Mercar-i tegemised
¤ Mercar-i ... ¤
Mercar-i tegemistest: peamiselt käsitööst aga võib-olla ka veidi loomadest ja fotograafiast.
20 Jaanuar 2008
Minu pisike (180*100 cm) Kiri rätt sai valmis juba umbes nädala eest aga pole olnud ilma selle pildistamiseks, aga täna täitsa oli valgust. Sõbranna küll uuris kas nii pisikese teengi aga kuna see serv mida kudusin oli juba üle 3 m siis läks asi tüütuks (ühele reale kulus palju aega ja üldse ei olnud tunnet töö edeneks) ja sai ära lõpetatud.
Töövahenditeks siis Raasiku rohelisekirju lõng (tume osa on tegelikult tumeroheline aga selleks on veel paremat valgust vaja), 3,5 mm 100cm ringvardad ja viimasel real 4mm 100 cm ringvardad. Esimest korda katsetasin sellist (seal juhendis kirjeldatud) mahakudumist- jäi täitsa kena ja tsipa tugevamserv kui tavaliseltAlaserv venituses:


Detail:
Mercar kirjutas 10:20 - Link - kommentaarid (27)

08 Jaanuar 2008
Valge sai pisike (aga armas).
Proovisin esimest korda nii koralltehnikat kui liithelme tegemist- kokku sai sellest 9,5 cm pikkune raske ripats Originaalis siis selline mõnus ja liikuv...Liithelmes veidi lähemalt:
Mercar kirjutas 11:54 - Link - kommentaarid (8)

02 Jaanuar 2008
Eelmise postituse järjehoidja juhend. LINK pdf-ile..
Loodan et sai arusaadav.
Mustad ruudud kasutusel selleks, et lihtsam oleks skeemi joonistada (silmade arv varieerub), mustri jälgimisel tuleks neid lihtsalt eirata ja ridapidi edasi järgmist tingmärki vaadata.

Muide 2 ökut olen ka teinud. Üks sai võtmehoidjaks ja läks jõulupakki. Teine veel ei tea, mis temast saab:
1:


2:

Ligikaudu selle juhendi järgi.
Mercar kirjutas 20:40 - Link - kommentaarid (8)

Vahepeal paar asja ikka valmis ka saanud.

Rotid said jõuluks uue heegeldatud kiige, mis talviseks hooajaks vist tsipa jahe, aga mis igatahes heaks kiideti.


Eks ma pea neid poputama, nad juba aasta ja 7 kuused. Seni pole ükski kahe aasta vanuseks elanud... Vilksil ploomi suurune kasvaja, Tahmaninal kopsupõletik. Vaid Väle Kütt hetkel vist terve (sülitab 3 korda üle vasaku õla)... Eile tundus tal esikäpa all väike muhk olevat. Ehk ei ole kasvaja- samas kohas teisel pool on Vilksil rinnanäärmekasvaja (Vilks ja Väle Kütt on õed- sellised asjad aga suure geneetilise eelsoodumusega)...


Samuti said valmis käpikud, mis tehtud enam vähem raamatust "Knitting Fair Isle Mittens & Gloves" leitud Norwegian Stars in Naturals mustri järgi. Sealse 5 värvi asemel tegin nad kolme koorega kohvi / šokolaadi toonides lõngaga (Titan Wool Winner). Samuti lisasin 1 rea mustrit sealse 2 korduse vahele (muidu oleks tähekeste otsad vastamisi olnud). Kokkuvõtmine sai ka omamoodi tehtud. Aga muidu täitsa nagu pärisÜks vest ja näppudeta sõrmikud ootavad veel lõngaotste peitmist, aga seda ma ei oska. Kui keegi teab head viisi, kuidas soonikusse lõngaotsi peita (nii et soonikut venitades need uuesti välja ei tule) andku palun teda.

Kunagi ammu (Mysteri salli aegu) lisasin end ka sellisesse yahoo gruppi nagu MonthlyBookmarksKAL .
Kakskorda kuus kootakse koos järjehoidjaid, nii et osade kaupa saadetakse osalistele juhend. Kui aus olla pole ma ühtki kaasa teinud. Aga sealset fotoalbumit sirvides hakkas mulle septembri keskpaiga järjehoidja meeldima ja selle ma ka tegin. Nagu ikka väikeste muudatustega: lehed tegin korda mööda ühele ja siis teisele poole kaldu + serva üle ei heegeldanud. Lisaks kahes otsas narmad. Lõngaks omavärvitud Titan Wool Winner.
Kui kellelgi huvi siis võin mustri (nii nagu mina tegin) kirja panna...

***
Peale järjehoidja näitamist on vast paslik veidi rääkida raamatutest. Mulle meeldib väga lugeda ja ehk on kellelgi huvitav selle raamatunimistuga tutvuda. Kasvõi kellelgi kes tulevikus mõnes projektis kogemata loosiga minu saanud.
Sellest võib isegi selguda miks meie peres viidatakse jõulule alati kui jubedale jõulule.

Minul jaotuvad loetud raamatud mitmetesse gruppidesse.
Esimene grupp oleks lugema õppimise aegse lapsepõlve lemmikraamatud. Need on raamatud, mida ma loen korduvalt üle, kui juhtun haige olema. Nohuse peaga midagi värsket lugeda ei jaksa. Siia kuuluvad: Iiri ja Šoti muinasjuttude raamat „Haldjad, torupill ja hiiglased”, Astrid Lindgreni (pigem poistele suunatud?) Kalle Blomkvisti lood, „Hulkur Rasmus”, „Röövlitütar Ronja”, „Vennad Lõvisüdamed” + Pipi Pikksukk. Samas ma pole kunagi suutnud lugeda tema Bullerby lapsi või Madlikese raamatuid
Vanaema juures olles said armsaks raamatud „Kuningas Salomoni kaevandus”, „Amfiibinimene”, „Eršoti kraater” ja „Kadunud maailm”.
Lisaks veel H. Lofting-i Doktor Dolittle lood, Durrell-i „Minupere ja muud loomad”, Seton-Thomsoni „Lugusid loomadest”. Hiljem lisandusid siia muud Durrelli raamatud ka (eriti „Joobnud mets” ja „Sahisev maa”).

Teiseks on grupp raamatuid kuhu peamiselt kuuluvad kriminullid ja teatud osa fantacy kirjandust. Siia käivad enamus Dick Francise ja A.C Doyle raamatuid ja „Magret piip” näiteks. Lisaks käib siia selline veidi fantastikasse kalduv kirjandus, kus eraldi maailma pole välja mõeldud, kuid teatud tegelased kalduvad fantacy poole. Koontzi „Hääled öös” näiteks sobib siia või King-i „Tulesüütaja”.

Siis on grupp puhast fantastikat, kus ka oma maailm loodud. Tolkien muidugi käib siia. Aga ka Pratchetti Kettamaailma lood mis pikitud nii huumori kui ka filosoofiaga- ja Kettamaailma välised lood ka
McAffrey Perni saaga (vaid 10 raamatut neist loetud), Zelazny Amberi seeria 10 raamatut ka + „Needuste allee”. Palgamõrtsuka õpilase raamatud (Farseer Trilogy). Le Guini raamatud, Card-i „Enderi mäng” (seeria ülejäänud raamatuteni pole jõudnud). Rowlingu Potteri raamatud võib ka vist siia panna- mõnus lugemine (originaal, tõlge eriti ei meeldi).
See on see grupp mille raamatuid ma viimasel ajal kõige suurema innuga loen.

Palju on selliseid raamatuid mis on esimest korda lugedes olnud huvitavad, aga mida ma enam lugeda ei tahaks- pole päris minu stiil. Ausalt võin öelda et siia kuuluvad paljud kooli kohustusliku kirjanduse raamatud. Mis kõik said omalajal läbi loetud (ainus erand 12 kooli aasta jooksul oli „Kuritöö ja karistus” mille võisid pooleli jätta inimesed kes olid Tallinnas etendust vaatamas käinud).

Ja siis jääb üle pisike grupp raamatuid mis mulle ei meeldi. Osa neis on raamatud, kus on äärmiselt palju tegelasi. Mul pole nimemälu ollagi, seda siis nii inimeste kui asjade nimede puhul- ja ma ei saa lugeda kui ma ei tea kellest jälle jutt käib. Perekonnaliikmed naeravad siiani, et ma ei tea mis asi on hakklihakaste (minu lemmiksöök)
Ja siia kuuluvad ka raamatud, mis seletamatul põhjusel ei ole olnud absoluutselt huvitavad- ja selleks oli minu jaoks muumide raamat. Ainus mälestus asjast on, et kui nad talvel üles ärkasid, siis sagisid kõik selle va jubeda jõulu pärast, kelle pärast tuli kokata ja kuuse alla kinke jätta. Igati jube jõul, kaspole.
Millegipärast käivad siia ka raamatu „Pöidlaküüdi reisijuht” triloogia viis raamatut. Žanrilt peaks täiesti minule meelepärased raamatud olema aga ei olnud huvitavad. Kõik 5 on läbi loetud aga pigem pidevas lootuses, et ehk läheb huvitavaks...

Selline pikk jutt sai siis seekord
Mercar kirjutas 17:17 - Link - kommentaarid (13)

Blogi külastatud 116251 korda...

Igasugu asjad tulekul: