Mercar-i tegemised
¤ Mercar-i ... ¤
Mercar-i tegemistest: peamiselt käsitööst aga võib-olla ka veidi loomadest ja fotograafiast.
31 Detsember 2006
Kokkuvõte 2006
See siis poole aasta kohta, kuna alles suvel sai isetegijad leitud ja tõsisemalt käsitööd tegema asutud.
Kudumised:
* käpikud -> 2 paari
* sõrmikud -> 1 paar
* sall -> 3 tk
* müts -> 2 tk
* sokid -> 1 paar + 1 minisokk
* heidest kott -> 1
* heidest pajalapid -> 1 paar
Heegeldamised:
* heidest kott -> 1
* kolmnurkne saalomon -> 1
* tita papud -> 1 paar
* heegeldatud miniloomad -> 2 tk
* koerale mänguasju -> 2 tk
* rottidele rippkiikasemed -> 7 (?)
Muu:
* Cernitist nööpe, pärleid ja kujusid
* pärlitest kaela- ja käekette, kõrvarõngaid, ripatseid

Ja muidugi see kõige tähtsam
Ilusat aastavahetust ja kaunist algavat aastat!
Mercar kirjutas 18:49 - Link - kommentaarid (2)

29 Detsember 2006

Veel üks väike vidin mis sai sugulasele tehtud. Ripats (mobiilile / võtmetele / kuhu iganes). Talle on alati raske kingitust teha, aga seekord vist talle lausa meeldis Vähemalt ma loodan.


Kinnis, pärlid ja traat ikka helmehaldjast. Väiksed seemnehelmed peaks olema Novaluxist (võin ka eksida).Siis valmis ka vanutatud kott, mille toorik nägi algselt välja nii nagu pildil paistab.


Nendel piltidel peaks olema siis kott enne (vasakpoolne pilt) ja pärast (parempoolne pilt) vanutamist (pildid peaks olema klikitavad). Esialgsele toorikule, mis oli kootud lapitehnikas 2 kordsest heiest lisandusid küljed ja servakant / sang.

Vanutatud nagu ikka pesumasinas. Enne pesu olid lapid suuremad kui CD tooriku karp. Pesus tõmbas kokku vast 30%. Peale pesu märg ja tilkuv asi aga ei andnud rahu ja panin siis täisvõimsusel tsentrifuugima. Loll on ikka kole loll olla.

Pärast välja võtmist ja hoolsat venitamist (patakas A4 raamatuid sisse ja sangasid pidi rippu) oli siis esialgsest vast 50% alles.

Peaaegu et teatrikott. Mulle ei lähe mugavalt õlalegi Sõbranna kellele kott tehtud sai on hulga pisem talle vast siiski paras. Muidu pole suurusel ju viga, aga sang läks tsentrifuugis koledalt kokku

Mercar kirjutas 17:56 - Link - kommentaarid (21)

24 Detsember 2006
Quote:
kui koer on oma jõulupaki lahti teinud, siis paluks ka pilti(väike videoüritus sellest, kuidas konnaga mängitakse, selline nina ja hammastega sudimise mäng)


Peale selle sai siis emale mustast Rustica lõngast triibumüts, käpikud ja sall:

Salli peale sai tehtud pisike pross (prossialusel):Tegin pisikese ripatsi (pildil on see kaelas konnal):
Venna girlfriend-ile tegin käeketi ja 2 ripatsit, mille jaoks loodetavasti tal on ka kett tulevalgel pildistamine pole sugugi see :

Üks ripats siis selline tagasihoidlikum, ja teine mitte eriti


Ja lõpuks kolmekordsest heiest vanutatud pajalapid + cernitist küünlaalus küünlaga (vanaemale):
Mercar kirjutas 22:56 - Link - kommentaarid (7)

23 Detsember 2006


(Kui lund pole, tuleb pilvedega leppida)
Mercar kirjutas 22:09 - Link - kommentaarid (7)

22 Detsember 2006
Quote:
kui koer on oma jõulupaki lahti teinud, siis paluks ka pilti
Pakkima ma vist ei hakka, haigest peast ei viitsi neid pakkepaberi ribasid vist maast korjata. Aga kingi üleandmist plaanis jäädvustada küll

Täna siis veel veidi üritatud jõulu- / talvemeeleolu luua. Sai cernitist jääkaru ja kuusk tehtud:


Ja suurusest aimu saamiseks siis veel üks pilt:
Mercar kirjutas 17:10 - Link - kommentaarid (9)

Eelmises postituses näidatud jõulukaartidest osad läksid sellistesse ümbrikutesse:


Aga nüüd ka üks eile valminud jõulukink. Kuna kink meie pere koerale kes 6 aastane aga hingelt noor- siis mänguasi. Ja kuna ta siin blogis piilumas ei käi, siis näitan teilegi...

Heegeldasin seljakilbi, seejärel pea-saba-jala aukudega kõhukilbi ja siis muud jupid ja õmblesin kokku. Pea sai veidi veider. Ei õnnestunud kaelale piisavalt kõverust sisse heegeldada. Sai selline pikk ja kõver (plaanis oli lühike ja kõver).
Kuna istun kõripõletikuga kodus siis planeeritud porolooni ostmine (täiteks) jäi ära ja sai loomake täidetud käepäraste vahenditega...
Loodan aga, et koerale see meeldib.


Mercar kirjutas 10:37 - Link - kommentaarid (3)

18 Detsember 2006
Aga mina tegelesin vahepeal veidi photoshopiga ja tegin oma rotifotodest mõned jõulukaardid mille siis photopointist tellisin fotodena...Üritan nad siis täna posti panna

Täna loodan ka valmis saada jõulukingi emale- milleks on Novita Rusticast sall, müts ja käpikud. Sellised tumedad ja tagasihoidlikud- aga ehk ka soojad.
Loodan, et ta vahepeal siia ei piilu, muidu pole ju üllatus...
Mercar kirjutas 09:25 - Link - kommentaarid (3)

15 Detsember 2006
Täna tegin viimase 5 nädala viienda eksami. Vähemalt 2 teha veel jaanuaris. Kes küll ütles, et magistrantuuris on lihtne? Oi ei ole. Aga huvitavam. Lõpuks ometi prii lõputuna näivatest TYMRI ainetest (igasugu raku- ja mikrobioloogiad), mida oli pool bioloogia õppekavast ja ülejäänud poolde olid surutud zooloogia botaanika ja mükoloogia ained. Nüüd aga pearõhk zooloogia ainetel

Aga käsitööst ka

Osasid asju ei saa siiani näidata ja üht-teist ka pildistamata aga näitan kõrvarõngaid millega sai täna koolis käidud. Põhiidee on pärid mdm beadalot-i viinamarjakobara õpetusest.


Lisaks valimis täna telekat vaadates rohelisest Katia Mexico lõngast (3 tokki) suur (190 cm + narmad) ja soe sall Tegema asusin seda vist juba 2 nädalat tagasi aga sellise eksamigraafiku juures kulus peaaegu iga hetk õppimisele...

Kudusin soovitatust suuremate varrastega, et saada pehmet ja kohevat salli ja kude on see, mida mulle õpetati koolis poolpatendina, aga sellel vist ka muid nimesid? Lõnga läheb rohkem kui tavalisel kudumisel aga sall saab soe ja mõlemalt poolt ühesugune, mis ongi see, mis mind selles koes sallide juures väga võlub .

Muide olen vahepeal saanud ka õnnelikuks viltimisraamati omanikuks, kui õnnestuks veel viltimisnõelad ka hankida... Siis saaks seda kuiv-viltimist ka õppima asuda.

Lisaks ostsin endale loomaökoloogi "kohustusliku kirjanduse" raamatu- Dodo laul. Saarte biogeograafia ja liikide hääbumine (link). Mõnus ja paks (760 lk) raamat, mida müüdi Tartu vana kaubamaja raamatupoes 129 krooni eest. Täielik hämming- see peaks ju olema lausa alla oma hinna
Jõulutunnet ikkaveel ei ole aga blogi lugejatele soovin seda küll
Mercar kirjutas 19:51 - Link - kommentaarid (7)

01 Detsember 2006
Kuna minult küsiti, kuidas tegin minisoki kanda, panen siia ka algelise õpetuse:


Eks see peenmehaanika ole aga üritan seletada. Mina teen kanda täpselt nii nagu omal ajal mulle koolis õpetati.

