Mõmmuka katsetused
Mõmmuka katsetused
20 Aprill 2011
Mõmmukas õpib tundma epoksüül(iid)vaiku

Perla kivikesi vaadates on juba ammu tahtmine olnud seda asja ka ise proovida, paraku jäi pealehakkamisest veel puudu, kui elus tulevad ikka teatud asjad meieni siis, kui selleks valmis oleme. Nii juhtuski, et olin just mõelnud, et hakkan endale seda asja selgeks tegema, kui sain erialt oma esimese paki epoksüüli, mis ta Mairele oli tooinud. Samas Maireh nii lahkelt oli nõus loovutama selle mulle ja siit see asi algas.
Nii siis sain juhuste kokkulangemisel endale ühe paki kristallvaiku (kasutatakse ka nimetust epoksiidvaik ja epoksüülvaik). Seda ma paraku ei teagi, milline see õige nimetus siis on, aga sõnaraamatus oli kirjas epoksüül, nii et hetkel kasutan seda sõna Kui aus olla, siis see asi oli väga põnev, aga paraku oli raskusi ka selle asjaga toimetamisel, kuna Eestis selle alast infot on vähe ja neid, kes seda kasutavad samuti. Nii ma siis sain abi Perla blogist ja tema blogis viidatud lehekülgedelt, viimases hädas ka Perlalt endalt ja loomulikult julgustajad Aire ja Külli. Ja muidugi suurimad tänud Mairele, kes oma pakist loobus, et mina selle selgeks õpiksin . Samuti oli suureks abiks youtube, kus palju huvitavaid videosid ja õpetusi. Ega see algus nii kerge ei olnudki, kuna vormi ei olnud jka soovituse peale proovisin kommikarbi vormi ja jääkuubiku resti. Seda ma siiski teha ei soovita ja soovitaks kõigepealt vormid muretseda, sest esimene kogus läks mul suhteliselt nö. aia taha. Teine probleem on ka muude asjadega, mida Eestis paraku pole, nimelt oli õpetuses kirjas, et tuleb vorm määrida vaseliiniga, mis aga jättis kiviksetele vaod jms. mida ma siis üritasin maha lihvida, mis oli ka suur viga Lõpuks andis Perla infot, et võiksin 3D lakiga (no selle asja saamine Tartust oli omaette ooper ja lõpuks tellisin endale 2 erinevat laki Narva kunstipoest, teadmata, mis mulle lõpuks kohale jõuab) need kivid üle lakkida ja see oli tõesti parem tulemus, kui see meeletu lihvimine. Igatahes on asi põnev ja nüüd kui ma jälle mahti saan, tegelen sellega jälle, kuna nüüd on mul ka lakk olemas Kasutasin scrapbookingu paberi jääke ja auguraudasid ning enda tehtud marmoriseeritud paberit. Kivikestes on ka pisikesed mullikesed, aga see just seetõttu, et kohe alguses ei olnud mul kõiki vahendeid olemas, nüüd aga peaks järgmisel katsetusel asi loodetavasti parem välja tulema.

Esimesest partiist enam-vähem välja tulnud kivid.Teisest pardiist enam-vähem välja tulnud kivikesed. Siin kasutasin ka esimest korda klaasivärvi Pebeo, mis peaks olema valge metallik läikega, aga paratamatult on täitsa kollakas muljeJa viimane kolmas kogus, mille teinud olen. Kusjuures neid kivikesi olen teinud vist nüüd veebruari algusest alates, aga see postitamine on oma aja võtnud just seetõttu, et ei olnud kivikestega üldse rahul ja mõtlesin isegi, et rohkem sellega ei tegele, et teen vaid oma koguse ära ja siis kõik. Samas viimane partii on juba tunduvalt parem, kui esimesed kaks ja see on ikka päris huvitav, et ma vist ikka natukene õpin veel seda asja .

» Mõmmukas posted @ 20:08 - Link - kommentaarid (5)
Mõmmuka katsetused
Minust
Meeldib teha ehteid, köita ja õppida kõike, mis uus ning huvitav
Vanus: 28
Asukoht: Ülenurme vald
Tähtkuju: kaksik
Meeldib...
käsitööd teha; lumelaua ja jalgrattaga sõita; magada; oma kodu ja aeda sisustada
Ei meeldi...
ülbed, ennasttäis, võltsid ja valelikud inimesed, pesu triikimine
Lemmik lingid
Mõttetera
Maailm kuulub sellele, kes rändab rõõmsalt kõrgete eesmärkide poole. (R.W. Emerson)

Meie kohus on korrastada oma loomust....
Meie suurim ja hiilgavaim meistritöö
on õigesti elatud elu.
Kõik muud asjad-
valitseda, varandust koguda, ehitada-
on vaid pisukesed lisandid ja abivahendid....
(Michel de Montaigne)
Arhiiv
Muud tegemised

Hetkel loen:
oi kuidas tahaks lugeda, aga no ei leia aega käsitöö kõrvalt. Ehk talv annab rohkem aega ka muudeks asjadeks :)

Filmid:
armastus ja komöödiafilmid

Muusika:
olenevalt meeleolust ;)

Visits

202650