Mõmmuka katsetused
Mõmmuka katsetused
28 Aprill 2011
Õpituba

Natukene ootamatu minu jaoks, aga ometi põnev väljakutse juhendada õpituba. Selle kohta leiad infot minu teisest blogist

Teemaks siis coptic binding ja paar pilti ka siia sellest

Kõigepealt esimene näidis:Ja siis teine näidis sellest, kuidas ei tohi teha :
» Mõmmukas posted @ 21:03 - Link - kommentaarid (4)
25 Aprill 2011
Ja jälle kaardid

Sellel korral siis roosades toonides See kaartide tegemine mulle ikka meeletult meeldib ja tuba on kogu aeg seetõttu segamine. Õnneks algas projekt käsitöökoht korda, et nüüd siis on ka motivatsiooni oma käsitöömajandusele korralik süsteem luua
» Mõmmukas posted @ 20:34 - Link - kommentaarid (1)
24 Aprill 2011
Vahelduseks ka mõned ehted

Seekord pikka juttu ei tee, vaid näitan pilte tehtud ehetest
» Mõmmukas posted @ 20:07 - Link - kommentaarid (1)
21 Aprill 2011
Köites kokku vol.3

Ja ongi käes esitleda minu viimast tööd köitekonkursile Köites kokku. See oli üks väga keeruline ülesanne, teha kolmas köitetöö ja läheneda asjale fantaasiaga, kuna seda mul paraku ei ole. Esialgne idee oli olemas, aga kui anti viimased juhised töö tegemiseks, oli kõik peapeale pööratud ja vaja oli leida uus idee. Algne idee oli teha scrapbook, aga siis see ideehaihtus ühe hetkega. Lõpuks jõudsin siiski välja sama ideeni,ainult vahendid selle valmimiseks on hoopis teistlaadi ja taaskasutusest Kõik sai tegelikult alguse sellest, kui mu pea oli täiesti tühi ja valitses vaikselt öeldes paanika osakond Siis aga silmasin peeglilaual kreemi testreid, tänu millele jõudsingi uuesti ideeni teha märkmik scrapbooki stiilis. Järmisena tekkis ideekasutada kaantena ebataraditsiooniliselt pudelit, mille sulatasin vastavalt nii nagu sain, et kaan oleks ikka enam-vähem lapik. Sisu osas olin kindel, et kasutan ilusate scrapbookingu paberite asemel ajakirjadest reklaamide ilusaid disaine. Viimasena tekkis idee kasutada sisupaberi asemel mahlapakke. Ka märkmiku sees on kasutatud paberijääkidest auguraudadega tehtud liblikaid ja lilli ning lisaks veel pruuni värvi paberilipakaid, mille mulle üks tore inimene andis, arvates et äkki mina oskan nendega midagi peale hakata. Kui aus olla, siis alguses ei osanud küll, aga selle töö jaoks olid need ideaalsed Ka kaanele tehtud lill on plastikpudelist ning lisaks kasutasin oma vana patsikummi pärleid. Viimasena sai kasutatud ka kingipakkidest alles jäänud paelasid ning töö saigi valmis. Tegu on siis u 90% taaskasutusega ja uued asjad siis köitmisel kasutatud pael, kahepoolne teip ja templivärvidega tembeldatud kaunistused

Märkmiku mõõtmed: 10×8 cm, 10 lehte e. 20 lk.

Kasutatud materjal: kaaned- plastikpudel, siselehed- mahlapakid, siselehtede kaunistus- ajakirjade reklaamlehed ja paberijääkidest tehtud lilled ja liblikad, kreemide testrid, pruunist paberist pisikesed lehed. kaunistuseks- kingipaki paela jäägid, plastikpudelist lill, taaskasutatud pärlid. Köitmisel kasutatud uued materjalid- puuvillanöör, kahepoolne teip. Tegemist suures enamuses taaskasutusega.

Kasutatud köitetehnika: Coptic Binding

Ja nüüd edasi piltidega ja iseloomustava luuletusega. Need laulusõnad meenusid mulle siis kui oma märkmiku valmis sain, kahjuks küll meeles sõnad osaliselt, aga just see on minu märkmiku jaoks sobiv. Tegu on O.Arderi sõnadega loost Unemetsades. Lugu sai just seetõttu selline, kuna olen vahepeal unustanud oma unistamise ja sihtide seadmise ning mattunud halli argipäeva. Nüüd on just õige aeg teha uus algus ja panna kirja omaunistused, mille poole püüelda.

… ununenud unistused, elustuvad unes,

uni tuleb üksinda ja ilma kärata,

loodan, et siis kui ükskord silmad sulen

………..

Unemetsades laulavad lilled,

unemetsades lendled kui lind,

unemetsades laulavad lilled,

mähib vikerkaar endasse sind….

Lõpetuseks tahan tänada korraldajaid, sest see oli üks igati vahva projekt. Olgugi, et tunnen, et minu tase ei ole veel nii kõrge, võrreldes teistega, oli projektist osavõtt üks igati õige otsus. Kui ma ennem oskasin vaid ühte köitmistehnikat, siis nüüd tänu sellele konkursile oskan ma juba 5 erinevat köidet Suur suur aitäh!


» Mõmmukas posted @ 20:47 - Link - kommentaarid (6)
20 Aprill 2011
Mõmmukas õpib tundma epoksüül(iid)vaiku

Perla kivikesi vaadates on juba ammu tahtmine olnud seda asja ka ise proovida, paraku jäi pealehakkamisest veel puudu, kui elus tulevad ikka teatud asjad meieni siis, kui selleks valmis oleme. Nii juhtuski, et olin just mõelnud, et hakkan endale seda asja selgeks tegema, kui sain erialt oma esimese paki epoksüüli, mis ta Mairele oli tooinud. Samas Maireh nii lahkelt oli nõus loovutama selle mulle ja siit see asi algas.
Nii siis sain juhuste kokkulangemisel endale ühe paki kristallvaiku (kasutatakse ka nimetust epoksiidvaik ja epoksüülvaik). Seda ma paraku ei teagi, milline see õige nimetus siis on, aga sõnaraamatus oli kirjas epoksüül, nii et hetkel kasutan seda sõna Kui aus olla, siis see asi oli väga põnev, aga paraku oli raskusi ka selle asjaga toimetamisel, kuna Eestis selle alast infot on vähe ja neid, kes seda kasutavad samuti. Nii ma siis sain abi Perla blogist ja tema blogis viidatud lehekülgedelt, viimases hädas ka Perlalt endalt ja loomulikult julgustajad Aire ja Külli. Ja muidugi suurimad tänud Mairele, kes oma pakist loobus, et mina selle selgeks õpiksin . Samuti oli suureks abiks youtube, kus palju huvitavaid videosid ja õpetusi. Ega see algus nii kerge ei olnudki, kuna vormi ei olnud jka soovituse peale proovisin kommikarbi vormi ja jääkuubiku resti. Seda ma siiski teha ei soovita ja soovitaks kõigepealt vormid muretseda, sest esimene kogus läks mul suhteliselt nö. aia taha. Teine probleem on ka muude asjadega, mida Eestis paraku pole, nimelt oli õpetuses kirjas, et tuleb vorm määrida vaseliiniga, mis aga jättis kiviksetele vaod jms. mida ma siis üritasin maha lihvida, mis oli ka suur viga Lõpuks andis Perla infot, et võiksin 3D lakiga (no selle asja saamine Tartust oli omaette ooper ja lõpuks tellisin endale 2 erinevat laki Narva kunstipoest, teadmata, mis mulle lõpuks kohale jõuab) need kivid üle lakkida ja see oli tõesti parem tulemus, kui see meeletu lihvimine. Igatahes on asi põnev ja nüüd kui ma jälle mahti saan, tegelen sellega jälle, kuna nüüd on mul ka lakk olemas Kasutasin scrapbookingu paberi jääke ja auguraudasid ning enda tehtud marmoriseeritud paberit. Kivikestes on ka pisikesed mullikesed, aga see just seetõttu, et kohe alguses ei olnud mul kõiki vahendeid olemas, nüüd aga peaks järgmisel katsetusel asi loodetavasti parem välja tulema.

Esimesest partiist enam-vähem välja tulnud kivid.Teisest pardiist enam-vähem välja tulnud kivikesed. Siin kasutasin ka esimest korda klaasivärvi Pebeo, mis peaks olema valge metallik läikega, aga paratamatult on täitsa kollakas muljeJa viimane kolmas kogus, mille teinud olen. Kusjuures neid kivikesi olen teinud vist nüüd veebruari algusest alates, aga see postitamine on oma aja võtnud just seetõttu, et ei olnud kivikestega üldse rahul ja mõtlesin isegi, et rohkem sellega ei tegele, et teen vaid oma koguse ära ja siis kõik. Samas viimane partii on juba tunduvalt parem, kui esimesed kaks ja see on ikka päris huvitav, et ma vist ikka natukene õpin veel seda asja .

» Mõmmukas posted @ 20:08 - Link - kommentaarid (5)
19 Aprill 2011
Kaks albumit

Telliti album, mida kinkida emale 50ndaks juubeliks. Soov oli, et võiks olla pruunikas toonis ja kaanel võiks olla midagi sellist, mis meenutaks vanaegset ning kindlasti peaks olema roos, pärlid nimi ja nr. 50. Tegin kaks albumit ja valituks osutus esimene, nii nagu ka minu sisetunne ütles, et see on õige Nagu pildilt näha võib, siis puudub albumil sünnipäevalapse nimi, aga tegelikult on seetäitsa olemas, lihtsalt see oli viimane detail, mille saavad tellijad ise albumile kinnitada sinna, kuhu ise täpselt soovivad . See on album, millega ma ise väga rahule jäin ja ka tellijale meeldis, loodan et ka kingituse saajale.Teine album, mis valmis sai valge, lilla ja beezi tooniga. See album läheb kingituseks minu tädile 35.a. juubeliks.
» Mõmmukas posted @ 06:24 - Link - kommentaarid (3)
15 Aprill 2011
Veidike heategevust

Sügisel kudusin heategevuseks kaks paari beebipapusid. Mõtlesin, et üritan igal aastal vähemalt ühest heategevuslikust projektist osa võtta ja sellel aastal olen õige vara jõudnud selleni Foorumis otsiti isetegijaid, kes oleksid nõus tegema tänupaki Tartu lastekodus töötavatele vabatahtlikele. Programmi veab tudengiorganisatsioon AIESEC, mille vahendusel tuuakse teistest Euroopa riikidest vabatahtlikest noori Tartu asenduskodudesse, et nad avardaksid sealsete laste silmaringi läbi oma kultuuri tutvustamise ning lastega tegelemise. Samuti motiveeriksid vabatahtlikud lapsi elus kaugemale püüdlema ja julgema endale seeläbi seadma samasuguseid eesmärke, nagu nende eakaaslased, kes asenduskodudes kasvanud ei ole (see tekst pärit siis algteemast). Mina tegin märkmiku, kuhu saab talletada oma ilusaid mälestusi Eestis ja Tartus veedetud ajast ning miks ka mitte mõni foto juurde lisada. Idee oli kohe olemas, aga see viimane teostus vajas ideed ja lõpuks ma selle ka leidsin. Nimelt ei tahtnud seda lihtsat varjanti, kus lihtsalt pilt märkmiu peal, sest see on minu jaoks juba liiga tavaline. Tahtsin ikka erilisemalt asja teha ning tegingi lõpuks scrapbookingu stiilis kaane. Sellel korral võtsin abimeheks Unscripted sketši nr. 101. Ja välja tuli siis selline märkmik, kus kasutatud Eesti lipu värve- sini, must, valge ning lisaks siis pildikesi Tartu postkaartidelt.
» Mõmmukas posted @ 21:01 - Link - kommentaarid (6)
12 Aprill 2011
Jälle kaardid

Vahepeal olen jälle teinud kaarte, esimesed neist pulmateemalised. Ja kaks tükki ka õnnitluskaardid.


