Mercar-i tegemised
¤ Mercar-i ... ¤
Mercar-i tegemistest: peamiselt käsitööst aga võib-olla ka veidi loomadest ja fotograafiast.
28 Jaanuar 2007
Feather and Fan Comfort Shawl

Eile õhtul sai enam-vähem valmis Feather and Fan Comfort Shawl. Plaan oli teha see suurem, aga ringvardad olid üsna lühikesed ja kuna pidevalt vardal kahe nö. alumise serva silmused siis läks kudumine kitsaks. Peab endale pikemad vardad ka muretsema. Muster hakkas igatahes väga meeldima ja plaanis neid veel teha. See sall tehtud Säästukast ostetud Novita Jussist. Mõlemat värvi kulus veidi üle toki. Ülaserv sai üle heegeldatud, et lõngajooksud ära varjata. Ülaserva pikkus sai 146 cm ja ülevalt alla 60 cm.Selline on see siis lähemalt vaadatuna.

Plaanis see soe rätt vanaemale sünnipäevaks kinkida. Loodan, et talle meeldib. Õhtul teleka ees on vast mõnus see õlgadele võtta.


Tulevikus kui sama asja teen, siis tahaks seda Jõgeva villatehase lõngast teha. Sealsed lõngad on nii mõnusad aeglase värvimuutusega. Pealegi siis jääks see mure ära, et kuna värvi vahetama peab....

Lähiajal tulab nüüd käsitööd veidi vähem teha, kuna kevadsemestril tuleb teha 26 AP + välitöid ja lõputööd. Seega ega hobideks väga aega ei jää. Samas tean, et siis on järgmine aasta lihtsam.

Teile meeleolupildiks siia neljapäeval koolist tulles kohatud tuvid:
Mercar kirjutas 17:07 - Link - kommentaarid (7)

21 Jaanuar 2007
Näitan siis pari asja. Esiteks ammu valminud triibumüts, mille nokka olen vist küll juba 100 korda harutanud ja ikka ilusti ei hoia. Peab vist tõesti kahekordse tegema. Praegu on löts ja vajub igatpidi norgu
(enamik pilte peaks olema klikitavad ja viima veidi suurema pildi juurde)


Siis üks ripats, mille idee oli vist täitsa hea, aga peale kerimiseks peaks kasutama peenemat traati, mida mul aga ei olnud...

Ja siis üks heidest kott. Selline A4 mõõtu. Proovisin ära palmiku vanutuse. Nagu teada sain, siis kui algne pind on hästi tugev, siis jääb midagi isegi näha. Aga kui ei ole.... ??:

Kott enne vanutust:


Ja peale vanutust (märjalt -> kuivalt):

Detail (nööp cernitist):


Ja palmikud lähemalt ja kudumis infoga (see pilt ei ole klikitav).

Mercar kirjutas 11:43 - Link - kommentaarid (5)

14 Jaanuar 2007
Huvilistele näidiseks jupp eelmises postituses mainitud "konspektist":

12.2. VALGALA

Miks peame jõge uurides (mõistmaks jões toimuvaid protsesse) uurima kogu valgala? Lk. 230-232 ja joonis 12.1.

12.3. TROOFILISED SEOSED

Jõgedes esinevad troofilised rühmad ja nende omavahelised seosed; toitainete voog jões (lk. 232-236 ja joon. 12.2-12.4).

12.4. KOLONISEERIMINE, SUKTSESSIOON JA LEVIK

Jõgede esmane koloniseerimine organismide poolt: Glacier Bay Rahvuspargi noored (äsja jää taandumisel tekkinud) jõed. Edasine koloniseerimise käik: seos maismaataimestiku arenguga kallastel. Lk. 236-237 ja joon. 12.5.

Jõgede fauna ja floora arvukus ja levik sõltub jõe morfoloogiast, voolukiirusest, põhja iseloomust, temperatuurist, toidu kättesaadavusest kui biootlistest suhetest. Vaadeldakse lähemalt voolu ja substraadi tähtsust (lk. 237-240; joonis 12.6 ja 12.7).


Mercar kirjutas 19:26 - Link - kommentaarid (2)

Oeh. Ei jaksa enam. Kogu viimane nädal on möödunud kooliga seotult. Teisipäeval pidasin ettkande "Kahepaiksete kaitsevõimalused ja nende efektiivsus", reedel oponeerisin ettekannet "Suhtumine suurkiskjatesse (muutused ja põhjused)".

Homme siis eksam üldises hüdrobioloogias. Selle õpiku baasil, mille kaas peaks paremalpool paistma. Teoreetiliselt huvitav aine, aga õppejõud suutis seda nii igavalt esitada. Lisaks meile antud konspektid on peamiselt vaid märksõnad. Ise tuleb kõik õpikust läbi luged, mis oleks tore, kui õpikuid oleks ülikooli raamatukogus rohkem kui 2 (aine kuulajaid oli vist umbes 40)...Aga selle kõrvalt peaks peagi üks kott valmima. Lisaks sai ära alustatud esimesed varbast alustatud sokid. Plaan nende puhul proovida ka seda lühendatud ridadega kanda. Eks näis kas ja mis välja tuleb. Ise loodan ikka, et midagi tuleb välja
Mercar kirjutas 09:32 - Link - kommentaarid (6)

Blogi külastatud 116251 korda...

Igasugu asjad tulekul: