Mõmmuka katsetused
Mõmmuka katsetused
28 Veebruar 2011
Üks kevadine kaart

Tegin täna ühe kaardi Sasya sketši nr. 51 abil. Ammu ei olnud teinud ilusat lipsu ja nii otsustasingi lipsu kasuks. Alguses ei tahtnud üldse värvid omavahel sobida ja nuputasin kaua, sest tahtsin kasutada just seda vahvat sinist lilledega paberit. Kuid lõpptulemus õnnestus nii hästi, et mulle endale väga see kaart meeldib
» Mõmmukas posted @ 12:16 - Link - kommentaarid (1)
23 Veebruar 2011
Roosa sall krokodilli mustriga

Heegeldasin kaelussalli krokidilli mustriga, mida Külli Ülenurmes ühel kolmapäevaõhtul õpetas. Suur aitäh talle selle eest . Kuna aga eile hommikul said veel nööbid külge õmmeldud, ununes pilt tegemata ja lõuna ajal osteti sall ära. Seega olin sunnitud kasutama oma telefoni ja tegema kiire pildi . Kaelussall on kaelas hästi effektne ja mõnusalt soe. Hetkel heegeldan sama mustriga kollast salli võimalikule kliendile.Ja infoks neile, kel huvi on

PÄRLILAAT

KAARTIDE JA SCRAPBOOKINGU TARVIKUD


» Mõmmukas posted @ 19:58 - Link - kommentaarid (6)
22 Veebruar 2011
Köites kokku vol 1.

Otsustasin osa võtta köitmise konkursist Köites kokku. Seda juba sellel põhjusel, et tehtud tööd pidid olema köidetud vähemalt kahes erinevas tehnikas ning seetõttu tuli lõpuks end käsile võtta ja ammu plaanitud teine köitmisviis juurde õppida. Ei teagi täpselt, mis selle köitmise nimetus on, aga vististi võib seda nimetada raamatuköiteks. Ja kuna ma ei leidnud enam Youtubeist seda köitmisõpetust üles, mida tahtsin õppida, siis otsisin Anni Hobileheküljelt märkmiku köitmise õpetuse ning selle järgi köitsin ühe proovitöö ja teisest märkmikust nüüd lähemalt.

…kui midagi kõigest hingest ihaldad,
saad selle.
See võib nõuda kannatust, ränka tööd,
rasket võitlust ja palju aega,
aga sa saad selle.
Säärane usk
on iga kordamineku eeldus,
olgu kunstis
või mujal.
(Margo Jones 1913-1955)


Esimese tööna esitan konkursile märkmiku, mille idee oli ammu olemas, kuid teostuses ei osanud midagi ette võtta. Tänu sellel köitekonkursile leidis idee võimaluse teostuseks. Kuna märkmik sai köidetud kokku nagu raamat, oli see ideaalne variant teha märkmikust minu scrapbookingu sketšide ja ideede/nippide kogumik. Märkmikusse kogun oma lemmiksketšid välismaa blogidest ning ka minu enda loodud sketše on juba kolm. Ja loomulikult ka head ideed, mida võib välismaablogidest leida või ka endal tekkida, sest alati pole võimalik koheselt oma ideid teostada ja hiljem on kahjuks need juba ununenud. Seega saab sellest märkmikust üks suur ja hea ideede kogumik

Välimuselt on märkmik lihtne ja tagasihoidlik, kuid sisemus hoopis mitmekülgne ja erinev. Just nii nagu mulle meeldib, et asjadel oleks oma kindel koht ja välimus, kuid samas loomingut tehes võimalikult mitmekülgne ja sassis, et erinevad ideed saaksid omavahel põimuda. Loodan, et sellega suudabki see väike abiline mind paljuski inspireerida.

Märkmiku mõõtmed: 21×15,4 cm, paksus 1,5 cm, lehtede arv 100.

Kasutatud materjal: Kaanel kasutatud kahte sorti paberit- käsitööpaber (looduslik) ning lillelise tekstuuriga paber (mittelooduslik). Lisadetailina lilleline pael (puuvillane) . Siselehtedena kasutusel 80 g. valged ja kollased lehed. Värvid vahelduvad 10 lehe järel. Lisadetailina on siselehed säbruliste äärtega ehk siis lõigatud mustriliste kääridega. Tiitellehed ja kaanelehed on kollakas marmoritoonis paberist.