Siis üks poest ostetud märkmik sai uue kuue ja mõned taskud ka sisse .

Ning viimaseks ka üks magnet.
» Mõmmukas posted @ 19:07 - Link - kommentaarid (3)
11 Aprill 2011
Minu esimesed õpitoad

Juhuste kokkulangemisel tegin sellel kuul lausa 2 õpituba. Esimene, mis oli plaanitud, toimus pühapäeval 3.aprillil Ülenurme käsitööseltsis Tartu kandi isetegijatele. Minu käest on ikka küsitud, et mida sina õpetada oskaksid ja nüüd ma siis tegin seda, mida ma hästi oskan. Teemaks oli munadepühad ja marmoriseerimisvärvid. Minu juhendatud õpitoas tegime marmoriseerimisvärviga plastikmune ja paberit. Paberist tegime kaarte. Ja et kaarti oleks ka neil võimalus teha, kel endal ideid väheks jääb, seletasin, kuidas saab abimehena kasutada sketši ja kuidas tekitada 3D effekti ning kuidas saab teha salvrätikust kaarte, mis viimasel ajal isetegija keskkonnas väga populaarsed on. Õpituba läks minu arust väga hästi, sest ise jäin rahule Maire arvas selle peale, et võiksin ühe õpitoa veel teha ja nii ma õpetasin juba kolmapäeva õhtul jälle Ülenurmes, aga sellel korral käsitööseltsi omadele inimestele. Õppimas oli 3 täiskasvanut ja 1 laps, kusjuures 1 nendest oli pühapäevases õpitoas ka, mis oli eriti rõõmustav
Rõõm on õpetada neid, kes seda tõsiselt teha tahavad. Aitäh Teile, kes te minu õpetussõnasid kuulasite ja kaarte mesiterdasite! Oli üks igati südant soojendav pühapäev.

Kõigepealt näitan nüüd enda tehtud näidiseid:

Kaart, kus kasutatud internetist saadud 3D pilti. Pilt pärit MonicaMonica blogist, kus veel palju teisigi 3D pilteKõige lihtsam varjant kleepsudegaSalvrätikust pildiga kaartJa munad, mis juba tehtud tegelikult eelnevatel aastatelJa nüüd pilte pühapäevasest isetegijate õpitoast:Ja pilte kolmapäevasest õpitoast:

Ja neile kel huvi on
Kaartide ja Scrapbookingu tarvikud

» Mõmmukas posted @ 18:57 - Link - kommentaarid (4)
Mõmmuka katsetused
Minust
Meeldib teha ehteid, köita ja õppida kõike, mis uus ning huvitav
Vanus: 28
Asukoht: Ülenurme vald
Tähtkuju: kaksik
Meeldib...
käsitööd teha; lumelaua ja jalgrattaga sõita; magada; oma kodu ja aeda sisustada
Ei meeldi...
ülbed, ennasttäis, võltsid ja valelikud inimesed, pesu triikimine
Lemmik lingid
Mõttetera
Maailm kuulub sellele, kes rändab rõõmsalt kõrgete eesmärkide poole. (R.W. Emerson)

Meie kohus on korrastada oma loomust....
Meie suurim ja hiilgavaim meistritöö
on õigesti elatud elu.
Kõik muud asjad-
valitseda, varandust koguda, ehitada-
on vaid pisukesed lisandid ja abivahendid....
(Michel de Montaigne)
Arhiiv
Muud tegemised

Hetkel loen:
oi kuidas tahaks lugeda, aga no ei leia aega käsitöö kõrvalt. Ehk talv annab rohkem aega ka muudeks asjadeks :)

Filmid:
armastus ja komöödiafilmid

Muusika:
olenevalt meeleolust ;)

Visits

204949