Dots teeb ka....
Dots teeb ka....
Õmblen, heegeldan ja koon
31 Oktoober 2010
Meeste kampsun.)

Kudusin mini meeste kampsuni. ) Ja-jah. Lugu oli nii, et ühel päeval teatas kaasa, pojale oleks hädasti vaja uut kampsunit. Kaubanduses ei leidunud täpselt seda, mis vaja. Kampsun peab olema soe, pehme, mhh-mhh konservatiivne ja n.e. Lõngagi valisid mehed ise välja. No mis mul siis üle jäi? Ei möödunud nädalatki kui kampsun sai valmis, tellijatele üleantud ja väljas jalutamas käinud. )
Esimest korda kudusin alt üles. Kehaosa sai kootud ringselt, varrukad edasi-tagasi (järgmine kord koon ka ringselt), siis said kõik osad korjatud ringvarrastele ja ringselt kootud reglaan.
Lõngaks väga mõnus pehme Lana i'Irlanda superwash, 100g-190m, kudusin 4,0 varrastega, kulus 340g lõnga.

dots posted @ 13:56 - Link - kommentaarid (13)
21 Oktoober 2010
Sokid pojale.

Minu noorim poeg on sügis-talvisel ajal sageli haige. Kõigil tuleb ette. Siis teeme raviks sooja jalavanni sinepiga, soojad villased sokid jalga ja teki alla. Oli vaja uusi sokke, laps ju kasvab
Mul oli juba kevadest talletatud Sokikese kannast alustatud sokkide õpetus. Vot need sokid oleks just see, mida vaja. Ilusti jala järgi ja õhuke (võrreldes tugevdatud kannaga) kand.
Lõngaks võtsin Read Heart Sport Socks Color 75% villa ja 25% poliamiidi, 100g- 410m, vardad 1,5.
Peale selle, et proovisin esimest korda kannast sokke kududa, lõpetasin soki itaalia moodi. Mul ei tulnud küll nii veniv serv, nagu ma oleksin tahtnud.... Ei tea milles viga.

Nüüd siis pildiseeria ka. Modell muudkui sättis end nii ja naa, eks ma siis plõksisin. )


dots posted @ 14:10 - Link - kommentaarid (13)
03 Oktoober 2010
Soojad, kindakirjalised sokid.

Sokkide kudumist alustasin tegelikult juba kevadel.... pikaldane, jah. ))
Siis tuli väga soe suvi vahele...

Lõpuks nad siiski valmis said. Mustri leidsin raamatust "Kihnu Roosi Kindakirjad". Kasutasin kahte erinevat. Lõng 100% villa 7/2 ja vardad 1,5.dots posted @ 06:54 - Link - kommentaarid (13)