Mõmmuka katsetused
Mõmmuka katsetused
26 August 2010
Esimene tellimustöö

Vahepeal on ikka päris palju tegemist olnud ja valmis sain ka oma esimese tellimustööga- 2 albumit, 2 võtmehoidjat ja 1 kee peretütrele. Tehtud tööga jäädi väga rahule, paraku mina ise mitte, aga see vist ongi tellimustööde puhul tavaline, et tahaks ikka veel paremini teha


» Mõmmukas posted @ 19:01 - Link - kommentaarid (5)
23 August 2010
Hõissa pulmad!!!

Nii tore, et viimastel aastatel on õnnestunud korra suvel pulma saada. Eelmine aasta jäi küll paraku vahele, kuid sellel aastal saime jälle osa ühest ilusast ja armsast sündmusest. Paraku vististi nüüd lähiaastatel jälle lootust pulma saada ei ole. Seda lõbusam oli osa saada seekordsetest sündmustest. Esimest korda tegin pulma kaasa ka isetehtud kingituse. Olgugi, et pruutpaar soovis ümbrikut, mille nad ka said, oli mul soov teha lisaks miskit erilist ja nii valmiski album. Ei ole küll mahti saanud värskelt abieluranda jõudnutega vestelda, kuid sms´ist jäi mulje, et neile kingitus väga meeldis. Albumi tegemisel nägin sellel korral ikka päris palju vaeva, kuna siselehtedeks valisin musta värvi lehed, mis vajasid sobivasse suurusesse lõikamist ning lisaks sellele ka kalka vahelehtede näol. Tulemus nüüd siis siin:

Eelmises postituses mainisin, et tüdrukuteõhtu jaoks sai valmis üks album. Paraku sellega, minu näputöö selle päeva jaoks ei piirdunud, kuna selgus, et olin ainuke käsitööharrastaja seltskonnas.
Tegin valmis loori.Kuna pruudiga oli kindel kuupäev kokku lepitud, siis oli suur soov siiski teha see päev väikese üllatusena ja nii saatsimegi varahommikul neiu ukse taha ühe nägusa noormehe koos roosi ja kutsega. Kutse oli luulevormis ja väga saladuslik, et pruut miskit ei aimaks Mina siis kujundasin luuletusele nö tausta.

Lisaks sellel pidin endale ju ka tegema ühe ehtekomplekti, mida pulmas kanda Minu esimene töö Tensha helmestest.
» Mõmmukas posted @ 20:49 - Link - kommentaarid (7)
17 August 2010
Ootamatu ülesannePlaanis oli osaleda oma raamatu projektis, aga ootamatult tuli mul vahepeale kaks lisatööd seoses vallaliste õhtutega. Seega sai pooleliolev idee edasi lükatud ja vahele võetud kaks teist tööd. Kui hästi läheb, jõuan selle esialgse idee ka valmis, kuid usun, et TK Oma Raamatu projekti sobib ka hästi minu poolt tehtud laulik. Lauliku soov oli siis minu abikaasal, kes korraldas oma sõbrale poiss-meesteõhtut. Laulik pidi sisaldama meremeeste laule tüdrukutest ja armastusest (peo teema madrus ja reis abieluranda). Loomulikult sai lisatud ka üks lastekas- Sauna taga tiigi ääres ja peigmehe lemmiklaul Vanajõgi . Idee järgi oli ülesanne peigmehel leida mõni tütarlaps kellega koos laulikust üks laul lauda ja viimasena jäi ülesandeks laulik maha müüa. Kuna idee kukkus hästi välja, pidin tegema lausa neli eksemplari. Siiski avastasin, et arvutis koostamisega on see probleem, et kui köitmiseks läheb võib avastada, et miskit jääb just paela varju. Aga kuna miskit polnud enam teha, sest laulikut oli kohe vaja, siis jäi see asi sinnapaika. Lihtsalt järgmisel korral, kui miskit arvutis kujundan, olen vähe targem
Ja siin siis mõned pildidJa nüüd veel lähemalt minu teisest tööst, mille üle ma eriti uhke olen . Aga see õnnestus ka paremini, kuna aega tegemiseks oli palju rohkem. Kahjuks see töö TK Oma raamat projekti ei sobi, kuna see ei ole otsast lõpuni minu kujundatud, kuid projektiväliselt võiks ikka näidata, sest idee on väga lahe. Tüdrukuteõhtu korraldamises osales meid lausa üle 10 tüdruku ja üks neist käis välja idee, et kleebime oma pildid albumisse ja paneme paar head sõna ka juurde. Mina siis tegin ettepaneku hoopiski köita album ja jätta igale tüdrukule ruumi 2 lehekülge kujundada sh. oma pilt lisada. Lisasin veel ruumi fotode jaoks tüdrukuteõhtust ja kujundasin esilehe ( mis tuli eriti ilus välja, kuid kahjuks avastasin, et unustasin pildi teha, ehk saan selle kunagi tagant järele teha ja lisada) ja paar lehekülge veel (üks neist oli - kas tunned oma meest- olime esitanud tulevasele abikaasale mõned küsimused ja siis uurisime vastuseid ka pruudilt endalt ). Lisasime ka koos kahe teise tüdrukuga samal päeval tehtud mõned pildid, millest sai hästi teha abielunaise 10 käsku- nt. alati rõõmus, ei himusta võõraid mehi, kodutööd jne. Nii et välja tuli ülilahe kingitus, mis võttis tulevasel pruudil silmad märjaks, rääkimata päevastest sündmustest, mis seda samamoodi tegid . Oli üks igati armas, südamlik ja naljakas päev, mida jääb meenutama siis selline album .

» Mõmmukas posted @ 18:45 - Link - kommentaarid (5)
11 August 2010
Juulis valminud kaardid

Sai jällegi täiendatud kaardikogu, sest sünnipäevad peagi ukse ees . Mingil seletamatul põhjusel on teemaks oranz


» Mõmmukas posted @ 20:41 - Link - kommentaarid (2)
Mõmmuka katsetused
Minust
Meeldib teha ehteid, köita ja õppida kõike, mis uus ning huvitav
Vanus: 28
Asukoht: Ülenurme vald
Tähtkuju: kaksik
Meeldib...
käsitööd teha; lumelaua ja jalgrattaga sõita; magada; oma kodu ja aeda sisustada
Ei meeldi...
ülbed, ennasttäis, võltsid ja valelikud inimesed, pesu triikimine
Lemmik lingid
Mõttetera
Maailm kuulub sellele, kes rändab rõõmsalt kõrgete eesmärkide poole. (R.W. Emerson)

Meie kohus on korrastada oma loomust....
Meie suurim ja hiilgavaim meistritöö
on õigesti elatud elu.
Kõik muud asjad-
valitseda, varandust koguda, ehitada-
on vaid pisukesed lisandid ja abivahendid....
(Michel de Montaigne)
Arhiiv
Muud tegemised

Hetkel loen:
oi kuidas tahaks lugeda, aga no ei leia aega käsitöö kõrvalt. Ehk talv annab rohkem aega ka muudeks asjadeks :)

Filmid:
armastus ja komöödiafilmid

Muusika:
olenevalt meeleolust ;)

Visits

204949