Minul oli igal vardal 3 silma. Kui soki sääre osa (soonik) sai tehtud, hakkasin kanna lakka kuduma.
Seega kudusin 2 järjestikuse varda silmi (raamatu järgi 1 ja 4 varda, aga tegelikult ei ole vahet) edasi tagasi nii mitu rida kui 2 vardal silmi kokku (minul siis 6 rida, 1 rida parempidi, tagasi rida pahempidi jne, otsa silmused olen mina kudumata maha võtnud). Seega lõpetad pahempidise reaga. Seda edasi-tagasi kudumise osa on lihtsam, kui võtta silmad 1 vardale.
Pealtvaates umbes selline:

Seest aga selline:

Nüüd tuleb kahandamine. Selleks tuleb vardal olevad silmad kolmeks jagada. Üks serv, keskosa ja teine serv. Võib jagada täpselt kolmeks (kui jagub), või siis kui ei jagu, tuleb keskele rohkem silmi võtta.
Minul 6 silma, seega lihtne: 1 serv 2 silma, keskel 2 silma, teises ääres 2 silma.
8 silmaga aga näiteks 1 serv 2 silma, keskel 4 silma, teine serv 2 silma.

Nüüd tuleb igal parempidisel real kahes kohas kahandada, kuni on järel vaid keskosa silmad.
Seega tuleb serva ja keskosa silmi kokku kududa. Üritan joonist teha (o tähistab skeemil silma):
6 silma puhul
oo oo oo
Järele jääb:
_o oo o

rea alguse poolel kahandatavad silmad silmad kood kokku nagu vasakpoolne pilt näitab, rea teises kahanduskohas aga nagu parem pilt näitab. Siis keerad ringi ja kood jälle pahempidi tagasi...

Järgmisel parempidisel real jälle kahandad:
o oo o
_oo


Kui serva silmi rohkem, tuleb rohkem kahandada.
Peale viimast kahandusrida pahempidi tagasi ei koo, vaid hakkad pika tekkinud keelekese servast silmi peale korjama...
Enne silmade korjamist peaks asi juba kõveralt hoidma ja umbes selline olema (serva osa silmad oleks justkui keskosa silmade alla kadunud):

Nüüd siis aga korjad iga pika servasilmuse alt lõngakeeru vardale

, kui kanna 1 serv tehtud jõuad varrasteni mida ammu pole pruukinud. Kood need 2 varrast läbi ja korjad sama moodi peale ka kanna teise serva silmad (kena oleks, kui mõlemalt poolt oleks peale korjatud silmade arv sama).
Minul õnnestus mõlemast servast peale korjata 4 silma. Seega on 2 vardal nüüd 3 silma ja 2 ülejäänul 5 silma.
Nüüd tuleb igal teisel ringil kahandada rohkete silmadega varrastel 1 silma, et saada kõigile varrastele sama arv silmi.
Hetkel peaksid olema 2 paljude silmadega varda vahel, nüüd kood kuni järel 2 silma vardal ja kood need kokku nagu vasakpoolne pilt. Kood ära 2 tavalist varrast ja jõuad jälle vardani kus palju silmi. Seekord kood kokku 2 esimest silma ja seda nagu parempoolsel pildil. Siis kood 1 ringi kahandusteta ja siis jälle kahandustega.
Minul seis peale kahanduste ridu selline (sokk sõrme otsas):

Edasi tuleb kududa ringselt kuni varvaste osani ja siis kokku võtta.

Õpetus sai segane, aga ehk pusimisega õnnestub järgi teha
Mercar kirjutas 20:05 - Link - kommentaarid (3)

Blogi külastatud 116251 korda...

Igasugu asjad tulekul: