suve hakul valmis selline malbe lapitekk, no näiteks aasale piknikule minemiseks; või rannaliivale laotamiseks, et sellel mõnusalt raamatut lugeda; või et talvel end mugavalt teki sisse kerra tõmmata ja teed juua... Variante ju on Tekk ootab omale omanikku. PS: See väike krutskiline kummitus eelviimaselt pildidlt ei ole tekiga kaasas, pole üldse vaja karta
eelika 23:54 - Link - kommentaarid (4)

25 Jaanuar 2015
Lapitekk Greta Mariale


Sellel nädalal valmis selline lõbusas ent ometi mahedas toonis lapitekk. Kuna mu armas õde on praegu Erasmusega vahetusüliõpilane Lätis, siis teda mul käepärast oma assistendina ei olnud. Kus aga häda kõige suurem... Sain omale venna appi Ma arvan, et see oli päris lõbus pildistamispooltund! Alguses ma tegelikult vaatasin, et lund küll on, ent puud on nii tumedad. Kuid, tähelepanelikult ümbrust uurides leidus siiski üks lumisem metsatukk... Nii vahva! Hommikul läheb lapitekk karpi ning võtab tee ette Greta Maria juurde.

Küll see koolivaheaeg on vahva - jääb aega isegi blogida

Ahjaa, tundub, et vennal hakkas kõvasti külm mind lumises metsas aidates. Küllap selle pärast tõmbaski teki üle pea autos... Või on ta lihtsalt krutskivend?
eelika 23:03 - Link - kommentaarid (9)

17 Jaanuar 2015
Gelika sussikott

Täna tuli mu vend mulle külla ja pakkus välja variandi, et nüüd hakkame vanu pilte läbi vaatama. Mõeldud, tehtud. Üks hetk aga jõudsime piltideni, mis mind kõvasti mõtlema panid - kas mina tegin selle koti; kuna ma selle tegin; kellele ma selle tegin? Peale natukest aega mõtlemist justkui hakkas miski meenuma. Igaks juhuks ikka helistasin sõbrannale ja küsisin kindlat vastust oma küsimustele. Jah, mina tegin selle sussikoti (või ükskõik mille koti) Angelikale (Gelikale) eelmisel sügisel sünnipäevaks! Niisiis tuleb välja, et mitte ainult teil pole järg mu töödest kadunud - see on ka mul nii!
eelika 23:46 - Link - kommentaarid (3)

14 Jaanuar 2015
Lapitekk Vanessale


eelika 22:34 - Link - kommentaarid (5)

13 Jaanuar 2015
Rõõmus sigri-migriOehhh - paneb ohkama... Mul on blogimise järg sootuks sassi läinud ning veel hullem - mu armas blogi on nii unarusse jäänud. Kooli, õmblemiste ja pildistamiste kõrvalt on nii raske aega näpistada. Ja kui annab näpistada, siis sõbrannadega tee joomine tundub igati lõõgastav...

No igatahes, natuke rohkem kui aasta tagasi, just enne jõule, valmis selline rõõmsavärviline pillerkaar. Hiirekarva tekil tantsib palju-palju värve
eelika 21:54 - Link - kommentaarid (4)