Ja nüüd edasi pildid. Oma helerohelise värvi tõttu oli märkmiku otsevaates väga keeruline pildistada, sest paberi ilus tekstuur ei tulnud niimoodi välja, samas kui kasutasin mõnda muud varianti, siis läksid paigast värvid, mida töötlusega oli jälle meeletult raske taastada. Nii tegingi kaks esikaane pilti, et üks annab aimu värvidest ja teine näitab ka paberi imelist mustrit, mis kuulub minu lemmikpaberite hulka.Tagakaanel kasutasin oma teist lemmikpaberit- käsitööpaberit, mis veidike kiuline, krobeline, kuid samas ka pehme.Ja nüüd see osa, mis on vahvalt mitmekülgne. Idee oli teha lehtede ääred säbrulised ja nii ma kasutasingi mustrilis kääre. Märkmik koosneb vaheldumisi kollaste ja valgete lehtede blokkidest. Tiitelleht ja kaaneleht on kollakas toonis marmoriseeritud paber. Ning siis mõned näited sisust. Märkmikus on kokku 100 lehte, kuid hetkel täidetud osa on umbes veerand sellest. Ülejäänud osa ootab veel oma ideid. Lisaks sketšidele on iga sketši juurde kirja pandud ka ideed ja mõningal juhul, kui on võimalik miniatuurselt näide teha, siis olen kasutanud ka seda varianti.

26_m.jpg" border="0" alt="" />
» Mõmmukas posted @ 20:12 - Link - kommentaarid (5)
16 Veebruar 2011
Pärlitest põimitud käekett.

Meenus, et ei ole siin näidanud käeketti, mille tegemist Ülenurmes koolitusel õppisime. Kasutasin 4mm klaasbiconesid.

Eile tegin ühe kaarti ka Sasya sketchi nr. 49 järgi.

Ja infoks neile, kel huvi on

PÄRLILAAT

KAARTIDE JA SCRAPBOOKINGU TARVIKUD


» Mõmmukas posted @ 09:58 - Link - kommentaarid (2)
11 Veebruar 2011
Veel kaarte, mis sobiksid ka meesterahvale ning üks ehtekomplekt.

Täna siis üritasin teha veel kaart, mis oleksid natukene mehelikumad. Ei tea küll, kas see õnnestus aga tulemus siis selline.

Ja eile tegin ka ühe pidulikuma ehtekomplekti rohelistest ja kuldsetest klaaspärlitest ning lisaks veel roheliste kivikestega kuldsed vahehelmed.

Ja infoks neile, kel huvi on

PÄRLILAAT

KAARTIDE JA SCRAPBOOKINGU TARVIKUD


» Mõmmukas posted @ 11:35 - Link - kommentaarid (2)
10 Veebruar 2011
Veel kaarte

Nädalavahetusel küsis tintsik minu käest, kas on ka kaart, mis sobiks meestele. Tuleb tunnistada, et neid olen teinud vähe ja need vähesedki ära kinkinud . Üritasingi siis täna teha miskit, mis sobiks ka meestele.
Minu esimene kaart on tehtud Unscripted sketchi nr. 92 järgi. Siiamaani ei suuda uskuda, et eelmise nädala sketchi põhjal valiti minu kaart TOP 3 hulka . Olen ju scrapbookingu stiilis kaarte teinud kõigest 5 kuud, aga rõõm on näha, et arenen kuskile poole, Ja nagu Lotte vanaema kommenteeris, et areng on silmaga nähtav. Seda oli kohe rõõm lugeda ja samuti TOP3 hulka pääsemine tõi naeru näole . Nüüd siis selle nädala sketch ja idee. Kasutasin jälle minu lemmik paberit puuga Papermania Birdsong sarjast .

Järgmise kaardi tegemisel kasutasin card Patterns sketchi nr. 101

Viimane kaart siis minu enda looming rohelise ka kuldse tooniga .

Ja infoks neile, kel huvi on

PÄRLILAAT

KAARTIDE JA SCRAPBOOKINGU TARVIKUD


» Mõmmukas posted @ 13:41 - Link - kommentaarid (1)
09 Veebruar 2011
Jälle mõned kaardid ja pulmakutsete näidised

Roosa kaart tehtud Unscripted sketchi iganädalase sketchi väljakutsel ja selle kaardiga pääsesin ma TOP3 hulka

Ja siit siis pulmakutsete näidised

Ja infoks neile, kel huvi on

PÄRLILAAT

KAARTIDE JA SCRAPBOOKINGU TARVIKUD


» Mõmmukas posted @ 21:24 - Link - kommentaarid (4)
08 Veebruar 2011
Traadiväänamine.

Venna õhutusel võtsin ette plaani proovida rohkem tegeleda traadiväänamisega. Iseasi, kas mul see õnnestub ja kas ma peaksin sellega tegelema. Siinkohal ootangi Teie kommentaare, kas peaksin asja käsile võtma ja rohkem õppima, või ei kannata mu töö kriitikat ja tasuks jääda vanade liistude juurde . Aluseks võtsin ühe õpetuse Inner Diameter Jewelery poolt ja valmis sai selline kaelakee, millel tiigrisilma imitatsiooniga klaastükike väänatud traadi sisse.

Teist korda proovisin jälle traadiväänamist sama õpetuse järgi. Traadi sisse väänatud kivi ripub nahkpaelal.

Ja sellel laupäeval osalesin Ülenurmel õpitoas ja ühe teemana oli ka polümeersavist kivikeste tegemine ning selle ümber traadiväänamine. Must kivi on tehtud Cernitist ja teine kivi Pardot savist. Õpetajaks oli Eria

Siit siis minu järgmised katsetused traadiväänamises ja sellel korral, siis oma pea ja eelneva kogemuse põhjal tulnud idee v.a. pärlid traadil, mille idee näppasin Erialt .
Ja infoks neile, kel huvi on

PÄRLILAAT

KAARTIDE JA SCRAPBOOKINGU TARVIKUD


» Mõmmukas posted @ 14:12 - Link - kommentaarid (2)
07 Veebruar 2011
Mõmmukas Pärlimaailmas.

Vahepeal on pärlimaailmas vaikus, sest inspiratsiooni ei ole. Siis aga lähed korraks Pulloveri poodi mingit kindlast asja ostma na tuled välja jälle tühja rahakoti ja suure hulga inspiratsiooniga. Nii siis kasutasin ära oma varasemalt ostetuid pärleid, mehe tellitud pärleid ( ja mu mees ostis mulle pärleid ja muid vidinaid ja täitsa omal alagatusel ) ja nüüd siis jälle Pulloverist ostetud pärleid. Siit siis Jaanuari kuu ja veebruari kuu ülevaade. Enamuses asju tehtud viimase nädala jooksulJa infoks neile, kel huvi on

PÄRLILAAT

KAARTIDE JA SCRAPBOOKINGU TARVIKUD


» Mõmmukas posted @ 13:10 - Link - kommentaarid (2)
04 Veebruar 2011
Polümeersavist tehtud asjad

Sellel aastal otsisin kapist jälle oma polümeersavivarud välja ja nokitsesin natukene. Sellel korral, siis Fimoga.

Tegin juubelikingituseks lillas toonis kaelakee. Idee oli teha rooside ja klaaspärlitega ripats ja siis lisada pärlid. Valmiksujul näeb välja selline, kuigi roosid on tegelikult lillad, aga paraku ei õnnestunud sellel korral pildistamisel seda tumelillat tooni jäädvustada.

Esimene juukseklamber õnnestus nii hästi, et kogu aeg oli mõttes teha veel, kuid paraku ei õnnestu alati teine. Nii ka see klamber ei ole just minu lemmik, aga valmis ta siiski tegin. Juukseklambril kasutatud lillas ja hallis toonis fimo roose ning fimo ja klaaspärleid.Ja täna valminud juukseklamber.Ja infoks neile, kel huvi on

PÄRLILAAT

KAARTIDE JA SCRAPBOOKINGU TARVIKUD


» Mõmmukas posted @ 12:59 - Link - kommentaarid (1)
01 Veebruar 2011
Tellimustöö- sõbrapäeva kingitus

Telliti üks album, mida sõbrapäeval kinkida saab ja mis oleks elegantne ning võiks olla mõne pärli vms. Pildi valis välja tellija ise ning mina inspireerituna pildist tegin ülejäänud muu. Esimesel kahel pildil on õiged värvitoonid, mis viimasel pildil välja ei tulnud, kuid viimane pilt annab hea ülevaate albumist. Tulemus siis selline.
PÄRLILAAT

KAARTIDE JA SCRAPBOOKINGU TARVIKUD

» Mõmmukas posted @ 13:39 - Link - kommentaarid (4)
Mõmmuka katsetused
Minust
Meeldib teha ehteid, köita ja õppida kõike, mis uus ning huvitav
Vanus: 28
Asukoht: Ülenurme vald
Tähtkuju: kaksik
Meeldib...
käsitööd teha; lumelaua ja jalgrattaga sõita; magada; oma kodu ja aeda sisustada
Ei meeldi...
ülbed, ennasttäis, võltsid ja valelikud inimesed, pesu triikimine
Lemmik lingid
Mõttetera
Maailm kuulub sellele, kes rändab rõõmsalt kõrgete eesmärkide poole. (R.W. Emerson)

Meie kohus on korrastada oma loomust....
Meie suurim ja hiilgavaim meistritöö
on õigesti elatud elu.
Kõik muud asjad-
valitseda, varandust koguda, ehitada-
on vaid pisukesed lisandid ja abivahendid....
(Michel de Montaigne)
Arhiiv
Muud tegemised

Hetkel loen:
oi kuidas tahaks lugeda, aga no ei leia aega käsitöö kõrvalt. Ehk talv annab rohkem aega ka muudeks asjadeks :)

Filmid:
armastus ja komöödiafilmid

Muusika:
olenevalt meeleolust ;)

Visits

204949