Mõmmuka katsetused
Mõmmuka katsetused
21 Aprill 2011
Köites kokku vol.3

Ja ongi käes esitleda minu viimast tööd köitekonkursile Köites kokku. See oli üks väga keeruline ülesanne, teha kolmas köitetöö ja läheneda asjale fantaasiaga, kuna seda mul paraku ei ole. Esialgne idee oli olemas, aga kui anti viimased juhised töö tegemiseks, oli kõik peapeale pööratud ja vaja oli leida uus idee. Algne idee oli teha scrapbook, aga siis see ideehaihtus ühe hetkega. Lõpuks jõudsin siiski välja sama ideeni,ainult vahendid selle valmimiseks on hoopis teistlaadi ja taaskasutusest Kõik sai tegelikult alguse sellest, kui mu pea oli täiesti tühi ja valitses vaikselt öeldes paanika osakond Siis aga silmasin peeglilaual kreemi testreid, tänu millele jõudsingi uuesti ideeni teha märkmik scrapbooki stiilis. Järmisena tekkis ideekasutada kaantena ebataraditsiooniliselt pudelit, mille sulatasin vastavalt nii nagu sain, et kaan oleks ikka enam-vähem lapik. Sisu osas olin kindel, et kasutan ilusate scrapbookingu paberite asemel ajakirjadest reklaamide ilusaid disaine. Viimasena tekkis idee kasutada sisupaberi asemel mahlapakke. Ka märkmiku sees on kasutatud paberijääkidest auguraudadega tehtud liblikaid ja lilli ning lisaks veel pruuni värvi paberilipakaid, mille mulle üks tore inimene andis, arvates et äkki mina oskan nendega midagi peale hakata. Kui aus olla, siis alguses ei osanud küll, aga selle töö jaoks olid need ideaalsed Ka kaanele tehtud lill on plastikpudelist ning lisaks kasutasin oma vana patsikummi pärleid. Viimasena sai kasutatud ka kingipakkidest alles jäänud paelasid ning töö saigi valmis. Tegu on siis u 90% taaskasutusega ja uued asjad siis köitmisel kasutatud pael, kahepoolne teip ja templivärvidega tembeldatud kaunistused

Märkmiku mõõtmed: 10×8 cm, 10 lehte e. 20 lk.

Kasutatud materjal: kaaned- plastikpudel, siselehed- mahlapakid, siselehtede kaunistus- ajakirjade reklaamlehed ja paberijääkidest tehtud lilled ja liblikad, kreemide testrid, pruunist paberist pisikesed lehed. kaunistuseks- kingipaki paela jäägid, plastikpudelist lill, taaskasutatud pärlid. Köitmisel kasutatud uued materjalid- puuvillanöör, kahepoolne teip. Tegemist suures enamuses taaskasutusega.

Kasutatud köitetehnika: Coptic Binding

Ja nüüd edasi piltidega ja iseloomustava luuletusega. Need laulusõnad meenusid mulle siis kui oma märkmiku valmis sain, kahjuks küll meeles sõnad osaliselt, aga just see on minu märkmiku jaoks sobiv. Tegu on O.Arderi sõnadega loost Unemetsades. Lugu sai just seetõttu selline, kuna olen vahepeal unustanud oma unistamise ja sihtide seadmise ning mattunud halli argipäeva. Nüüd on just õige aeg teha uus algus ja panna kirja omaunistused, mille poole püüelda.

… ununenud unistused, elustuvad unes,

uni tuleb üksinda ja ilma kärata,

loodan, et siis kui ükskord silmad sulen

………..

Unemetsades laulavad lilled,

unemetsades lendled kui lind,

unemetsades laulavad lilled,

mähib vikerkaar endasse sind….

Lõpetuseks tahan tänada korraldajaid, sest see oli üks igati vahva projekt. Olgugi, et tunnen, et minu tase ei ole veel nii kõrge, võrreldes teistega, oli projektist osavõtt üks igati õige otsus. Kui ma ennem oskasin vaid ühte köitmistehnikat, siis nüüd tänu sellele konkursile oskan ma juba 5 erinevat köidet Suur suur aitäh!


» Mõmmukas posted @ 20:47 - Link - kommentaarid (6)
Mõmmuka katsetused
Minust
Meeldib teha ehteid, köita ja õppida kõike, mis uus ning huvitav
Vanus: 28
Asukoht: Ülenurme vald
Tähtkuju: kaksik
Meeldib...
käsitööd teha; lumelaua ja jalgrattaga sõita; magada; oma kodu ja aeda sisustada
Ei meeldi...
ülbed, ennasttäis, võltsid ja valelikud inimesed, pesu triikimine
Lemmik lingid
Mõttetera
Maailm kuulub sellele, kes rändab rõõmsalt kõrgete eesmärkide poole. (R.W. Emerson)

Meie kohus on korrastada oma loomust....
Meie suurim ja hiilgavaim meistritöö
on õigesti elatud elu.
Kõik muud asjad-
valitseda, varandust koguda, ehitada-
on vaid pisukesed lisandid ja abivahendid....
(Michel de Montaigne)
Arhiiv
Muud tegemised

Hetkel loen:
oi kuidas tahaks lugeda, aga no ei leia aega käsitöö kõrvalt. Ehk talv annab rohkem aega ka muudeks asjadeks :)

Filmid:
armastus ja komöödiafilmid

Muusika:
olenevalt meeleolust ;)

Visits

202646