Dots teeb ka....
Dots teeb ka....
Õmblen, heegeldan ja koon
24 Oktoober 2008
Quote:
Täpselt minu maitse järgi vest! Värvid ja lõige ja muster. Kõik-kõik väga meeldib. Usun, et teen endalegi kunagi midagi taolist. Oma poja vesti olümpiaprojekti kudusin ka ringselt, aga mis moodi sa küll õlapealsed kokku kudusid, see on küll minu jaoks arusaamatu. Ehk õpetad?
24 Okt 2008 - 19:20
Kommenteerib Kristab


"Kudumise Piiblis" lh. 69.

"Mahakootud õmblused.

Selle asemel et õlaõmbluse esimene ja tagumine pool eraldi maha kududa ja siis kokku õmmelda,
võib need ühendada pehmemalt, kududes mõlema osa silmused koos maha.
Seda võib teha pahemal pool, et ühenduskoht oleks nähtamatu, nagu on näidatud siin, või dekoratiivse harjana, pannes kokku detailide pahemad pooled.
1. Ärge kuduge õlajoone silmuseid maha, vaid jätke nad lisavardale. Asetage tagumine ja eespoolne õlaserv kokku, pahemad pooled koos ja vardaotsad ühes suunas. Võtke kolmas varras ja kuduge ligema varda esimene silmus parempidi kokku tagapoolse varda esimese silmusega.
2. Kuduge järgmine silmusepaar parempidi kokku ja tõstke siis esimene silmus paremalt vardalt üle teise nagu harilikult. Jätkake, kuni kõik silmused on maha kootud.
Kui koote kaht kootud tükki, pahemad pooled koos, siis kontrollige, et mahakudumise ahelrida oleks kummalgi õlal samas suunas."
dots posted @ 17:35 - Link - kommentaarid (1)
Hingesoe

Valmis sai veel üks vest. See on nüüd mulle. Sellega võin lugeda proekti "Koome koos vesti 2008" enda jaoks lõppenuks. Alguses tahtsin kududa seda ilusat Leili pakutud vesti huvitavate mustritega ja palmikutega.
Kuid kui seljaosa oli valmis kootud, ei meeldinud see asi mulle mitteüksraas. Mõtteid erinevatest vestidest oli peas mitmeid aga kui "Käsitöö"2008 sügise ajakirjas nägin roosat vesti mille vööl rahvuslik vöökiri, teadsin kohe, et seda ma nüüd küll koon. Siin ta nüüd siis on. Lõngaks kasutasin Katia Tundra ja Bergere de France lõnga Magic. Vardad 4,0. Kootud ringselt, ka õlaõmblusi ei ole. Õlad on kokku kootud. Kulus 2,5 tokki Katia Tundrat.

Автор käsitöö
dots posted @ 13:12 - Link - kommentaarid (9)
12 Oktoober 2008
Vest Alexsandrile

Eelmises postituses demonstreeritud müts sai liialt kiiresti valmis, see tähendab: kuduhoog jäi rahuldamatta Mis siis ikka, võib ju lõngakapist jäägid välja tuua ja neist näiteks lapsele hingesoe (no on ju üks väga armas sõna ) kududa. Mõttel pole ju vigagi, eks? Kudusin jääkidest kuni käeauguni, siis sai mõistus ja nägemus asjast otsa .Aga tänapäeval leidub lahendus igasugustele probleemidele. Lõngatootjad on mõelnud meie peale. Tõin poest triibumustrilise sokilõnga ja imepeene mohäri. Nii saigi lapsele soe asi valmis. Nii palju siis jääkide hävitamisest.

Автор käsitöö


Автор käsitöö


**********************************************************************************************************

Veidi toidujuttu ka

Автор kokkan


Nami-namis on uus põnev kooskokkamine. Teemaks pahupidi puuvilja- ja marjakoogid.

Õuna pahupidikook.

Vaja läheb:

75 g pehmet võid
75 g suhkrut (osa võib olla demerara või fariinsuhkur)
1 kg suuremat hapukat sorti õuna
250 g pärmi- lehttainast

Koori õunad ja lõika suuremateks sektoriteks. Pannil valmista karamell võist ja suhkrust. Vala karamell küpsetusvormi põhja, laota peale üsna tiheda kihina õunad. Pane 225 kraadini soojendatud ahju 10 minutiks. Rulli taigen koogivormi suuruseks kettaks. Nüüd kata õunad taignaga ja suru ettevaatlikult taignaservad õunte ja vormi vahele (karamell on väga kuum!!). Pane ahju ja küpseta umbes 15- 20 minutit, kuni kook pealt kuldpruun. Tõsta valmis kook välja ja lase jahtuda 5 minutit. Siis kata koogivorm taldrikuga, pööra kiiresti teistpidi ja kummuta kook taldrikule.
Serveeri kohe. Kõrvale sobib jäätis või mascarpone juust või vahukoor.


dots posted @ 08:12 - Link - kommentaarid (7)
09 Oktoober 2008
Kiisu- Sabiine

Esmaspäeval tõime koju uue pereliikme, kiisupoja. Armas kassitüdruk sai nimeks Sabiine.
Selle mõne päevaga on ta ilusti uue koduga harjunud. Mängib kõigiga ja kõigega ja sööb kenasti.

Автор Kiisu- Sabiine


Käsitööst praegu nii palju, et on näidata pojale kootud müts. Kohe- kohe saab valmis ka vestike.
Muster pärit siit


Автор käsitööАвтор käsitöö
dots posted @ 03:46 - Link - kommentaarid (10)