Mercar-i tegemised
¤ Mercar-i ... ¤
Mercar-i tegemistest: peamiselt käsitööst aga võib-olla ka veidi loomadest ja fotograafiast.
25 Juuni 2007
Quote: "sibulaplix"
mnjaaa, kas tegid peast, või oli kuskil mingi õpetus ka?


Tegin peast aga võin üldise õpetuse siia kirja panna.
Proovilapi abil arvutasin välja umbes mitu silma mõlemale rinnale vaja, lõin üles paaritu arvu silmi (39) ja valisin veidi peenemad vardad kui lõngavöö soovitas. Selleks, et pind tuleks ilus tihe.

1. Alguses kudusin tavalist kudet edasi tagasi, kuni oli olemas ~1/3 kogu tüki kõrgusest, seejärel 2. hakkasin igal neljandal real kahandama. Kahandasin äärest neljanda silma, rea esimeses pooles parempidise võttega ja rea lõpupoolel silmad enne vardal ringi keerates parempidise võttega, selliselt jäi serva 3 silmaline riba, mille alla justkui kahandatud silmad kaovad. Nii kahandan iga neljandal real 5 korda.
3.Seejärel kahandasin igal teisel real samamoodi (kogu aeg servast 4. silma) ja kudusin kuni oli järel 7 silma (kahandamisrea lõpus), tegin veel pahempidi rea ja järgmisel real lõpetasin tüki.

Mina kudusin 2 tükki kordamööga- nii on minu jaoks mugavam.

Seejärel heegeldasin üle alumise serva- 1 rinna osa- siis 3 kettsilma ja siis teine tükk. Kokku 3 rida kinnissilmuseid. Edasi heegeldasin üle ülemise jao, kõik ühes nö. jorus.
Kehva joonis siin allpool (klikitav). Kettide silmuste arvud mustade numbritena. Ja Nooled näitavad heegeldussuunda.Pärast lisasin vaid keerutatud lõngast paelad.
Mercar kirjutas 16:48 - Link - kommentaarid

Eile öösel sai tehtud üks sügisene puu: hõbetatud traat 0,4 ja 0,8, eelpainutatud traat ja poolvääriskivi unakiiti killud. Meeletult ilus kivi. See roheline on just selline õige (värv on kõige ehtsam just esimesel pildil).Ja kivid lähemalt:Aga nüüd ei teagi mida teha- ise eriti ehteid ei kanna- või noh kannan pigem koguaeg ühtesid ja samu. Ei tea kas selline ripats oksjonilt endale kodu leiaks? teine mõte on heledast rohekast riidest õlakott õmmelda ja sinna see armas puu kaunistuseks õmmelda...

Edit: Link õpetusele
Mercar kirjutas 13:46 - Link - kommentaarid (6)

24 Juuni 2007
Vahepealsid töid otsides tuli välja, et kõik valminud ehted on uue omaniku leidnud nii kiirelt, et pildile ei jõudnudki.

Muudest asjadest valmisid vahepeal 2 päevitusriiete ülemist otsa. Must osa on kootud ja rohelised servad heegeldatud Katia cotton comfortist. Kahe ülemise otsa peale ei kulunud musta isegi tervet tokki, rohelisest rääkimata. Naha vastas on see lõng väga mõnus.

Esimesel pildil siis üks paeltest veel keerutamata:Ja seljas (oli kui raske on ennast pildistada, oleks vist ikka statiivi pidanud appi võtma, mitte käest pilti tegema).


Nüüd tuleks veel välja mõelda, kuidas ühed bokseri moodi alumised otsad kududa - hetkel veel aimu pole kuidas neid teha ... Aga seni võib vanu päevituste alumisi otsi kanda- värvid enam vähem sobivad.

Hetkel pooleli mitmeid asju- põhiliseks siiski värvipakivahetuse isetehtav ese
Mercar kirjutas 09:53 - Link - kommentaarid (3)

21 Juuni 2007
Kaunist suve algust kõigile!
Homme üritan vahepeal tehtust ka paar pilti üles panna. Osad asjad aga nii kiirelt ära kingitud, et ei jõudnud piltigi teha
Mercar kirjutas 21:00 - Link - kommentaarid (3)

Blogi külastatud 116251 korda...

Igasugu asjad tulekul: